Fatih Belediyesi Ayvansaray

Fatih Belediyesi Ayvansaray

Radikal, Ayvansaray'da belediyenin 'müteahhi de üç, vatandaşa iki kat' hilesini, projenin orijinaline ulaşarak belgeledi. Mimarlar Odası: Mahallelinin elinden parselini almak istiyorlar

Fatih Belediyesi'nden Ayvansaray'da avan proje iddialarına cevap!

Fatih Belediye Başkanlığı, Radikal gazetesinde yayınlanan Ayvansaray haberi üzerine bir açıklama yaptı

Ayvansaray'da spor merkezi inşa ediliyor!

İstanbul Fatih Belediyesi, Ayvansaray'da gençlerin talebine yönelik spor merkezi inşa ediyor.  Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, söz konusu inşaat merkezinin inşasını inceledi. 

Fatih'te Karagümrük Kütüphanesi hizmete açıldı!

Fatih Belediyesi, ilçede dokuzuncu kütüphanesi olan Karagümrük Kütüphanesi'nin açılışını gerçekleştirdi. 

Fatih'teki Zeyrek Evleri yenileniyor!

Fatih Belediyesi, Zeyrek’teki Dünya Miras Alanı’nda kalan 11 adet sivil mimarlık örneği yapının basit bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyor. 

Fatih'te 10 bin binayı kapsayan plan düzenlemesine ilgi artıyor!

Fatih Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Koruma Kurulu tarafından alınan Fatih'te tarihi alana uzak 10 bin binanın, hak kaybı olmadan sahiplerince yenilenebilmesine ilişkin karar uyarınca iki ayda 750 vatandaşla görüşüldü. 

Fatih'te 10 bin bina için plan düzenlemesi!

Fatih Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Koruma Kurulu tarafından alınan karara göre, ilçede tarihi alana uzak 10 bin bina, hak kaybı olmadan sahipleri tarafından yenilenebilecek. 

Fatih'teki surlar restore edilip millet bahçesine çevrilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yıkım ve tarihi değeri ortaya çıkaracak adımları attıklarını dile getirerek, surların Fatih Belediyesi tarafından restore edilip millet bahçesine çevrileceğini açıkladı... 

Yunanistan vatandaşından Fatih Belediyesi'ne icra takibi!

Arazisine Fatih Belediyesi tarafından ‘acele kamulaştırma’ yoluyla el konulan Yunanistan vatandaşı Danay Manias kazandığı dava sonrasında 33 milyon 985 bin TL'lik icra takibi başlattı

Fatih Dervişali Aile Sağlığı Merkezi açıldı!

Fatih Belediyesi tarafından Dervişali Mahallesi’nde hayata geçirilen ve aynı isimle anılan Dervişali Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.

Fatih, İstanbul’un en kıymetli hazinesi!

AKP Fatih Belediyesi Başkan adayı Turan, Fatih ilçesinin İstanbul’un en kıymetli hazinesi olduğunu söyledi. Turan, “Yedikule’den başlayıp Topkapı’ya kadar tarihi surların iç tarafındaki yapı yasaklı alanları kamuya kazandıracağız" dedi..

Fatih'in otopark sorunu çözülüyor!

İlçedeki çalışmalarına devam eden Fatih Belediyesi ilçedeki önemli sorunlardan biri olan otopark sorununu çözmek için düğmeye bastı.

Fatih Kasım Gürani Aile Sağlığı Merkezi'nin inşaatı tamamlandı!

İlçedeki çalışmalarına devam eden Fatih Belediyesi, Kasım Gürani Aile Sağlığı Merkezi'nin inşaatını tamamladı.

Fatih Cundi'nin çehresi değişti!

Fatih Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü’nün yaptığı cephe sağlıklaştırma projesi ile Küçük Ayasofya Mahallesi’nde ahşap binalar ile betonerme binalar bölgenin tarihi dokusuna uygun bir şekilde onarıldı ve dış cepheleri boyandı.

Fatih Kemikliburun Sosyal Tesisi yıl sonunda açılıyor!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Fatih Belediyesi, ilçeye yeni bir sosyal tesis daha kazandırıyor.

Fatih Belediyesi Ayvansaray Haberi

Fatih Belediyesi Ayvansaray

Fatih Belediyesi’nin Ayvansaray’da vatandaşlara ‘sahte’ avan proje göstermesinin yankıları sürerken sahtesi yapılan 1604 sayılı İstanbul Yenileme Alanları Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu onaylı avan projenin orijinaline ulaştık. 11.06.2010 tarihli Belediye Meclis kararıyla onaylanan orjinal projede dünkü haberimize konu olan 2869 ada 12 parselde kat yüksekliği 9.50 yani üç kat olarak gösterilmiş. Bu durumda Fatih Belediyesi’nin 15.12.2011 tarihinde vatandaşa verdiği avan projedeki vaziyet planı ve cephe görüntüsünün sahte olduğu belgelenmiş oldu. 


Ayvansaray Mahallesi 2869 ada 12 parselde kendi evini yapmak isteyen bir vatandaşın başvurusuna Fatih Belediyesi’nin verdiği yanıtla ortaya çıkan skandalı Radikal dün ‘vatandaşa iki, müteahhite üç kat’ başlığıyla duyurmuştu. Aynı tarih ve sayı verilen vaziyet planını Yenileme Alanları Koruma Kurulu’nun da onayladığı belirtiliyordu. Ancak vatandaşın kurula başvurusunda farklı bir vaziyet planı...