ibb deprem kaynağı 2022

ibb deprem kaynağı 2022

İBB Meclisi'nin Kasım ayı oturumlarının son birleşimi Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, depreme tüm zamanların en büyük bütçesini, toplamda 1.9 milyon TL kaynak ayırdıklarını açıkladı.

İzmir'in en riskli ilçeleri: Zemin depremin etkisini büyütüyor!

Prof. Dr. Naci Görür, İzmir'in Bayraklı, Karşıyaka, Alsancak, Konak ilçelerinin zeminlerine vurgu yaparak, "İzmir jeolojik konumuyla, çok deprem kaynağına sahip. İzmir'in zemini depremin etkisini çok katlıyor" diye konuştu.

Hasan Bacıoğlu'ndan İBB'ye deprem toplanma alanı eleştirisi! 

AK Parti Meclis üyesi Hasan Bacıoğlu, İBB'nin Büyükçekmece'de bulunan deprem toplanma alanlarını imara açması hakkında eleştiride bulundu. 

İBB'den geniş çaplı deprem tatbikatı!

İBB, depreme hazırlık seferberliğine, farkındalık eğitimleri ve geniş çaplı deprem tatbikatlarıyla devam ediyor. İlki, İBB Bakırköy Hizmet Binasında düzenlenen tatbikat, üst düzey koronavirüs önlemleri eşliğinde yapıldı. Depremin tetikleyebileceği yangın ve olası saldırı senaryolarının işlendiği tat

İBB deprem odaklı 29 bin konutun yapımına başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, deprem riski altındaki İstanbul’da 1 senede, 17 ilçede toplam 29 bin 323 konutun üretimine başladı. 

İBB'nin deprem bütçesi 2,5 kat arttı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, deprem için 2019 yılında gerçekleşen bütçe rakamını 2020’de 2,5 kat artırarak 341 milyon TL'ye çıkardı. Bütçe, Encümen ile İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

İBB her ilçe için 'olası deprem kayıp tahmini' kitapçığı hazırladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) mega kent İstanbul’un 39 ilçesi için 'İlçe Olası Deprem Kayıp Tahmini Kitapçıkları' hazırladı.

İBB'den 'Deprem Hackhatonu' yarışması!

İBB deprem anında ve sonrasındaki iletişim problemlerinin çözülmesi için fikir geliştirilmesi üzerine 'Deprem Hackhatonu' yarışması düzenliyor. Yarışma 28 Mayıs-3 Haziran tarihlerinde yapılacak...

İBB, Deprem Hackathonu düzenliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, olası bir İstanbul depremi için hazırlıklarını hızlandırdı. İBB ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) işbirliği ile “Deprem Hackathonu” gerçekleştirilecek. 

İBB'nin deprem bütçesi 341 milyon TL'ye çıkarıldı!

İBB, 2020 yılında deprem harcamaları için önceki yıl harcanan rakamı iki buçuk kat artırarak 341 milyon TL’ye çıkardığını açıkladı...

Kemal Duran İBB Deprem ve Zemin İnceleme Müdürü oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 21 yıllık Deprem ve Zemin İnceleme Müdürü Mahmut Baş, görevden alındı. Mahmut Baş'ın yerine, aynı müdürlükte görevli Kemal Duran atandı.

Tayfun Kahraman, İBB Deprem Risk Yönetimi Daire Başkanı oldu!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı görevine Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Kahraman'ı atadı...

İBB deprem anketi yapacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 50 bin hanede deprem anketi yapacak. Anket ile birlikte hane halkının olası bir İstanbul depremine hazır olup olmadığının tespit edilmesi planlanıyor.

Deprem sonrası toplanma alanlarının akıbeti İBB Meclisi'nde!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin Ekim ayı meclis toplantısında, Kasım ayında yapılacak olan meclis toplantısında deprem sonrası için belirlenen 490 toplanma alanının nasıl yağmalandığını araştırma ve çözümlerini konuşma kararı alındı.

ibb deprem kaynağı 2022 Haberi

ibb deprem kaynağı 2022

İBB Meclisi'nin Lasım ayı oturumlarının son birleşimi Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapıldı. Sözcü Gazetesi'nden Özlem Güvemli'nin haberine göre; son oturumda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2022 bütçesini meclise açıkladı. 2021 yılı bütçesi 28 milyar 900 milyon Türk Lirası olan İBB'nin 2022 bütçesi; 43 milyar 650 milyon TL oldu. Bütçenin 3 milyar 604 milyon 325 bin TL'sinin iç ve dış borçlanmayla denkleştirileceği belirtildi. İBB'nin 2022 yılı konsolide bütçesi ise İSKİ ve İETT dahil toplam 104 milyar 578 milyon TL olarak açıklandı. 

Ekrem İmamoğlu, 2022 bütçesinde çevreye 2 milyar 181 milyon TL, deprem içinse bütün zamanların en büyük bütçesi olacak şekilde, toplam 1.9 milyon TL kaynak ayırdıklarına dikkat çekti. İmamoğlu, deprem için ayrılan ödeneğin 931 milyon TL'lik bölümünün bina güçlendirme ve kentsel...