İBB Hacıosman Atatürk Kent Ormanı kaçak inşaat

İBB Hacıosman Atatürk Kent Ormanı kaçak inşaat

İBB tarafından ilk etabı 19 Mayıs tarihinde açılan Hacıosman Atatürk Kent Ormanı’ndaki tüm çalışmalar, imar planlarına uygun olarak  yürütülüyor. İBB, imar planlarına göre yapılaşma hakkı yüzde 5 olmasına rağmen, bu hakkın sadece yüzde 1,5’lik kısmını kullanıyor.

Osman Nuri Kabaktepe'den İBB'ye bütçe tepkisi!

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) toplamda 139 milyar 868 milyon TL bütçe kullandığına dikkat çekti. Kabaktepe bu bütçeyle neler yapıldığını sordu.

Property Hub Danışmanlık Limited Şirketi kuruldu!

Property Hub Danışmanlık Limited Şirketi bugün Kağıthane'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Dalbım Hacıosman, Maher Khader ve Mohammed Khader ortaklığında kuruldu.

İBB'den Hacıosman Atatürk Kent Ormanı kaçak inşaat açıklaması!

İBB tarafından ilk etabı 19 Mayıs tarihinde açılan Hacıosman Atatürk Kent Ormanı’ndaki tüm çalışmalar, imar planlarına uygun olarak  yürütülüyor. İBB, imar planlarına göre yapılaşma hakkı yüzde 5 olmasına rağmen, bu hakkın sadece yüzde 1,5’lik kısmını kullanıyor.

İBB'den Hacıosman Atatürk Kent Ormanı'nda kaçak inşaat!

İBB'nin Hacıosman Atatürk Kent Ormanı'nda kaçak yapı inşa ettiği iddia edildi. Geçtiğimiz aylarda yandaş bir şirkete 26 milyon TL'lik ihale veren İBB yönetimi, proje onay merci olan İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'nden izin almadan kaçak yapı inşaatlarına başladı.

Atatürk Kent Ormanı açıldı!

İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun 12 Ekim 2019’daki ziyaretinde, “19 Mayıs’ta açacağız” sözünü verdiği Hacıosman’daki Atatürk Kent Ormanı’nı hizmete açtı.

Osmanlı'nın son mirasçıları büyük servetin peşine düştü! 

1800’lü yıllarda İzmir Valiliği yapan Hacı Osman Paşa’nın oğlu Ali Ağa ile Sultan Abdülmecid ve Sultan Abdülaziz zamanında sadrazamlık yapan damadı Mehmet Emin Ali Paşa’nın torunları olan 5 ailenin bireyleri miraslarının peşine düştü...

​Ekrem İmamoğlu: Hacıosman Korusu'nu 19 Mayıs'ta açacağım!

İBB Başkanı İmamoğlu, Hacıosman Korusu'nu hizmete açacaklarını söyledi. İmamoğlu, "Büyükdere Caddesi üzerinde, hemen Maslak’ı geçince yolun sağ tarafından 1 milyon 100 bin metrekare park var. 19 Mayıs'ta orayı size açacağım, şaşıracaksınız" dedi...

Ekrem İmamoğlu’ndan 1.1 milyon metrekarelik yeşil alan projesi!

İBB Başkanı İmamoğlu, Sarıyer Hacıosman Korusu’nda incelemeler yaptı. İmamoğlu, "Bu güzel hazineyi İstanbul halkına açıp, burada çoluk çocuk spor yapma imkanları; özellikle yürüyüş, koşu yolları oluşturmayı hedefliyoruz" dedi...

Karil Yapı Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Karil Yapı Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Üsküdar'da 50 bin TL sermaye bedeli ile Hacı Osman İldeniz ve Serhat Karadaban ortaklığında kuruldu.

Karil Yapı Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu! 

Karil Yapı Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Üsküdar'da 50 bin TL sermaye bedeli ile Hacı Osman İldeniz ve Serhat Karadaban ortaklığıyla kuruldu.

Hacı Osman Torun Camisi açıldı!

Eyüpsultan'daki Hacı Osman Torun Camisi bugün hizmete açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma gününde açılan caminin Eyüpsultan'a ve tüm Müslümanlara hayırlı olmasını diledi. 

İzmir Aliağa Hacı Tahir Şimşek Cami'nin temeli atıldı!

Aliağa’nın hayırsever iş adamları arasında yer alan  Osman Şimşek’in öncülüğünde Şimşek Group’un sahipleri Şimşek Ailesinin babaları Hacı Tahir Şimşek adına yaptırdıkları temel atma töreni yapıldı. 

Bayburtlu Konut Elektrik İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Bayburtlu Konut Elektrik İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 500 bin TL sermaye bedeli ile Selçuk Aka ve Hacı Osman Bayburtlu ortaklığında kuruldu. 

İBB Hacıosman Atatürk Kent Ormanı kaçak inşaat Haberi

İBB Hacıosman Atatürk Kent Ormanı kaçak inşaat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından “En Büyük Proje Doğa’dır” ilkesi ile hazırlanan Hacıosman Atatürk Kent Ormanı Projesi’nde, ikinci etap çalışmaları sürüyor. İBB'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, şehrin ekolojik anlamda en değerli hazinelerinden olan ve senelerdir atıl durumda bırakılan Hacıosman Korusundaki çalışmalarda imar planlarına da harfiyen uyuluyor.

YÜZDE 5 OLAN İMAR HAKKININ YÜZDE 1,5’İ KULLANILDI

İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı'nın yürüttüğü çalışmalar kapsamında, ziyaretçilerin dinlenebileceği dinlenme alanları da yapılıyor. Akademisyen ve alanında uzman kişilerden oluşan bilim kurulunun görüşlerinin de alındığı bu çalışmalar, imar plan notlarına uygun, korunun doğal yapısı korunarak, siluet ve emsal değerleri gözetilerek yapılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, imar planlarında yüzde 5’lik yapılaşma hakkı bulunmasına rağmen, sadece yüzde 1,5 oranındaki bölümünü kullanarak, alanın doğal yapısını korumayı amaçlıyor....