imar barışı şartları

imar barışı şartları

Hükümet tarafından yürürlüğe konan imar barışı kapsamında 13 milyon yapının imar ve ruhsat sıkıntısı son bulacak. Peki, imar barışı başvurusu için son tarih ne zaman ve şartları nelerdir? İşte bu soruların cevapları...

İmar barışında iskan almanın 4 şartı!

İmar barışı kapsamında alınan yapı kayıt belgesi ile iskan da alınmış oluyor. Peki, imar barışında iskan almanın şartları nelerdir?

İmar Barışı'ndan kimler yararlanamayacak?

Kayseri'de konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İmar Barışı hakkında bilgi verdi..

İmar barışına girmiş evde mağdur olmayın!

Türkiye'nin yapı stokundaki sorunlar İmar Barışıyla çözüm buluyor. Yakında başvuruların başlayacağı İmar Barışı, vatandaşın müteahhitten kaynaklanan sıkıntılarını çözecek. 

İmar barışı için ne yapmalıyım?

Meclis'ten geçen imar barışı uygulaması ile çürük olmayan, iskânsız yapılar kayıt altına alınarak iskân alınabilecek. Peki, imar barışına nasıl başvurulabilir?

İmar barışı milat olsun, hapis cezası gelsin!

İmar barışının gelmesi ile sorunların çözüme kavuşacağını dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, “Bundan sonra yapan, yaptıran, göz yuman için hapis cezasına kadar tedbirler tartışılmalı” diye konuştu. 

İmar barışından 50 milyar lira gelir bekleniyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar barışını “devletle vatandaşın helalleşmesi” olarak açıkladı. Fabrika, üretim tesisi ve ticarethaneler de imar barışı kapsamına alınacak. 

İmar barışı şartları nelerdir?

İmar barışı kapsamında verilecek Yapı Kayıt Belgesi ile iskanı olmayan yapılara iskan belgesi alınabilecek. Peki, imar barışı şartları nelerdir? İmar barışının istisnaları nelerdir?

10 soruda imar barışı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’de 25-26 milyon yapının yüzde 60’ının devletle ihtilaflı olduğu ve imara aykırılıkların cüzi bir ücret karşılığında kayıt altına alınabileceğini açıkladı. 

İmar barışı son başvuru tarihi ne zaman?

Hükümet tarafından yürürlüğe konan imar barışı kapsamında 13 milyon yapının imar ve ruhsat sıkıntısı son bulacak. Peki, imar barışı başvurusu için son tarih ne zaman ve şartları nelerdir? İşte bu soruların cevapları...

Doğu Karadeniz'de imar barışı atağı!

İmar Barışı uygulaması Türkiye genelinde etkisini göstermeye devam ediyor. Doğu Karadeniz'de özellikle yaylalarda inşa edilen ve yıkım kararı alınan kaçak yapıların sahiplerini harekete geçirdi.

İmar barışı ile depreme dayanıksız binaların dönüşümü hızlanacak!

Feyzullah Yetgin, “Bugün Türkiye genelinde 7.5 milyon riskli konutun dönüşmesi gerekiyor. Bunun için zaman kaybetmeden, prosedürlere kısa yollar oluşturarak sorunları çözmemiz gerekiyor. İmar barışı bu anlamda Türkiye için kangren olmuş sorunları ortadan kaldırıyor" dedi..

Tepebaşı'nda imar barışı anlatıldı!

Tepebaşı Belediyesi tarafından mahalle muhtarları için ‘İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi. 

İmar barışı için gerekli evraklar!

İmar barışı kapsamında, Türkiye genelinde yer alan toplam 13 milyon konutun iskan sorununu çözmek için başvurular başladı. Peki İmar barışı kayıt başvurusu nasıl yapılır?

Kırklareli'nde imar barışı toplantısı yapıldı!

Kırklareli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce Lüleburgaz ilçesinde mahalle ve köy muhtarları "İmar Barışı" hakkında bilgilendirme yapıldı. 

İmar barışı hakkında her şey! Son tarih 31 Ekim!

Türkiye'de yaklaşık 13 milyon kaçak ve ruhsatsız yapıyı ilgilendiren imar barışı kapsamında merak edilen her şeyi sizler için araştırdık...

Antalya'da imar barışı konuşuldu!

Antalya KUTSO'da 'İmar Barışı' toplantısı gerçekleşti. İmar barışında Antalyalıların en iyi şekilde faydalanılabilmesi için düzenlenen toplantı, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. 

Ümit Peçe'den imar barışı uyarısı!

Rize'li hukukçu Ümit Peçe, imar barışı uyarısında bulundu. Peçe, ''İmar barışı çok büyük bir fırsat ancak yasa çok hızlı ve detaylıca düşünülmeden gündeme getirildi'' şeklinde konuştu.

Karabağlar'da imar barışı konuşuldu!

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bakanlık tarafından riskli alan ilan edilen mahallerin muhtarlarıyla bir araya geldi, imar barışı başta olmak üzere kentsel dönüşüm ve diğer önemli konularda bilgi alışverişi yaptılar. 

İmar barışı hakkında tüm merak edilenler!

13 milyon kaçak ve ruhsatsız yapıyı ilgilendiren imar barışı ile ilgili hala birçok kişinin aklında soru işaretleri var. İmar barışı hakkında tüm merak edilenleri sizler için araştırdık...

İndirimli imar barışı kredisinin detayları!

Yaklaşık 13 milyon yapıyı yakından ilgilendiren İmar Barışı için Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank indirimli kredi faizi kampanyasıyla imar barışı kredisi kullandırmaya başladı. 

Berat Albayrak’tan ‘İmar Barışı’ tavsiyesi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada vatandaşlara yapılarının imar-ruhsat sorununu çözen ve 13 milyon konutu ilgilendiren İmar Barışı'ndan yararlanmalarını tavsiye etti.

imar barışı şartları

imar barışı şartları imar barışı şartları

İmar barışı, mülkiyet sorunu çözülmemiş ya da imara aykırı olarak inşa edilmiş yapıları kapsıyor. Bunun dışında imar barışı , ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı olarak yapılmış olan yapıların kayıt altına alınması için de uygulamaya konulmuş bir düzenleme. Pek çok yapıyı kapsayan imar barışı içini son tarih ne zaman? İstenen şartlar neler? Bu soruların cevabı haberimizde...

İMAR BARIŞI SON BAŞVURU TARİHİ NE?

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; imar barışı için son tarih 15 Haziran 2019 olarak açıklandı. Yapı Kayıt Belgesi bedeli ödemeleri için belirlenen son tarih ise 30 Haziran 2019. Yapı kayıt belgesi başvuru bedeli konutlar için yüzde 3 olarak uygulanırken ticari kullanımlı yapılar için yüzde 5 olarak belirlendi.  

İMAR BARIŞI ŞARTLARI

– Yapının 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış olması.

– Yapının...