gaziantep büyükşehir belediyesi

gaziantep büyükşehir belediyesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin Aralık ayı meclis toplantısına başkanlık eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, önceki gün İstanbul’da yaşanan terör saldırısını kınadı.

Gaziantep Kongre Merkezi'nde sona gelindi!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ortadoğu'nun en büyük kongre ve sergi merkezini hayata geçiriyor.Kongre merkezinde sona yaklaşıldı.

Gaziantep'te tarihi yapılar yeniden kazandırılıyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, tarihi, kültürel mirasın korunması ve yaşatılması için "Sokak Sağlıklaştırma Projesini" hazırladı. İşte o projenin detayları ...

Gaziantep İslahiye'de yol ve kanalizasyon çalışmaları sürüyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelerde yaptığı hizmetler halk tarafından takdirle karşılanıyor. İşte haberin ayrıntıları...

Gaziantep eski adliye restorasyonuna ödül!

GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi'nin restore ederek 'Kültür ve Sanat Merkezi' olarak yeniden hizmete soktuğu Eski Adliye binasına İstanbul'dan ödül geldi.

Gaziantep'e Karataş-İstasyon arası metro projesi müjdesi!

Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı başkan Fatma Şahin başkanlığında yapıldı. 65 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında metro müjdesi de verildi.

Mehmet Sucu: Plan kimin için değişiyor?

Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkanvekili Osman Toprak başkanlığında Çetin Emeç toplantı salonunda yapıldı. CHP meclis üyesi Mehmet Sucu itiraz etti. “Plan kimin için değişiyor?” diye sordu

Gaziantep'te eski adliye kültür sanat merkezi oldu!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edildikten sonra kültür sanat merkezi haline getirilen eski adliye binasında açılan hüsnü hat sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Gaziantep Oğuzeli'de asfaltlar yenileniyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Oğuzeli ilçesini baştan sona yeniliyor. Yeni çalışmalarla kanalizasyon ve asfaltı tamamen yenilenen ilçeye parklar ve sosyal tesisler kazandırılıyor

Gaziantep İstasyon Meydanı'na park yapılacak!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İstasyon Meydanı’na ilk etapta 71 bin 100 metrekare büyüklüğünde sosyal yaşam alanı ve park yapacak.

Gaziantep'in gürültü haritası çıkarıldı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentin karayolundan kaynaklı "Gürültü Haritasını" çıkardı. Proje kapsamında, farklı gürültü kaynaklarına yönelik gürültü haritaları çıkarıldı.

Gaziantep'te altyapı projelerinde kullanılmak amacıyla JICA'dan kredi alınacak!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni altyapı projelerinde kullanmak amacıyla Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı'ndan alınacak 275 milyon TL kredinin sözleşmesini imzaladı.

Gaziantep'te 70 bin metrekarelik sosyal yaşam alanı yapılıyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İstasyon Meydanı'na 70 bin metrekare büyüklüğünde park ve sosyal yaşan alanı ile kentin batısında 600 bin metrekarelik kent ormanı yapıyor.

Gaziantep Oğuzeli'de Biyogaz Tesisi kurulacak!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Oğuzeli ilçesi Gündoğan köyüne “Biyogaz Tesisi” kuracak. Tesisler 1 MW kurulu gücünde yapılacak.

Gaziantep–Kilis karayolu yenileniyor!

Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, tamamı 60 km’lik olan Gaziantep–Kilis arası yolun artan trafik yükünü taşıyamadığından dolayı yol üzerinde çökmeler oluştuğunu tespit etti.

Gaziantep Büyükşehir'den 20.5 milyon TL'ye satılık 3 arsa!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep ili, Şahinbey ilçesi, K.Kızılhisar Mahallesinde yer alan 3 arsayı 20 milyon 484 bin 516 TL'ye satıyor...

Gaziantep Büyükşehir'den 59 milyon TL'ye satılık 2 gayrimenkul!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep ili, Şahinbey ilçesi, K. Kızılhisar Mahallesindeki 2 gayrimenkulü 58 milyon 972 bin 980 TL'ye satıyor... 

Gaziantep Büyükşehir'den Şahinbey'de satılık 2 arsa!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep ili, Şahinbey ilçesi, Beştepe Mahallesi'nde yer alan 2 arsayı satıyor...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden Gaziray için anket!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, GAZİRAY metrosunun model ve rengi için anket başlattı. Kent sakinleri 31 Mart'a kadar Gaziray'ın modeli ve rengi için oy verebilecek. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden kira indirimi müjdesi!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadele kapsamında belediyeye ait kiracıların Nisan ve Mayıs ayları kiralarında yüzde 50 indirim yaptı. 

Gaziantep Büyükşehir'den 20.4 milyon TL'ye satılık 3 arsa!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep ili, Şahinbey ilçesi, Bülbülzade Mahallesi'nde yer alan 3 arsayı 20 milyon 414 bin 451 TL'ye satıyor...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden kira indirimi müjdesi!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ocak, Şubat ve Mart Ayı tüm kiracılarının ödemelerinde yüzde 50 indirim uygulayacak. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden esnafa 1500 TL destek!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iş yerini kapatan esnafa destek olmak için 1500 lira yardımda bulunacağını belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2020 projelerini açıkladı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2020 yatırımlarıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Kuzeyşehir, Güneyşehir, Bayramlı Konut Projesi masaya yatırıldı.

Gaziantep Büyükşehir 200 gayrimenkulü 10 yıllığına kiraya verecek!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki 200 adet muhtelif taşınmazın tamamını 10 yıllığına toplam 42 milyon 192 bin TL+KDV muhammen bedeli ile kiraya verecek. Kiralama ihalesi 27 Kasım'da yapılacak...

Gaziantep Büyükşehir'den 8 mahalleye millet kıraathanesi!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet Kıraathaneleri Projesi’ne destek vererek 8 mahalleye Millet Kıraathanesi kurdu.

Gaziantep Büyükşehir'den 4 yılda 41 sosyal tesis!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 4 yılda 41 adet sosyal tesis inşa etti.

Gaziantep Büyükşehir'den 24.3 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil İlçesi'ne bağlı Taşlıca Mahallesi'ndeki 2 arsayı ihale ile satıyor. İhale 26 Aralık'ta yapılacak..

gaziantep büyükşehir belediyesi Haberi

gaziantep büyükşehir belediyesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin Aralık ayı meclis toplantısına başkanlık eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, önceki gün İstanbul’da yaşanan terör saldırısını kınadı.


Şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla birlikte yine şehitler için ‘Fatiha’ duası ile açılan mecliste toplam 46 madde görüşüldü.


Gaziantep’te 2 milyon insanın sorumluluğunu aldıklarını ifade eden Şahin, “Biz aldığımız bütçenin yarısından fazlasını yatırıma ayırıyoruz. Ama onlar hendek kazıp işi öz yönetime götürdüler. Özgürlük ortamını ne kadar kötüye kullandıklarını hep birlikte şahit olduk. Terör 50 yıldır canımızı yakıyor. Biz ülkemize huzur ve barış gelmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.


Mevlit Kandilinin olduğu bir günde böylesi bir vahşetin yaşanmasının çok üzücü olduğunu aktaran Şahin, “Bu dünya hepimize yeter. Biz bu topraklar üzerinde huzur ve barış istiyoruz. 79 milyon ortak...