28 / 06 / 2022

gendpro zirvesinde inşaat yatırımı mı konuşuldu

gendpro zirvesinde inşaat yatırımı mı konuşuldu

Endonezya Global Profesyonel Müteşebbisler (Gendpro) İş Adamları Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı. Gendpro Başkanı Ivan Kurniawan Gendpro olarak özellikle inşaat yatırım imkanları üzerinde durduklarını belirtti.

ABD'de inşaat harcamaları 11 ayın zirvesinde!

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, inşaat harcamaları Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 0,8 artış gösterdi. Harcamalar, 11 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Gendpro'da inşaat yatırım imkanları üzerinde duruldu!

Endonezya Global Profesyonel Müteşebbisler (Gendpro) İş Adamları Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı. Gendpro Başkanı Ivan Kurniawan Gendpro olarak özellikle inşaat yatırım imkanları üzerinde durduklarını belirtti.

TAV İnşaat'a en iyi proje ödülü!

New York'ta düzenlenen Küresel İnşaat Zirvesinde TAV İnşaat'ın Medine'de yaptıgı Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı projesi, havalimanı inşaatı kategorisinde dünyanın en iyisi seçildi.

TAV İnşaat, Medine Projesi ile dünya birincisi oldu!

TAV İnşaat'ın Medine'de hayata geçirdiği Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı Projesi, New York'ta düzenlenen törende Küresel İnşaat Zirvesinde havalimanı inşaatı kategorisinde dünyanın en iyisi seçildi.

Yeşil İnşaat, 'çok satış, az kâr' mantığını uyguladı

Uzun süredir konut satışlarında durgunluk yaşayan inşaat sektörü, son aylarda art arda sunulan ucuz projelerle hareketlenmeye başladı.

Koray İnşaat Ürdün'de hastane yapacak

Türkiye'nin önde gelen inşaat şirketleri arasında yer alan Koray İnşaat, Ürdün'de 185 milyon dolarlık bir hastanenin inşaatı için anlaşma imzaladı.

Vakıflar, Üsküdar'da kat karşılığı inşaat yaptıracak

Vakıflar, Üsküdar İlçesi, Selamiali Mahallesi'nde bulunan 154 metrekarelik alana kat karşılığı inşaat işi yaptıracak.

İnşaat sektörüne İş ve İşçi Sağlığı Eğitimi

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD), inşaat sektörü ve inşaat malzemeleri sanayisinin AB'ye uyumunu ve işbirliğini hedefleyen EUbuild Projesi çerçevesinde şirketlere yönelik `OHSAS 18001: İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Eğiti

En zenginler inşaat ve gayrimenkul şirketleri

Forbes'in En Zengin 100 Türk listesinde inşaat ve gayrimenkul şirketleri ağırlıkta.

Talimane'deki rezidans inşaatında kaza tehlikesi

Talimhane'deki rezidans inşaatından yola akan çamur, Dolapdere'ye inen yokuşu buz pistine çeviriyor. Önlem alınmazsa facia yaşanabilir.

Vakıflar'dan Çanakkale'de kat karşılığı inşaat

Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesinde bulunan 629,24 metrekarelik arsaya kat karşılığı inşaat yaptıracak.

Ünlü sanatçılara kaçak inşaat davası

İmara aykırı inşaat yaptıkları gerekçesiyle Şener Şen ve Ali Poyrazoğlu'nun da aralarında bulunduğu 27 kişi mahkemelik oldu.

Sultanlar İnşaat eleman arıyor

Sultanlar İnşaat, üniversite mezunu, toplu konut inşaatı muhasebesinde en az 5 yıl deneyimli, genel muhasebe, finans, personel özlük işlemleri konularında tecrübeli, muhasebe sorumlusu alacak

gendpro zirvesinde inşaat yatırımı mı konuşuldu Haberi

gendpro zirvesinde inşaat yatırımı mı konuşuldu

Endonezya'nın önemli ticaret kentlerinden biri olan Bandung, Global Profesyonel Müteşebbisler (Gendpro) İş Adamları Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı. Söz konusu zirveye Türkiye'den MÜSİAD heyeti davetli olarak katıldı. 


Gendpro Başkanı Ivan Kurniawan AA'ya yaptığı açıklamada 2014'de kurdukları ve şu an çeşitli sektörlerden 6 bin civarında üyesi bulunan Gendpro'nun Türkiye, Almanya, Hollanda, İspanya, Katar, Kuveyt ve ABD'de iş çevreleriyle ilişkileri olduğunu söyledi.


Kurniawan ayrıca, Gendpro olarak özellikle inşaat, gıda, moda, tarım ve hayvancılık gibi alanlarda ticaret ve yatırım imkanları üzerinde durduklarını belirtti.


Gendpro'yu kurarken Türkiye'yi model aldıklarını, özellikle son on beş yıla varan süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye'nin ekonomide sergilediği başarıyı ilgiyle izlediklerini söyleyen Kurniawan, "Önümüzdeki dönemde Türkiye ile ilişkilerimizi geliştirmeyi arzuluyoruz." dedi. 


MÜSİAD'ın Dış İlişkiler Koordinatörü Özlem Bacak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Önemli...