faruk saraç tasarım yüksek okulu

faruk saraç tasarım yüksek okulu

Radikal Gazetesi muhabiri Müge Akyüz'ün haberine göre; Modacı Faruk Saraç metruk haldeki tarihi bir binayı eğitim kurumuna dönüştürdü. Saraç ile Ahırkapı Feneri'nin yanı başında açtığı Moda Tasarım Yüksek Okulu'nda buluştuk...

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu İstanbul'a taşınıyor!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Bursa'da yer alan Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu İstanbul'a taşınacak.

Medipol'ün iki tarihi binayı daha devraldığı iddiası!

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’nu kuran vakfın yönetimini devir alıp ismini değiştiren Medipol, İBB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden kiralanan tarihi binaların kullanım hakkını da elde etti.

Kubbe Tasarım Mimarlık İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kubbe Tasarım Mimarlık İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Sarıyer'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Ömer Faruk  Yeşilyurt tarafından kuruldu.

Mimar Faruk Malhan Midyat Kentsel Tasarım Projesi’ni anlatacak!

Koleksiyon markasının kurucusu mimar Faruk Malhan, 13 Temmuz Cuma günü Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda “Midyat Kentsel ve Kırsal Tasarımı Projesi” sunumunu yapacak. 

Tasarım merkezleri inşaata yoğunlaştı!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, YASED düzenlediği Yabancı Sermaye İşadamları Toplantısı'na katıldı. Türkiye'deki tasarım merkezlerinin daha çok inşaata yoğunlaştığını söyledi.

Çadır Mimarlık İşliği Proje Tasarım Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Çadır Mimarlık İşliği Proje Tasarım Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 45 bin TL sermaye ile 22 Mart 2016 tarihinde Necmi Yaprak, Ömer Faruk Bayram ve Betül Eres tarafından kuruldu.

Doruk Mekan Tasarım ve İnşaat Anonim Şirketi kuruldu!

Doruk Mekan Tasarım ve İnşaat Anonim Şirketi, Ertuğrul Faruk Aydın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mustafa Feridun Baran Yönetim Kurulu Üyeliği'nde 100 bin TL sermaye ile 19 Şubat'ta Küçükçekmece'de kuruldu.

İzmir Atatürk Stadı'nda toplu açılış töreni düzenlendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Stadı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, İstanbul'da, Faruk Saraç Tasarım Enstitüsü'nün açılışını yaptığını, Hakkari'deki havaalanının bitmek üzere olduğunu anımsattı.

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu'nun açılışına katılarak konuşma yaptı.

Faruk Saraç'ın İstanbul'daki okulu yarın açılıyor!

Ünlü modacı Faruk Saraç, kendi adını taşıyan tasarım meslek yüksek okulunu yarın İstanbul'da açıyor Modacı Faruk Saraç, ikinci moda tasarım okulunu açmaya hazırlanıyor..

Ali Faruk Göksu: Türkiye 60 yılda üç defa dönüşüme uğradı!

Kentsel strateji uzmanı Ali Faruk Göksu, Kent Konseyi'nde 'Kentlerin Geleceğinde Vizyon, Tasarım ve Sosyal Etkinin Önemi' üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Kentlerin günümüzde gelişim felsefesi olmadığını belirtti.

Ali Faruk Göksu: Kentler kimliklerini kaybetti!

Antalya Kent Konseyi'nde Kentsel Strateji uzmanı Ali Faruk Göksu yönetiminde 'Kentlerin Geleceğinde Vizyon, Tasarım ve Sosyal Etki' adlı seminer gerçekleştirildi.

Faruk Malhan kimdir?

Mimar Faruk Malhan, Koleksiyon Mobilya'nın kurucusudur. Faruk Malhan, Haziran 2013 itibariyle Tasarım Vakfı İstanbul'un kuruluşuna öncülük yapmıştır. Peki Faruk Malhan kimdir? İşte Mimar Malhan'ın özgeçmişi...

faruk saraç tasarım yüksek okulu

faruk saraç tasarım yüksek okulu faruk saraç tasarım yüksek okulu

Modacı Faruk Saraç metruk haldeki tarihi bir binayı eğitim kurumuna dönüştürdü. Saraç ile Ahırkapı Feneri'nin yanı başında açtığı Moda Tasarım Yüksek Okulu'nda buluştuk...


Yıl 1981, profesyonel futbolcu Faruk Saraç menisküs olup futbolu bırakmak zorunda kalınca Kadıköy’de o dönemin modası bir butik açarak erkek kıyafetleri satmaya başlar. Terzilikle ailesinin iyi giyinmesinin ötesinde bir ilişkisi yoktur. Geç de olsa üniversiteye gider ve Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirir. 

Butik Faruk tutar. Bir gün televizyon izlerken Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal’ın Swiss Otel’deki düğününü görür. “İş dünyasının bütün insanları buralarda oluyor” diyerek otelin içinde bir mağaza açar. Nişantaşı’nda da bir depo kiralayarak kişiye özel dikim işine girişir. Gerçekten de Ayhan Şahenk, Üzeyir Garih, Kadir Has, Gorbaçov gibi iş insanları, politikacılar, sanat dünyasından isimler müşterisi...