faruk saraç Moda Tasarım Yüksek Okulu ahırkapı

faruk saraç Moda Tasarım Yüksek Okulu ahırkapı

Radikal Gazetesi muhabiri Müge Akyüz'ün haberine göre; Modacı Faruk Saraç metruk haldeki tarihi bir binayı eğitim kurumuna dönüştürdü. Saraç ile Ahırkapı Feneri'nin yanı başında açtığı Moda Tasarım Yüksek Okulu'nda buluştuk...

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu İstanbul'a taşınıyor!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Bursa'da yer alan Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu İstanbul'a taşınacak.

Medipol'ün iki tarihi binayı daha devraldığı iddiası!

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’nu kuran vakfın yönetimini devir alıp ismini değiştiren Medipol, İBB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden kiralanan tarihi binaların kullanım hakkını da elde etti.

İzmir Atatürk Stadı'nda toplu açılış töreni düzenlendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Stadı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, İstanbul'da, Faruk Saraç Tasarım Enstitüsü'nün açılışını yaptığını, Hakkari'deki havaalanının bitmek üzere olduğunu anımsattı.

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu'nun açılışına katılarak konuşma yaptı.

Faruk Saraç'ın İstanbul'daki okulu yarın açılıyor!

Ünlü modacı Faruk Saraç, kendi adını taşıyan tasarım meslek yüksek okulunu yarın İstanbul'da açıyor Modacı Faruk Saraç, ikinci moda tasarım okulunu açmaya hazırlanıyor..

Hüseyin Saraç kimdir?

Konya Kızılören Belediye Başlanı Hüseyin Saraç kimdir? Hüseyin Saraç, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Hüseyin Saraç, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor? İşte Hüseyin Saraç...

Ömer Faruk Sakarya'dan Seyhan Nehri köprü önerisi!

Çukurova Genç İşadamları Demeği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya. Adana Büyükşehir Belediyesi'ııin Seyhan Nehri üzerinde yaptıracağı 2 köprüden birinin 'Sonsuzluk' temasıyla inşa edilmesini ve Atatürk adının verilmesini önerdi.

Faruk Sakarya'dan köprü önerisi!

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Seyhan Nehri üzerinde yaptıracağı 2 köprüden birinin 'Sonsuzluk' temasıyla inşa edilip, Atatürk adının verilmesini önerdi.

Faruk Güllüoğlu 80 mağaza açacak!

2015’te ‘öze dönüş’ adını verdiği dönüşümle Faruk Güllüoğlu yemek servisine ağırlık verecek. Bu alandaki ciroyu yüzde 15’lerden 30’lara taşımayı hedefleyen şirket, 80 mağaza açarak ciroda ise 130 milyon TL hedefliyor

Ömer Faruk Çelik: Sosyal konut alanları belirlensin, burada tavan fiyat uygulansın!

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (Konutder) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, sosyal konut üretimi için radikal çözümü TOKİ'nin formasyon değiştirmesinde gördüğünü dile getirdi.

Ömer Faruk Çelik: Konutta yeni finansal modellere ihtiyaç var!

Ömer Faruk Çelik, Türkiye'de yıllık ortalama 600 bin birinci el konut satışı gerçekleştirildiğini, yeni konut retiminin ise 800 bin civarında olduğunu belirterek, "Bu farkı kapatmak için yeni finansal modellere bakmak lazım" dedi.

Bakan Faruk Çelik: Bin 647 inşaatın faaliyeti durduruldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "2 bin 87 inşaatı denetledik, 600 civarındaki inşaatın durdurulma işlemi devam ediyor. Böyle işverenlik olmaz, kabul edilemez" dedi.

Ömer Faruk Çelik: Evvel İstanbul 678 konutuyla orta sınıf için ideal bir proje!

Emlak Konut güvencesiyle İntaya, İntesve EYG Grup ortaklığında inşa edilen Evvel İstanbul projesi görücüye çıktı. EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Başkanı Ömer Faruk Çelik, 678 konuttan oluşan projenin orta sınıfa yönelik olduğunu söyledi.

faruk saraç Moda Tasarım Yüksek Okulu ahırkapı

faruk saraç Moda Tasarım Yüksek Okulu ahırkapı faruk saraç Moda Tasarım Yüksek Okulu ahırkapı

Modacı Faruk Saraç metruk haldeki tarihi bir binayı eğitim kurumuna dönüştürdü. Saraç ile Ahırkapı Feneri'nin yanı başında açtığı Moda Tasarım Yüksek Okulu'nda buluştuk...


Yıl 1981, profesyonel futbolcu Faruk Saraç menisküs olup futbolu bırakmak zorunda kalınca Kadıköy’de o dönemin modası bir butik açarak erkek kıyafetleri satmaya başlar. Terzilikle ailesinin iyi giyinmesinin ötesinde bir ilişkisi yoktur. Geç de olsa üniversiteye gider ve Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirir. 

Butik Faruk tutar. Bir gün televizyon izlerken Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal’ın Swiss Otel’deki düğününü görür. “İş dünyasının bütün insanları buralarda oluyor” diyerek otelin içinde bir mağaza açar. Nişantaşı’nda da bir depo kiralayarak kişiye özel dikim işine girişir. Gerçekten de Ayhan Şahenk, Üzeyir Garih, Kadir Has, Gorbaçov gibi iş insanları, politikacılar, sanat dünyasından isimler müşterisi...