07 / 07 / 2022

istanbul prens adaları

istanbul prens adaları

Adalar, İstanbul'un, Marmara Denizi'nin kuzeydoğusunda ve Kocaeli Yarımadası'nın Bostancı'dan Kartal'a kadar uzanan güney kıyıları karşısında yer alan adalardan oluşan ilçedir. Peki İstanbul'da kaç tane ada var?

İstanbul Adalar'daki konutlara talep arttı! 'Günde 70 kişi arıyor!'

Salgın sonrası İstanbul’un Adalar ilçesi, kendini izole etmek isteyen ancak şehir hayatından da kopmayı tercih etmeyen vatandaşların gözdesi oldu. Peki adalarda ev kiralamak veya satın almak için hangi yol izlenmeli? İşte uzmanların konut önerileri...

İstanbul'a bağlı adalar!

Adalar, İstanbul'un, Marmara Denizi'nin kuzeydoğusunda ve Kocaeli Yarımadası'nın Bostancı'dan Kartal'a kadar uzanan güney kıyıları karşısında yer alıyor. Peki İstanbul'da kaç tane ada var? İşte İstanbul'a bağlı adalar...

İstanbul Adalar'da bazı bölgeler kesin korunacak hassas alan ilan edildi!

İstanbul İli, Adalar ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı bölgelerin kesin korunacak hassas alan olarak ilan edilmesi hakkında karar bugünkü 31450 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

İstanbul Adalar’ın zamana direnen konutları!

Yazar, mimar  ve akademisyen Reha Günay’ın “İstanbul Adalarının Yaşayan Ahşap Konutları” kitabı çarpık yapılaşmaya ve nüfus artışına rağmen hala coşkuyla ayakta duran Adalar’daki yapılardan bir seçki sunuyor...

Dekar Yapı İstanbul Adalarının Yaşayan Ahşap Konutları kitabının sponsoru oldu!

Dekar yapı, yazar Reha Günay'ın "İstanbul Adalarının Yaşayan Ahşap Konutları" kitabına sponsor oldu. Reha Günay'ın "İstanbul Adalarının Yaşayan Ahşap Konutları" kitabı, İstanbul adalarının genel yapısına değinirken ahşap konutların mimari özelliklerini de anlatıyor...

Adalar'ın yeni imar planı, İstanbul 5 Numaralı Koruma Kurulu’nda!

Adalar 1/ 1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı, İstanbul 5 Numaralı Koruma Kurulu’nun önüne geldi. Adalar Belediyesi ve İBB onayladığı planı koruma kurulunun da onaylaması halinde uygulanacak.

DKY Sahil Rezidans daire fiyatları!

Prens Adaları ve Marmara Denizi manzarasına hakim DKY Sahil Rezidans projesinde 138 daireye yer veriliyor. DKY Sahil Rezidans daire fiyatları 1 milyon 927 bin TL'den başlıyor.

Kartal DKY Sahil fiyatlar 2017!

2019 Haziran ayında anahtar teslimlerin gerçekleşeceği DKY Sahil projesi Kesilmeyen Prens Adaları ve Marmara Denizi manzarası sunuyor. Proje 5 bin metrekare arsa alanına sahip. İşte Kartal DKY Sahil fiyatlar 2017...

DKY Sahil satışa çıktı! 997 bin TL'den başlayan fiyatlarla!

Satışa sunulan DKY Sahil'de 138 daire yer alacak. DKY Sahil, kesintisiz Prens Adaları ve Marmara Denizi manzarasıyla İstanbul'un en dikkat çekici projeleri arasında yer alacak. Projede fiyatlar 997 bin TL ile 2 milyon 884 bin TL arasında değişiyor.

Kanal İstanbul hafriyatıyla adalar kurulacak!

Kanal İstanbul’dan çıkacak hafriyatla Karadeniz ve Marmara çıkışlarına adalar kurulması üzerine proje geliştirilecek. Kanal İstanbul ihalesinin bu yıl içinde yapılması planlanıyor.

Marmara Kule Business ne zaman bitecek?

Marmara ve Prens Adaları manzarasına sahip olan Marmara Kule projesinde 36 ay 0 faizle ev sahibi olunabiliyor. Peki Marmara Kule Business ne zaman bitecek?

Adalar'da altyapının güçlenmesiyle emlak fiyatları yüzde 50 arttı!

Adalar İstanbul’un bir ilçesi olup, halk arasında Prens Adaları olarak da adlandırılmaktadır. Söz konusu adalar İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy-Pendik sahil yolunun karşısında konumlanmaktadırlar.

Ritim İstanbul için özel kampanya başladı!

Dumankaya İnşaat, Ritim İstanbul'da oturmak isteyenler için kampanya başlattı. Maltepe'de Prens Adaları manzarasına sahip projeden daire sahibi olmak isteyenlere, sıfır peşinat, yüzde 12 indirim, 60 ay sıfır faiz gibi fırsatlar sunuyor.

istanbul prens adaları Haberi

istanbul prens adaları

İstanbul'da kaç tane ada var?

Adalar, İstanbul'un, Marmara Denizi'nin kuzeydoğusunda ve Kocaeli Yarımadası'nın Bostancı'dan Kartal'a kadar uzanan güney kıyıları karşısında yer alan irili ufaklı adalardan  oluşan ilçedir. Peki İstanbul'da kaç tane ada var?


İstanbul adalar isimleri

Büyükada, 

Heybeliada, 

Burgazada, 

Kınalıada, 

Sedefadası, 

Sivriada, 

Yassıada, 

Kaşık Adası,

Tavşan Adası.


Adalar İlçesinin merkezi Büyükada olup, ilçe 5 mahalleden oluşmaktadır; Büyükada'daki Maden ve Nizam mahalleleri, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada. 2013 ADNKS verilerine göre nüfusu 16.166'dır.


Heybeliada, İstanbul Prens Adalarının en yeşil adasıdır. Eski adı Yunanca bakır anlamına gelen Halki'dir.


En yükseği 140 metreye yaklaşan dört tepesi vardır. Heybeli yaz-kış nüfusunun en kalabalık, gidiş-gelişin en yoğun olduğu ikinci adadır.


İskeleden inilince solda Deniz Lisesi ve ona bağlı binalar uzanır. Bu binaların arasından geçilerek arkada, Çam Limanı tarafında, şu an faliyeti olmayan Sanatoryum’a gidilir.


Burgaz Adası, ; İstanbul (Prens) Adaları'nın büyüklük olarak...