gurbetçi gayrimenkul

gurbetçi gayrimenkul

Bir zamanlar yaz aylarında emlak piyasasının hareketlenmesine sağlayan gurbetçiler artık Türkiye'de gayrimenkul satın almıyor.

Türk gayrimenkul sektörü gurbetçi vatandaşlarla buluşacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle, Demirören Medya ve İstexpo ortaklığında Almanya'da başlayacak Evim Türkiye Gayrimenkul Fuarı için çalışmalar başladı. Fuar, Türk gayrimenkul sektörünü gurbetçi vatandaşlarla buluşturacak.

Türk gayrimenkul sektöründen Almanya’ya dev çıkarma!

Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle gayrimenkul fuarları düzenleyecek. İlki 8-10 Şubat’ta Almanya’da gerçekleşecek Evim Türkiye Fuarı’nda Türk gayrimenkul sektörü gurbetçi vatandaşlarla bir araya gelecek.

Gurbetçi Türkler markalı konuta yöneliyor!

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, gayrimenkul sektörünün son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Akbalık, gurbetçi Türklerin emlak yatırımına hız verdiklerini anlattı.

Gurbetçi Türkler memleketinden ev alıyor!

Yurt dışında çalışan ve döviz kazanan Gurbetçi Türkler, gayrimenkul yatırımını Türkiye'ye yapıyor. Yükselen dolar ve euro kuru sektörde avantaja dönüştü.

Gayrimenkul sektörü hız kesmiyor!

Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Gül Gül, “Hükümetin olumlu çalışmalarına tüketiciler de olumlu yanıt verdi. Yabancı ve gurbetçi vatandaşlara yönelik teşviklerin yanında tapu harcındaki indirim gayrimenkul sektörünü hareketlendirdi.” dedi.

Gurbetçi vatandaşlar Türkiye’den arsa alıyor!

Döviz fiyatlarındaki artışa duyarsız kalmayan yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlar Türkiye’den arsa ve gayrimenkul alımları yapmaya başladı.

Yapı Kredi Private Banking, gayrimenkul danışmanlığı yapacak!

Yapı Kredi Private Banking, müşterilerine gayrimenkul danışmanlığı vermeye başladığını açıkladı

CHP'li Emin Atmaca'dan gayrimenkul şirketi!

Yerel seçimlerde CHP Eyüp Belediye Başkanlığı'na adaylığını koyan Emin Atmaca, gayrimenkul şirketi kurdu

Mall of İstanbul, en büyük gayrimenkul yatırımı olacak

Aziz Torun, Mall of İstanbul projesinin Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırımı olacağını söyledi

Koçak Gayrimenkul'den Ramazan fırsatı!

Koçak Gayrimenkul'den emlak sektöründe markalı ofis açmak isteyenlere Ramazan fırsatı...

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan Ankara'da satılık gayrimenkul!

Sosyal Güvenlik Kurumu, Ankara Çankaya'da gayrimenkul satmak üzere ihale düzenledi

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan satılık gayrimenkul!

Sosyal Güvenlik Kurumu, Eminönü Binbirdirek'te gayrimenkul satmak üzere ihale düzenledi

RE/MAX Gayrimenkul Rehberi 4 yaşında

RE/MAX Türkiye tarafından 2005 yılında yayınlanmaya başlayan RE/MAX Gayrimenkul Rehberi Dergisi, 4. yaşgününü Kuruçeşme Suphire'de gerçekleştirilen renkli bir parti ile kutladı

gurbetçi gayrimenkul

gurbetçi gayrimenkul gurbetçi gayrimenkul

3. kuşak gurbetçilerin artık babaları ve dedelerinin aksine Türkiye'den gayrimenkul alma yönünde eğilim göstermediği belirtilirken, 4. kuşakla birlikte gurbetçi tanımının da 'Almanya Türkleri, Fransa Türkleri' olarak değişeceği öngörülüyor.

Bu yıl seçim nedeniyle gurbetçiler, geçtiğimiz yıllara göre daha yoğun şekilde yaz tatili için Türkiye'ye gelmelerine rağmen, piyasayı hareketlendirmesini bekleyen esnafın beklentilerini karşılayamadı.

Türkiye'de gurbetçilerin yeterince alışveriş yapmamaları, AB'nin 2001 yılında avroya geçişiyle birlikte gelirlerinin azalmasına bağlansa da, 3. kuşak gurbetçi profilindeki köklü değişimin de bunda etkili olduğu düşünülüyor.

Konya'daki sarraflar, eskiden bol miktarda altın alıp satarak sektörü hareketlendiren gurbetçilerin, bu yaz altın piyasasına olumlu ya da olumsuz katkısı olmadığını, artık gurbetçilerin altın sektörünü etkileyen bir unsur olmaktan da çıktığını belirtti.

Sarraflar, gurbetçilerin bu yaz aylarında davet edildikleri...