Hangi bankalar konutun tamamına kredi verir

Hangi bankalar konutun tamamına kredi verir

Konutun ekspertiz değerinin tamamına konut kredisi kullanmak için şartlar nelerdir. Hangi bankalar konutun tamamına kredi verir? Peşinatsız konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Bu haberi okumadan evinizi yenilemeyin!

Depreme karşı bir an önce evini ve iş yerini kendisi dönüştürmek isteyenler için kullanılacak kredilere, faiz desteği sunuluyor. Üst limiti 200 bin TL yapılacak krediden kimler faydalanabilir? Hangi bankalar veriyor? Ödemeler nasıl? İşte tüm ayrıntılar...

TOKİ'den ucuza ev sahibi olma fırsatı!

Gündemde geniş yer tutmayı başaran ve kısa süre içerisinde büyük ilgi gören TOKİ konut kredisi nasıl alınır? TOKİ'den ev almak için hangi bankalar kredi veriyor?

Evin tamamına konut kredisi veren bankalar hangileri?

Konut alacak vatandaşlar evin tamamına kredi veren bankaları araştırıyor. Peki hangi bankalar evin tamamı için kredi veriyor? İşte detaylar...

Hangi bankalar konut kredisi faizlerini artırdı?

Koronavirüsü pandemisi nedeniyle kamu bankaları konut ve taşıt kredilerinde indirime gitmişti. İndirim sonrası özellikle konut satışlarında patlama yaşandı. Fakat kamu bankalarının yaptığı kapmaya sona erdi. Peki konut kredisi faizlerinde son durum ne oldu?

Hangi bankalar konut kredisi faiz oranlarını yükseltti?

Ev alacak vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında konut kredisi faiz oranları geliyor. Peki hangi bankalar konut kredisi faiz oranlarını yükseltti?

0,64 faizle konut kredisi veren bankalar!

Konut kredisinde birçok banka yeni destek paketlerini hayata geçirdi. Pakete göre, konut kredisi kullanacak vatandaşlar için, 0,64 faiz oranıyla kredi çekme imkanı sunuluyor. Peki ödemeler nasıl yapılıyor? Hangi bankalar destek kredisi veriyor? İşte detaylar...

Nisan sonunda hangi bankaların konut kredisi faizleri düştü?

Bankalar likidite piyasası, swap limitleri ve repo faizlerinde yapılan düzenlemeler sonrasında konut kredisi faizlerini düşürmeye başladı. Nisan sonunda hangi bankaların konut kredisi faizleri düştü?

Yüzde 0.94 faiz oranlı konut kredisi veren bankalar!

Koronavirusün ekonomik etkileri ve kurdaki değişimlerden sonra kredi faiz oranlarında hareketlenme yaşandı. Peki konut kredisi faiz oranlarında son durum ne? Hangi bankalar yüzde 0.94 faiz oranlı konut kredisi veriyor?

Hangi bankalar konut kredilerini erteledi?

Koronavirüs salgının ekonomiye ve birçok sektöre etkileri devam ediyor. Türkiye'de de koronavirüsün oluşturacağı ekonomik sıkıntılar için önlemler alıyor. Alınan önlemler içerisinde, bankaların kredi ertelemeleri de bulunuyor. Bu kapsamda konut kredileri de ertelendi...

Hangi bankalar konut kredisi taksitlerini erteliyor?

Dün koronavirüsün ekonomik etkilerini hafifletmek için kamu bankalarının öncülüğünde yedi banka konut kredisi taksitlerini erteleme kararı aldı. Hangi bankalar kredi taksitlerini erteliyor?

Milli Emlak ve bankalar arasında 'lojman kredisi' anlaşması!

Kamu lojmanlarının satışa çıkmasıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile bankalar arka arkaya anlaşma yapmaya başladı. En uygun lojman kredisi hangi bankada?

Hangi bankalar konut kredisi faizlerini düşürdü?

Kredi faiz oranları araştırmaları devam ederken konuyla ilgili Akbank'tan konut alacaklara son dakika müjdesi geldi. Akbank, konut kredisi faizini tüm tutar ve vadelerde yüzde 0.95'e düşürdüğünü duyurdu...

Yüksek faizle konut kredisi çekenlere yapılandırma müjdesi!

Yüksek faizle konut kredisi çekenlere yapılandırma müjdesi geldi. Peki hangi bankalar yapılandırma yapıyor? İşte tüm merak edilenler...

Hangi bankalar konutun tamamına kredi verir Haberi

Hangi bankalar konutun tamamına kredi verir

BDDK kararı gereğince bankalar konut ekspertiz değerinin maksimum yüzde 80'ine kadar kredilendirme yapabiliyor. Kalan yüzde 20'lik kısmın tüketici tarafından nakit ödenmesi gerekiyor.

Satın alınacak konutun fiyatı alıcı ve satıcı arasındaki anlaşma ile belirlense de kredilendirme aşamasında ise esas olan değer, gayrimenkul değerleme uzmanınca hazırlanan ekspertiz raporundaki değerdir. Örnek olarak alıcı-satıcı arasında 100 bin TL olarak anlaşmaya varılan evin değeri eksper tarafından 125 bin TL olarak belirlenebilir. Bu durumda banka konutun tamamını kredilendirilmiş olur. ( 125.000 x 0,80= 100.000 TL) Tüketici istediği tutarı kolaylıkla konut kredisi kullanarak sağlayabilir.

Satın alınacak konutun ekspertiz değeri alıcı satıcı arasındaki anlaşılan değerde yada altında çıkması durumunda ise konut almak isteyen tüketici kalan kısmı peşin olarak vermek ya da tutar için ihtiyaç kredisi kullanmak durumunda kalır.

Konut değerinin...