indirimli satışlara zaman sınırlaması

indirimli satışlara zaman sınırlaması

Sanayi Bakanlığı'nın yapacağı düzenlemeye göre firmalar yılın 12 ayı indirimli satış yapamayacak. Ayrıca konut kredilerinde sigorta şartı kaldırılıyor.

Nazmi Durbakayım: Konut satış ofisleri pazar günleri de açılmalı!

İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, "Satışlara en fazla ümit bağladığımız dönemin sonuna geliyoruz" dedi. Durbakayım, satış ofislerinin pazar günleri de açık olması gerektiğine dikkat çekti.

Almanya'da inşaat malzemeleri perakende satışları yüzde 34,1 geriledi!

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), perakende satışlara ilişkin şubat ayı geçici verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre; Şubat ayında inşaat malzemeleri perakende satışları yüzde 34,1 geriledi. 

11 ayda 1.4 milyon satış!

Kasım 2020 itibari ile konut satışları geçen yılın toplamını aştı. 2020'de rekor konut satış rakamına ulaşılcağı öngörülüyor. Satışlara paralel olarak fiyatlar da artıyor...

Black Friday indirimli konut projeleri 2020!

Mağazaların indirimli satışlar yaptığı Black Friday'den pay almak isteyen inşaat firmaları da herkesin merakla beklediği Efsane Cuma kampanyasını konut sektörüne taşıdı. İşte Black Friday indirimli konut projeleri 2020...

Sinpaş GYO'dan 11 ayda 928.9 milyon TL'lik satış!

Sinpaş GYO, 10 ayda 986 adet konut ve 15 adet ticari ünite olmak üzere toplam 1.001 adet bağımsız bölümün satışını gerçekleştirdi. Yapılan satışlara ilişkin toplam ciro ise 928 milyon 974 bin 499 TL olarak açıklandı.

Özak GYO Göktürk projesinde satışlara başladı!

Özak GYO'nun portföyündeki Göktürk arsası (203 ada 1 parsel) üzerinde inşa edilmesi planlanan "Özak Göktürk" projesinde satışlar başladı. 

Lojman satışları yeniden başladı!

İhalesi ve bedel tespit çalışması devam eden kamu lojmanlarına alıcıların ilgisi artıyor. 2020'nin ilk yarısında bin 612 kamu konutu satıldı. Bakanlık askıya alınan satışlara yeniden başladı.

Ahmet Erkutoğlu: Konut almanın en uygun zamanı!

AYİDER Başkan Yardımcısı Mimar Ahmet Erkutoğlu, ''Yatırımlar konusunda temkinli yaklaşım var. Oysa fiyatlar açısından da en uygun zaman dilimi içerindeyiz. Satışlara baktığımız zaman banka kredilerinin düşük faiz uygulamasının kredili satışa olan ilgiyi de gösteriyor'' dedi.

Nurol GYO'dan 276.5 milyon TL'lik satış!

Nurol GYO'nun portföyünde yer alan taşınmazlara ilişkin satışlara devam ediyor ve Nurol Tower, Nurol Park ve Nurol Life Projelerinde ön satışlar dahil toplamda 276.5 milyon TL'lik satış işlemi gerçekleştirdi.

Black Friday indirimli konut projeleri 2019!

Mağazaların indirimli satışlar yaptığı Black Friday'den pay almak isteyen inşaat firmaları Efsane Cuma kampanyasını konut sektörüne taşıdı. İşte Black Friday indirimli konut projeleri 2019...

Konut satışları Eylül'de hareketlenecek! 

Faiz indirimi konut satışlarını canlandırdı. İndirimlerin satışlara Eylül sonrası yansıması bekleniyor. Perakende endekslerindeki artış ekonomideki canlanmanın işareti olarak yorumlanıyor...

Yüzde 30 indirimli satılık 147 ticari ünite!

Emlak Konut GYO portföyünde yer alan 147 ticari üniteyi yeni kampanya kapsamında satışa çıkardı. Şirket ticari ünitelerin ödemelerinde çeşitli fırsatlar sunuyor...

Konut kredisi faizlerindeki düşüş satışlara nasıl yansıdı?

Konut kredisi faiz oranlarının Şubat ayında düşüşünün hızlanması ile konut satışları kısmen artış gösterdi. Şubat’ta kredili konut satışlarında son ayların en yüksek oranı gerçekleşti...

indirimli satışlara zaman sınırlaması Haberi

indirimli satışlara zaman sınırlaması

Uzun zamandır tartışılan indirimli satışlara getirilecek düzenleme için sonunda somut adım atıldı. Tüketici Kanunu'nu değiştirmek için çalışma başlatan Sanayi Bakanlığı, indirimli satışları, hazırladığı taslağın kapsamına aldı. İndirimli satışlara çeki düzen getiren düzenlemeye göre, bir yıl içinde yapılacak indirimler, toplamda üç ayla sınırlı tutulacak. Bu indirimler, 15 Ocak- 1 Mart ile 15 Temmuz- 1 Eylül tarihleri arasında yapılabilecek.

İlanda tarih şartı

İndirimli satışlara ilişkin ticari reklam ve ilanlarda, indirim döneminin başlangıç ve bitiş tarihlerinin belirtilmesi zorunlu olacak. Önüne gelen duyuru yapamayacak. Tasfiye nedeniyle indirimli satışlar, izin alınmasından itibaren altı ay içerisinde tamamlanacak.