inşaat sektörü yatırım 2019

inşaat sektörü yatırım 2019

Türkiye’de ise dünya ölçeğinde durgunluğa düşmeme ve yine inşaata yönelme eğilimi gözleniyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları da düşünüldüğünde gayrimenkul sektörünün hızlanacağı düşünülüyor.

İnşaat sektörü 2019'a umutla bakıyor!

İnşaat sektörü temsilcileri 2019 yılına umutla baktıklarını söylerken, yatırım ve projelerine ara vermeyeceklerini belirtti. KDV ve tapu harcı oranlarının düşürülmesi, yabancı yatırımcıların 250 bin dolar değerinde gayrimenkul alımlarında tanınan vatandaşlık hakkı sektörü hareketlendirdi.

Letonya'dan Türk inşaat sektörüne çağrı!

Türk Leton İş İnsanları (LETİAD) Başkanı Fuat Aydemir, Türkiye'de faaliyet gösteren inşaat sektörü temsilcilerine Letonya'ya yatırım yapması konusunda çağrı yaptı. 

İnşaat sektöründe 5 müteahhit firma 161 milyar TL'lik iş üstlendi!

Türkiye ekonomisinde lokomotif sektör olan inşaat sektöründe, son 5 senede en çok kamu ihalesini kazanan müteahhitler belirlendi. Türkiye'de en çok kamu ihalesini kazanan müteahhitlere son 5 senede verilen 55 ihalede tam 161.3 milyar Türk Lirası tutarındaki işi 5 firma üstlendi. 

Türk inşaat sektörüne Çekya'da yatırım çağrısı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Türk inşaat sektörünün, Çekya'da önemli işler hayata geçirilebileceği belirtildi.

Slovenya inşaat sektörüne Türk müteahhit imzası!

Slovenya inşaat sektöründe Türk şirketleri için önemli ülkelerden biri.  Yapı Merkezi, Cengiz Holding, Özaltın Grubu gibi inşaat devleri, ülkenin en büyük ölçekteki müteahhitlik işlerini kazanıyor. 

İnşaat sektörü kentsel dönüşümü bekliyor!

Koronavirüs salgını nedeniyle frene basan inşaat sektörü, yeni projeleri hayata geçirmek için kentsel dönüşümü bekliyor.

İnşaat sektörü yatırımları tam gaz!

Geçen sene daralma yaşanan inşaat sektörü bu yıl tam gaz yatırımlara başladı. Yeni yatırım iştahının artması yan malzemeleri üreten sektörleri de canlandırdı. Çimentodan demire, seramikten bataryaya tüm alt sektörlerde satışlar yükseldi. 

İnşaat sektöründe yatırım çanları çalıyor!

Son 2 yılı durgun geçiren inşaat sektöründe, Kovid-19 salgını sonrasında yatırımlar yükseliyor. Yılın ilk 6 ayında ruhsat alınan yeni bina sayısında yaklaşık iki kat artış yaşandı. Özel sektör de yılsonuna kadar beklettiği milyonluk projelerini raflardan indireceğini duyurdu.

İnşaat sektöründe yapay zeka kullanımı!

Doğan Selçuk, Emlakkulisi.com okurları için Botmore Technology kurucusu Aydın Özçekiç ile inşaat sektöründe yapay zekânın nasıl kullanıldığını masaya yatırdı...

İnşaat sektörünü kolaylaştıracak yazılım!

Bursa'da iş takibi süreçlerinin yönetilmesini sağlayan yazılım İmperium ile inşaat sektöründeki yönetim süreçlerinin tümü gerçek zamanlı olarak sisteme girilip, raporlanabiliyor.

Kovid-19 inşaat sektörünü nasıl etkiledi?

Koronavirüs salgını birçok sektörü ve birçok şirketi olumsuz etkiledi. İnşaat sektöründe de pek çok proje ve yatırım ertelendi. Peki inşaat sektöründe koronavirüs salgını sürecinde neler yaşandı? İşte detaylar...

Almanya'da inşaat sektöründe yatırım projelerini erteleme yüzde 30’a indi!

Almanya'da inşaat sektöründe Nisan ayında yüzde 31 olan yatırım projelerini erteleme yüzde 30’a inerken, tamamen iptal etme oranı yüzde 13’ten 15’e yükseldi.

İnşaat sektörü doğru yatırım aracı olacak!

Simon-Kucher&Partners Direktörü Cem Balıkçıoğlu, normalleşme süreci ve sonrasına ilişkin, "Teknoloji olan ülkeler de elektronik ara malı ithalinin yükseleceğini öngörebiliriz. Benzer şekilde bir çok alt sektörü ile istihdam yaratabilecek inşaat sektörü de bazı ülkeler için doğru yatırım olacak" dedi

Moody's: İnşaat sektöründe görünüm negatife döndü!

Moody's, küresel inşaat sektörü için görünümün negatife döndüğünü açıkladı. İnşaat sektörü için görünüm 2017'den beri ilk kez negatife döndü...

inşaat sektörü yatırım 2019 Haberi

inşaat sektörü yatırım 2019

Türkiye için vazgeçilmez sektörlerden olan konut sektörü için en önemli istatistikler açıklandı. Raporlar değerlendirildiğinde Türkiye’de ise dünya ölçeğinde durgunluğa düşmeme ve yine inşaata yönelme eğilimi gözleniyor. Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı Sedat Yılmaz, bugünkü yazısında konut sektörü verilerini yorumladı. 

Yurtiçindeki manzara, oluşan ekonomik verilerle biraz netleşirken yurtdışındaki gelişmelerde en çok dikkati çeken hâdise; ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin’den gelen kendi heyetiyle gerçekleştirdiği ticaret müzakereleri ve sonrasında Pekin’de devam eden heyetler arası görüşmeler... Yüzünüz dünyaya açıksa ve ekonominiz küresel bazda hareket alanı arıyorsa elbette ABD, Çin, Japonya ve Almanya gibi başı çeken ülkelere göre politikalar oluşturmak elzem hâle geliyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Merkez Bankası (TCMB) ve GYODER’in konut datalarını açıkladığı bugünlerde Trump’ın ABD/Çin görüşmelerine “Oldukça iyi gitti” demesi birçok yere iyi mesajlar...