gayrimenkul danışmanlığı mesleki yeterlilik

gayrimenkul danışmanlığı mesleki yeterlilik

Yeni yönetmelik gayrimenkul danışmanlığı sektöründe dengeleri değiştirecek. Artık yeterlilik belgesi olmayanlar bu işi yapamayacak. Düzenleme ile sektörde kayıtdışılığın büyük ölçüde Ortadan kalkması bekleniyor.

Premises İnşaat Emlak Gayrimenkul Danışmanlığı Sanayi ve Limited Şirketi kuruldu!

Premises İnşaat Emlak Gayrimenkul Danışmanlığı Sanayi ve Limited Şirketi  bugün Şişli'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Esen Şahin tarafından kuruldu. 

Mas Group Gayrimenkul Danışmanlığı Turizm Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Mas Group Gayrimenkul Danışmanlığı Turizm Ticaret Limited Şirketi bugün  Esenyurt'ta 100 bin TL sermaye bedeli ile Rami Kamal M. Aboobaideh tarafından kuruldu.

SC Gayrimenkul Danışmanlığı ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

SC Gayrimenkul Danışmanlığı ve Ticaret Limited Şirketi bugün Şişli'de 10 bin TL sermaye bedeli ile bugün Claus Soon-Woo Christiansen ve Selda Durmuş tarafından kuruldu.

Kayaşehir Cengiz Emlak Gayrimenkul Danışmanlığı Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kayaşehir Cengiz Emlak Gayrimenkul Danışmanlığı Ticaret Limited Şirketi bugün Başakşehir'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Beytullah Şahin tarafından kuruldu. 

Cengiz Antikacılık ve Gayrimenkul Danışmanlığı İthalat İhracat Limited Şirketi kuruldu!

Cengiz Antikacılık ve Gayrimenkul Danışmanlığı İthalat İhracat Limited Şirketi Ümraniye'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Salih Haliloğulları tarafından kuruldu.

Rayberler Gayrimenkul Danışmanlığı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Rayberler Gayrimenkul Danışmanlığı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Sancaktepe'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Ümit Gönek tarafından kuruldu.

YGT Group Gayrimenkul Danışmanlığı ve Aracılık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

YGT Group Gayrimenkul Danışmanlığı ve Aracılık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 100 bin TL sermaye bedeli ile Münevver Mine İyidinç tarafından kuruldu.

Vadi Engin Turizm ve Gayrimenkul Danışmanlığı Limited Şirketi kuruldu!

Vadi Engin Turizm ve Gayrimenkul Danışmanlığı Limited Şirketi bugün Şişli'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Engin Bulut tarafından kuruldu.

Saghar Group Gayrimenkul Danışmanlığı Turizm Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Saghar Group Gayrimenkul Danışmanlığı Turizm Ticaret Limited Şirketi Beyoğlu'nda 100 bin TL sermaye bedeli ile Babak Sahharıchı ve Sahar Tajık ortaklığıyla kuruldu.

Yaşar Kutlu Gayrimenkul Danışmanlığı Site Yönetimleri Org. Hiz. Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Yaşar Kutlu Gayrimenkul Danışmanlığı Site Yönetimleri Org. Hiz. Ticaret Limited Şirketi Tuzla'da 50 bin TL sermaye bedeli ile Yaşar Kutlu tarafından kuruldu.

Aprilcash Gayrimenkul Danışmanlığı Ticaret Limited Şirketi kuruldu!     

Aprilcash Gayrimenkul Danışmanlığı Ticaret Limited Şirketi bugün Şişli'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Zakariya Alı F. Ben Halım tarafından kuruldu. 

SKY Star Housing İnşaat Gayrimenkul Danışmanlığı Limited Şirketi kuruldu!

SKY Star Housing İnşaat Gayrimenkul Danışmanlığı Limited Şirketi bugün Sarıyer'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Hamid Shayegan tarafından kuruldu.

World Assist Gayrimenkul Danışmanlığı Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

World Assist Gayrimenkul Danışmanlığı Ticaret Limited Şirketi bugün Ümraniye'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Narine Nalbandyan tarafından kuruldu...

gayrimenkul danışmanlığı mesleki yeterlilik

gayrimenkul danışmanlığı mesleki yeterlilik gayrimenkul danışmanlığı mesleki yeterlilik


“TAM size göre kiralık evim var”, “Satın almak isterseniz yardımcı oluruz”... Bu cümleleri hangimiz duymadık ki. Ev ararken her girdiğimiz emlakçıdan duymaya alışık olduğumuz sözlerdir bunlar. Bir yandan da kafamızın içinde “Güvenilir mi acaba?” sorusu yankılanır. 

Para Dergisinden Ayşegül Küçükkurt'un haberine göre, Haziran 2018’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile kim emlakçı, kim değil bunu öğrenmek artık kolay. Gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren bu yönetmelik, gayrimenkul danışmanlığı mesleğine bazı kurallar getiriyor. Belgesi olmayan emlak sektöründe iş yapamayacak.

Yönetmelikle meslek erbabı, ofis sahipleri ve emlak danışmanları olarak iki kola ayrılmış. Seviye 4 ve Seviye 5 olarak adlandırılan belgeler, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından veriliyor. Seviye 4 emlak danışmanlarına, Seviye 5 ise ofis sahipleri ve aynı zamanda sorumlu emlak...