Gayrimenkul fiyatları emlak fiyatları yükselir mi

Gayrimenkul fiyatları emlak fiyatları yükselir mi

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi ve Fiyat Beklenti Endeks’ 2018 yılı 2. çeyrek dönem sonuçları açıklandı. 

Koronavirüs emlak piyasasını etkiledi mi? 

Keypoint Gayrimenkul Kurucusu Tarık Seçkin, "Şu anda Gayrimenkul ve Emlak piyasasındaki işlem sayısı yüzde 70 oranında düştü. Düşüşün en büyük sebebi toplumun içinde bulunduğu tedirginlikle birlikte değişen ihtiyaç ve öncelikler" dedi...

Kanal İstanbul güzergahında gayrimenkul fiyatları tavan yaptı!

Çılgın proje Kanal İstanbul'un güzegahında bulunan Arnavutköy, Küçükçekmece ve Terkos gibi bölgelerde arsa ve konut fiyatları tavan yaptı. Arnavutköy'de 2010'da konut metrekare fiyatı 700 TL ile 1000 TL arasındayken, 2018'de 2600 TL'ye çıktı...

İplus Gayrimenkul Proje Emlak Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İplus Gayrimenkul Proje Emlak Ticaret Limited Şirketi bugün Başekşehir'de 100 bin TL sermaye bedeli ile İnanç Sırmabıyıkoğlu tarafından kuruldu.

Özkoç Gayrimenkul İnşaat Emlak Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Özkoç Gayrimenkul İnşaat Emlak Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Arnavutköy'de 400 bin TL sermaye bedeli ile Bülent Koç, İzzet Koç, Murat Koç ve Vedat Koç tarafından kuruldu.

Salihi Gayrimenkul Ve Emlak Danışmanlığı Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Salihi Gayrimenkul Ve Emlak Danışmanlığı Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Büyükçekmece’de 50 bin TL sermaye bedeli ile Hamıd Ihsan Q. Alsalıhı tarafından kuruldu. 

Hong Kong'da gayrimenkul fiyatları el yakıyor!

Gayrimenkul fiyatlarının el yaktığı Hong Kong'da bir park yerinin bulunduğu alan yaklaşık 1 milyon dolara satıldı. 

Pamir Gayrimenkul İnşaat Emlak İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Pamir Gayrimenkul İnşaat Emlak İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 1 milyon TL sermaye bedeli ile Basher Ahmad Şahab tarafından kuruldu.

Anadolu'da gayrimenkul fiyatları artacak!

İstanbul ve büyük şehirlerden kaçış aynı zamanda gayrimenkul sektörünü de yakından ilgilendiriyor. Anadolu'daki illerde gayrimenkul sektörünün canlanması, fiyatların artması bekleniyor.

Faizsiz gayrimenkul finansmanına Emlak Bankası desteği!

İZÜ'nün düzenlediği 'faizsiz gayrimenkul finansmanı' sempozyumunda konuşan Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu, bankalardaki konut kredisi stoğunun yaklaşık 185 milyar olduğunu söyledi.

EVA Gayrimenkul KKTC emlak piyasasının fırsatlarını belirledi!

EVA Gayrimenkul Değerleme, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gayrimenkul Sektörü Analizi Raporu“nda KKTC‘nin ilçeleri bazında ticari ve konut arsaları fiyat aralıkları ile ilçelere göre konut fiyatları ve kira değerlerini inceledi. 

Berlin’de gayrimenkul fiyatları arttı!

Almanya’nın başkenti Berlin'de nüfusun hızla artması bölgede boş konut sayısı gün azalttı. Konut ve arsa fiyatlarının hızla arttığı kentte kira fiyatları cep yakıyor.

Almanya’da gayrimenkul fiyatları arttı!

Almanya Merkez Bankası Bundesbank, 2018 Yılı Mali İstikrar raporunu yayımladı. Rapora göre, ekonomik büyüme ülkede gayrimenkul fiyatlarını artırdı.

Konuta imar barışı dopingi!

13 milyon konutu ilgilendiren ve 2 ay süre ile uzatılan imar barışı süresinde gayrimenkul fiyatları da uçuşa geçti. Coldwell Banker ve Reidin’in araştırmasına göre emlak fiyatları 5 ayda yüzde 10 oranında arttı. Değer artışı şampiyonu ise İzmir Çiğli oldu

Gayrimenkul fiyatları emlak fiyatları yükselir mi

Gayrimenkul fiyatları emlak fiyatları yükselir mi Gayrimenkul fiyatları emlak fiyatları yükselir mi

REIDIN tarafından 2018'in 2'inci çeyreği için hazırlanan Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi ve Fiyat Beklenti Endeksi'ne göre, önümüzdeki üç aylık dönemde gayrimenkul fiyatlarındaki artış beklentisi yükselmeye başlarken, bankalar ve finansal kurumların sektöre duyduğu güven yüzde 20'lik bir düşüşle 65,3 puana geriledi ve “kötümser” kategorisinde değerlendirildi. 

Diğer taraftan gayrimenkul danışmanlarının, gayrimenkul değerleme uzmanlarının ve gayrimenkul geliştiricilerinin güven endeksi sırasıyla yüzde 26, yüzde 13 ve yüzde 2 oranında arttı.

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi değeri ise, birinci çeyreğe göre yüzde 11 artışla 94,0 olarak ölçüldü. Böylelikle geçen çeyreğe göre, önümüzdeki üç aylık dönemde gayrimenkul fiyatlarında fiyat artış beklentisi yükseldi.

Bankalar kötümser, gayrimenkul danışmanları iyimser

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi, 2018'in ikinci çeyreğinde, geçen çeyrek dönemine göre bankalar ve finansal kurumlar için %20...