göktürk 2 uydusu

göktürk 2 uydusu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Google Maps gibi Türkiye' nin de RASAT uydusu ile çekilmiş görüntülerden oluşan bir haritaya sahip olacağını ifade etti...

Kemerköy Evleri'nden 21 milyon TL'ye icradan satılık 2 villa!

İstanbul 10. İcra Dairesi tarafından Eyüpsultan Göktürk Mahallesi'nde bulunan 2 bahçeli kargir villa satışa çıktı. İhalenin bedeli 21 milyon TL olarak belirlendi.

Eyüpsultan Göktürk nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıda!

Eyüpsultan İlçesi, Göktürk Mahallesi, 126 ada, 1 ve 2 parseller 1291 parsel ve kadastral boşluğa ilişkin nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıya çıktı..

Kıvanç Tatlıtuğ Göktürk'te 15 bin TL'ye villa kiraladı!

Kıvanç Tatlıtuğ ile Başak Dizer, şehir gürültüsünden uzaklaşmak için Göktürk’ten 2 katlı villayı aylık 15 bin liraya kiraladı. 

Metal Yapı Konut'tan 5 yılda 2,5 milyar dolarlık yatırım!

5 yıl için 2 buçuk müyar dolar yatırım yapmayı hedefleyen Metal Yapı Konut Ulus, Zekeriyaköy ve Göktürk'te yeni projelere başlayacak.

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü GÖKTÜRK-2 ile görüntülendi!

İzmit'teki Körfez Geçişi Asma Köprüsü, GÖKTÜRK-2 uydusunca görüntülendi. "Haftanın fotoğrafı" başlığı altında yayımlanan görüntüde, inşaatı devam eden Körfez Geçişi Asma Köprüsü yer aldı.

Göktürk-2'den Türkiye fotoğrafları!

Genelkurmay Başkanlığı, milli imkanlarla geliştirilen ve üretilen yüksek çözünürlüklü ilk keşif-gözetleme uydusu Göktürk-2 uydusunca Edirne, Kırklareli, Samsun ve İstanbul'dan alınan görüntüleri paylaştı. İşte o fotoğraflar...

Göktürk Pine Homes satılık!

Göktürk Pine Homes satılık daire tipleri 1+1, 2+1 ve 3+1 olarak tasarlandı. Sur İnşaat imzası ile hayata geçirilen proje 2 bin 370 metrekarelik arsa alanı üzerinde yükseliyor.

Pine Homes Göktürk fiyatları 450 bin TL'den başlıyor!

Sur İnşaat‘ın İstanbul Göktürk‘te yükselen Pine Homes projesinde teslim işlemlerinin Ocak 2017 tarihinde yapılması planlanıyor. 1+1 , 2 +1 s ve 3+1 salon konut tipi seçenekleri sunuluyor.

2004 yılında Mesa Yamaç Evler'in 2. etabı satışa sunulmuş!

2004 yılında Mesa İnşaat'ın Kemerburgaz Göktürk mevkinde inşa ettiği toplam 162 konuttan oluşan Mesa Yamaç Evleri'nin 2 etabında bulunan farklı seçenekler sunan 54 konut satışa sunulmuş.

Türkiye'nin ilk uydu merkezi törenle açıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı TUSAŞ bünyesindeki USET Merkezi'nde, ilk olarak Göktürk-1 Uydusu ile Türkiye'nin ilk yerli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın yapım ve montajı ile ileri entegrasyon ve çevresel testleri yapılacak.

Hüsnü Özyeğin'den Alemdağ ve Göktürk'e 2 yeni AVM!

Avrupalı AVM zinciri McArthurGlen ile ortaklık yapan Fiba Holding'in patronu Hüsnü Özyeğin, Alemdağ ve Göktürk'e indirimli lüks marka AVM'si açacak. Özyeğin bir yandan da Metro Group'un AVM'lerini almak için görüşüyor.

Göktürk Gökvadi'de teslimler 2 sene sonra!

450 adet villanın yer alacağı Gökvadi Projesinde teslimler 2 sene sonra yapılacak. Projede dairelerin haziran ayında satışa çıkması bekleniyor.

Kemercity 4 projesi 2 ay içerisinde teslim edilecek!

İstanbul Göktürk'de projeler hayata geçiren Gün inşaat, Göktürk'de yapımını sürdürdüğü Kemercity 4 projesinin 2 ay içerisinde bitirip, anahtarları sahiplerine teslim edecek.

göktürk 2 uydusu

göktürk 2 uydusu göktürk 2 uydusu


Türkiye'nin yüksek çözünürlüklü yerli keşif uydusu GÖKTÜRK-2 ve ilk yerli gözlem uydusu RASAT hakkında bilgi alan Bakan Işık, dünyadaki en iyi balistik inceleme sistemlerinden biri olan BALİSTİKA'yı inceledi.


TÜBİTAK UZAY'ın çalışmalarının göğüslerini kabarttığını söyleyen Bakan Işık, Türkiye'nin "uzayda artık ben de varım" dediğini dile getirdi. GÖKTÜRK-2 ve RASAT'ın TÜBİTAK UZAY marifetiyle yapıldığını belirten Işık, "İlk yerli haberleşme uydusu olacak TÜRKSAT 6A'nın hazırlıkları yürüyor. Arkasından istihbarat uydularıyla ilgili çalışmalar yapılacak ve pek çok proje, burada hayata geçecek" diye konuştu.

TÜBİTAK UZAY'da çok ciddi yetişmiş bir insan kaynağı olduğunu anlatan Işık, bu gücün Türkiye için üretiyor olmasının kendilerini memnun ettiğini söyledi. RASAT'ın 7,5 metre, GÖKTÜRK-2'nin ise 2,5 metre çözünürlükte görüntü alabildiğini ifade eden Işık, şunları söyledi: "Şimdi inşallah GÖKTÜRK-1 uydusunda yüksek çözünürlükte görüntü...