27 / 05 / 2022

Isparta Kentsel Dönüşüm projeleri

Isparta Kentsel Dönüşüm projeleri

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Isparta'nın kentsel dönüşüm tablosunu açıkladı. Buna göre kentsel dönüşüm yasasının çıktığı günden itibaren Isparta'da 860 daire için risk tespiti yapıldı.

Muhammet Balta: 1950'lerden bugüne 14 imar affı olmuştur!

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Balta Isparta Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "1950'lerden bugüne 14 imar affı olmuştur. Her getirilen imar affı çarpık yapılaşmaların önünü açmıştır" dedi

Kentsel dönüşümün amacı yaşam kalitesini artırmak!

Isparta Uluborlu Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Mimarı Muhammed Uyar, kentsel dönüşüm projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Uyar, ''Dönüşümlerin temel amacı bölgenin yaşam kalitesini artırmaktır'' dedi.

Isparta Uluborlu'da kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor!

Isparta'nın Uluborlu İlçe merkezindeki çarşının Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında yenilenmesi için çalışma başlatıldı.

Isparta Uluborlu'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Isparta'nın Uluborlu ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi'nin Kentsel Dönüşüm Projesine Uluborlu halkı da destek verdi. Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi katılımcılara çarşı merkezinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesini tanıttı.

İzzeddin Dikmen: Isparta'da kentsel dönüşüm hızlanmalı!

Isparta’da yaşanan konut sorununun çözümünün kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanmasından geçtiğini söyleyen İzzeddin Dikmen belediyenin elini taşın altına koymadığı yönündeki eleştirilere ise katılmadığını söyledi.

Isparta Uluborlu'da örnek kentsel dönüşüm yapılacak!

Isparta Uluborlu Belediyesi hazırladığı çarşı merkezi kentsel dönüşüm projesi ile kentsel dönüşümü tam manası ile uygulamaya hazırlanıyor.Uluborlu'da 200'den fazla işyeri ve konutu kapsayacak dönüşümle, modern bir kent merkezi oluşturulacak.

Hasan Akıllı kentsel dönüşüm hatalarını anlattı!

Türkiye Makine Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Hasan Akıllı, Isparta'daki Kentsel Dönüşüm hatalarını anlattı. Kentsel Dönüşümü, 'Rantsal Dönüşüm' olarak nitelendiren Akıllı, İsparta'da modern şehirleşmenin dikkate alınmadığını söyledi.

Caner Ataseven kentsel dönüşüm için kitap yazdı!

Risk Kentsel Dönüşüm Merkezi Yönetim Kurul Başkanı Caner Ataseven. Kentsel Dönüşüm Yasası'nın uygulanmasına ilişkin ilk bilimsel çalışmayı tamamladı. Yüksek Mimar Caner Ataseven Isparta ve Burdur'da yapılan uygulamaları ortaya koydu.

Isparta'da Kentsel Dönüşüm Yasası iyi değerlendirilmeli!

Isparta'da ki evlerin eski olduğuna dikkat çeken firmanın Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu, "Evleri yıkarken hayretler içerisinde kaldık, Isparta'da Kentsel Dönüşüm Yasası iyi değerlendirilmeli" dedi.

Kentsel dönüşüm için akademik destek şart!

Isparta'da arsa azlığı, konut ihtiyacı ve özellikle çok talep edilen ucuz konut ihtiyacı konusunda en önemli başlıklardan biri olarak kentsel dönüşüm başlasa da yavaş ilerliyor

Kentsel dönüşüm Isparta'da başarılı!

Isparta Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İlker Yavuz, kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi. Nüfusa göre yapılan oranla İsparta'nın bu konuda Türkiye'nin en hızlı ve en sağlıklı illerinden birisi olduğunu ifade etti.

Isparta'da kentsel dönüşüm!

ISPARTA'da, kentsel dönüşüm kapsamında 'riskli yapı' ilan edilen 76 daire ve 8 blokun yıkımına başlandı. İsparta'nın Gülistan Mahallesi'nde başlayan kentsel dönüşüm hızlandı. Sağlık Evleri ile 2 bloklu Bayındırlık Evleri, yenilenme sürecine girdi.

Isparta Yalvaç'ta kentsel dönüşüm kapsamında 70 yıllık bina yıkıldı!

Isparta'nın Yalvaç İlçesinde,'Kentsel Dönüşüm Projesi' kapsamında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 70 yıllık 3 katlı bina yıkıldı. İlçede yaşayan Göksel Kaya, babasından kalan 70 yıllık 3 katlı binayı proje kapsamında yıktırdı...

Isparta'da kentsel dönüşüm kapsamında 70 yıllık bina yıkıldı!

Isparta'nın Yalvaç İlçesinde,'Kentsel Dönüşüm Projesi' kapsamında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 70 yıllık 3 katlı bina yıkıldı. İlçede yaşayan Göksel Kaya, babasından kalan 70 yıllık 3 katlı binayı proje kapsamında yıktırdı...

Isparta Kentsel Dönüşüm projeleri Haberi

Isparta Kentsel Dönüşüm projeleri

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Isparta'nın kentsel dönüşüm tablosunu açıkladı. Buna göre kentsel dönüşüm yasasının çıktığı günden itibaren Isparta'da 860 daire için risk tespiti yapıldı. 3.5 milyon lira da kira yardımı yapıldı. İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün verilerine göre kentsel dönüşüm yasasının çıktığı günden itibaren Isparta'da 860 daire kentsel dönüşümden yararlandı. Özellikle Mayıs 2013'ten itibaren hız kazanan kentsel dönüşümden yararlanan ailelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından aylık 515 lira kira yardımı yapılıyor. Kira yardımlarının toplam tutarı ise 3 milyon 500 bin lira. Öte yandan merkezin yanı sıra ilçelerdeki vatandaşlarda kentsel dönüşümden yararlanıyor. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ocak 2013'te kurduğu Alo 181 Çevre Hattı vatandaş ile Bakanlık arasında direkt iletişim kurduruyor. 78 personel, vatandaşın telefon ile sorduğu kentsel dönüşüm...