geçen haftaki krediler

geçen haftaki krediler

Tüketici kredileri, 28 Eylül itibarıyla 767 milyon YTL artarak 59 milyar 120,6 milyon YTL'ye çıktı. Söz konusu krediler, 21 Eylül tarihi itibarıyla 58 milyar 353,6 milyon YTL düzeyinde idi. Krdelirle ilgili detayları öğrenmek için tıklayın!

Konut satışları geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 32 arttı!

2020 yılının ilk yarısında yüzde 32'lik artışla geçen yılın aynı dönemine göre 141 bin 374 daha fazla konut satıldığı belirtildi.

Sorunlu krediler için Varlık Yönetim Şirketi kuruluyor!

Bankalar sorunlu krediler için Varlık Yönetim Şirketi kuruyor. Yeni yapıyla bankalar donuk alacaklarını bilançodan çıkaracak. Şirketler ise tek bir varlık yönetimiyle muhatap olacak.

Manisa'da balkonundan geçen 335 yıllık ağaç için imar değiştirildi!

Manisa'da faaliyette bulunan Saruhan İlim, Kültür ve Eğitim Vakfı'nın balkonundan geçen 335 yıllık kızıl çam ağacı görenleri şaşkına çevirdi.

Birevim'in '90 Günde Birlikte Mümkün' canlı yayınları başladı!

Koronavirüs salgını günlerinde çalışanların gelişim ve motivasyonu için, “90 GÜNDE BİRLİKTE MÜMKÜN” başlıklı bir iletişim projesi ve dijital canlı yayın serisi başlatan Birevim'in, geçen haftaki konuğu Almanya Tasarruf Sandıkları Başkanı Christian König oldu...

BDDK'den krediler için yeni düzenleme!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), krediler için yeni düzenleme yaptı.

Balıkesir'de fay hattı geçen bölge imara mı açılacak?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin fay hattı geçen bir bölgeyi imara açacağı iddiası meclis gündemine taşındı. CHP'li Aytekin, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Geçen yıl 389 milyar TL'lik gayrimenkul satıldı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü verilerine göre, geçen yıl Türkiye genelinde el değiştiren 2 milyon 338 bin gayrimenkulün satışında ibraz edilen tutar 389 milyar 239 milyon 975 bin lira oldu...

Meclisten geçen yeşil alan ve toplanma alanı kararları mahkemeye taşındı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, meclisten geçen park, yol ve deprem toplanma alanı olarak plan değişikliği yapılması kararı ile bazı tahsisleri kararlarını mahkemeye taşıdı. 

Kamu bankalarınca verilen krediler mecliste!

Kamu bankaları tarafından verilen krediler meclis gündemine taşındı. CHP'li Şener, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Boğaz'dan geçen gemilerin yarısı Kanal İstanbul'dan geçse rekor olur!

İstanbul Boğazı'ndan geçen gemi sayısı 2018'de 41 bin 103 oldu. Yani Boğaz'dan geçen gemilerin, geçen yılki sayıya göre, yarısı Kanal İstanbul'dan geçse, Kanal İstanbul insan yapımı kanallar içinde en yoğun trafiğe sahip olur...

Takipteki krediler en çok enerji ve inşatta!

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (TÜSİAD) düzenlediği  “Takipteki Krediler ve Ekonomik Büyüme" başlıklı panelde, bankalardaki batık kredilerin ekonomik büyümeyi engellediği aktarılırken iktidarın yüzde 5’lik büyüme hedefine karşılık yüzde 3’lük büyümesine yönelik tahminde bulunuldu....

Birevim'in istihdamı her geçen gün artıyor!

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, çalışanlarının sayılarının her geçen arttığını, 3 yılda 908 kişiyi bulduğunu söyledi. 

Sorunlu krediler gayrimenkul fonuna devredilecek!

İstanbul'da "Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019"un detaylarını açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ''Bazı sorunlu krediler gayrimenkul fonuna devredilecek'' dedi.

geçen haftaki krediler

geçen haftaki krediler geçen haftaki krediler


Merkez Bankası verilerine göre, tüketici kredileri kapsamında konut kredileri 28 milyar 119,9 milyon YTL, taşıt kredileri 5 milyar 714,5 milyon YTL, diğer krediler 25 milyar 286,2 milyon YTL olarak hesaplandı.


Bireysel kredi kartları ise 28 Eylül itibarıyla 24 milyar 233 milyon YTL'den 23 milyar 998,1 milyon YTL'ye indi. YTL cinsinden bireysel kredi kartlarının 9 milyar 589,7 milyon YTL'si taksitli, 14 milyar 363,9 milyon YTL'si taksitsiz kredi kartından oluştu.


Tüketici kredilerinin yaklaşık 17 milyar YTL'si kamu bankaları, 30,8 milyar YTL'si özel bankalar, 11,3 milyar YTL'si de yabancı bankaları içeriyor.