09 / 08 / 2022

hisseli evin kirası hissedarlardan birinin hesabına yatırılabilir mi

hisseli evin kirası hissedarlardan birinin hesabına yatırılabilir mi

Taşınmaz mal kiralamalarında kira bedelinin belli bir miktarı aşması halinde kiranın banka üzerinden ödenmesi gerekiyor. Peki, hisseli evin kira bedeli hissedarlardan birinin hesabına yatırılır mı? İşte yanıtı..

Miras kalan ev kiraya verilir mi?

Medeni Kanun gereği, vefat eden kişinin tüm malvarlığı ve hakları, yasal varislerine kalıyor. Peki, Miras kalan ev kiraya verilir mi? Miras kalan evin kirası nasıl bölüştürülür? İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

İşçi ve memurlardan maaşlara kira desteği talebi! Fahiş kiralar nasıl engellenecek?

Konut kiralarında yaşanan yüzde 100'ü aşan yükselişler sebebiyle oturduğu evin kirasını ödeyemez duruma gelen vatandaşlar, yeni çağrılarda bulunuyor. İşçi ve memur temsilcileri maaşlara kira desteği verilmesini talep etti. 

12 metrekarelik penceresiz evin kirası 1200 TL!

Kadıköy'de 5 katlı binanın bodrumunda 1 odalı 12 metrekarelik penceresi olmayan daire için kiralık ilanı verildi. Daire için aylık 1200 TL isteniyor. 

Doğan Duru, ev kirasını ödemek için 2 gitarını sattı!

Ünlü müzik grubu Redd'in solisti Doğan Duru, Twitter hesabından ev kirasına ilişkin açıklamalar yaptı. Duru, oturduğu evin kirasını ödemek amacıyla iki gitarını sattığını belirtti.

Oturmadıkları evin kirasını ödüyorlar: Öğrencilerin kira ve yurt sorunları!

Uzaktan eğitim süreciyle birlikte memleketlerine giden öğrenciler, oturmadıkları halde ev kiralarını ve yurt ücretlerini ödüyor. Öğrenciler, konuya ilişkin çözüm bekliyor.

Hande Erçel Murat Dalkılıç'ın kirasına ortak oldu!

Güzel oyuncu Hande Erçel, 3 senedir beraber olduğu sevgilisi Murat Dalkılıç’ın maddi sıkıntı yaşamasıyla oturdukları evin kirasına ortak oldu...

Kira ödemek istemedi, karavanda yaşamaya başladı! 

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, ev sahibinin bir odalı evin kirasını artırınca öfkelenen Yılmaz Kurban, kredi çekerek aldığı karavanda yaşamaya başladı...

Evinin kirasını ödeyemeyen Chloe Loughnan İrlanda'ya döndü!

Serdar Ortaç'ın eski eşi Chloe Loughnan, tuttuğu evin kirasını ödeyemez hale geldi. Memleketi İrlanda'ya dönen Chloe, 'Bir daha geri dönmeyeceğim' dedi.

Gupse Özay: Evin kirasına değil mutlu olacağımız alana bakıyoruz!

Barış Arduç ve Gupse Özay çiftinin başka bir eve taşınmasından sonra kirayı yüksek buldukları için taşındıkları iddiaları ortaya atılmıştı. Özay bu iddiaları yalanladı ve ev ararken kiraya bakmadıklarını söyledi...

Lokum Evler Aydınlı güncel ödeme şekli!

Lokum Evler Aydınlı güncel ödeme şekli kapsamında peşinatsız 120 aya varan vade seçenekleriyle ödeme yapılabiliyor. Üstelik Lokum Evler projesine taşınana kadar oturduğunuz evin kirası Lokum Evler'den...

Hakan Şükür’ün ABD’deki lüks evinin kirası 6 bin 850 dolar!

Amerika’ya 19 Kasım 2015’te Fetullahçı Terör Örgütü firarisi Hakan Şükür’ün, ailesiyle ikamet ettiği evinin bedeli, bölgedeki emlak değerleme sitelerine göre 3 milyon dolar. Eylül 2015’ten bu yana kiralanmış olduğu anlaşılan evin aylık kirası ise 6 bin 850 dolar olarak belirtiliyor.

Ev kirasından bıkan çift kendine ev kurdu!

Washington'da yaşan yen evli genç çiftler ev kirasından bıkıp kendi evlerini yaptılar. Hurda bir araçtan yapılan evin yapım aşaması sosyal medyadan paylaşıldı.

Kıvanç Tatlıtuğ Bebek’teki evi için 100 bin TL kira ödedi!

Kıvanç Tatlıtuğ, Demet Akbağ’ın Bebek’teki Boğaz manzaralı evinde oturuyor. Tatlıtuğ, evin kirası için 100 bin TL peşin ödedi.

hisseli evin kirası hissedarlardan birinin hesabına yatırılabilir mi Haberi

hisseli evin kirası hissedarlardan birinin hesabına yatırılabilir mi

Hisseli evin kira bedeli hissedarlardan birinin hesabına yatırılır mı?

29 Temmuz 2008 tarihinde 26951 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 268 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği gereğince kira bedelinin belli bir miktarı aşması halinde kiranın banka üzerinden ödenmesi gerekiyor.


Kiranın bankadan ödenmesi ile ilgili tebliğ esasları şu şekidle sıralanıyor:

"-Konutlarda, her bir konut için aylık 500 YTL ve üzerinde kira geliri elde edenlerin,          

- İşyerlerinde, işyerini kiraya verenler ile kiracıların


kiraya ilişkin tahsilat ve ödemelerinin 1/11/2008 tarihinden itibaren banka veya Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen belgelerle tevsik edilmesi zorunluluğu getirilmiştir."


Peki, hisseli evin kira bedeli hissedarlardan birinin hesabına yatırılır mı?


Kira bedeli, hisseli evin kira bedeli hissedarlardan birinin hesabına yatırılabiliyor. Peki, hisseli gayrimenkulün kiraya verilmesi halinde, kira tutarlarının hissedarlardan...