istanbula yatırım yapan yabancılar

istanbula yatırım yapan yabancılar

Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2018 raporuna göre, Türkiye'de yabancı ilgisi, diğer büyükşehirlerden ve sahil kasabalarından tekrar İstanbul’a yöneldi..

Gayrimenkule en çok ABD’liler ve Almanlar yatırım yaptı!

RE360 Gayrimenkul Buluşması'na katılan Jll Uluslararası Sermaye Grubu yöneticisi Fadi Moussalli, gayrimenkul sektörlerine en fazla yatırım yapan ülkelerin Almanlar ve ABD'liler olduğunu söyledi.

Katarlılar Türkiye'ye 22 milyar dolarlık yatırım yaptı!

Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Özer, "Katar, Türkiye'de en kısa sürede en hızlı yatırım yapan ülkelerden biri. Katarlıların Türkiye'de şu anda 22 milyar dolar doğrudan ve dolaylı yatırımı var." diye konuştu.

Artık tarım arazilerine yatırım yapan çok kazanacak!

1 dönümü/1.000 metrekareyi, seçeceğiniz yere ve konusuna göre 5 bin TL/7 bin TL ya da 10 bin TL’den başlayan fiyatlarla alabiliyorsunuz. Yatırım Türk grubu, alım yapacak yatırımcıya kılavuz olmak üzere çalışıyor…

Bülent Eczacıbaşı: Kültür turizmine yatırım şart!

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Kültürel etkinliklere ve altyapılarına yatırım yapan kentlerin, kültür turizminde öne çıktığını belirtti.

Türkiye’ye yatırım yapan gurbetçiler çok doğru bir iş yaptı!

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, "Gayrimenkul alarak Türkiye’de yatırım yapan gurbetçilerimiz hem memleketleri için hem de kendileri için çok doğru bir iş yaptı" dedi...

Tarlaya yatırım yapan kazanıyor!

Tapucom verilerine göre tarlaya yatırım yapanlar kazanıyor. Türkiye genelindeki tarlaların ortalama fiyatı 150 bin TL'den başlıyor.

Antalya Korkuteli'ne 200 milyon TL’lik yatırım!

Antalya’nın dört bir yanına yatırım yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi 4 yılda Korkuteli’ne de 200 milyon TL’lik yatırım yaptı. 

Konuta yatırım yapan kazanacak!

Kavşut İnşaat'ın kurucularından Cem Kavşut, sektöre ilişkin açıklamalarda bulundu. Kavşut, konuta yatırım yapanın kazanacağını söyledi.

Konuta yatırım yapan kazanıyor!

Son 7 yılda Avrupa'da konut fiyatları yüzde 11 artış gösterdi. Aynı dönemde Türkiye'de ise konuta yatırım yapan yüzde 142 kazandı. 

Yeşil Yatırım Holding'in payları Ana Pazar'da işlem görecek!

Yeşil Holding çatısı altında bulunan çeşitli şirketlere yatırım yapan halka açık bir şirket olan Yeşil Yatırım Holding A.Ş'nin payları, Ana Pazar’da işlem görecek.. 

Türkiye'ye en çok yatırım yapan ülkeler belli oldu!

Geçtiğimiz yıl Türkiye'ye 7 milyar 437 milyon dolarlık doğrudan yabancı yatırım girişi gerçekleşti. Bu dönemde, Türkiye'ye sermaye girişi 1 milyar 133 milyon dolar yükselen İspanya, doğrudan yatırımı en çok artan ülke oldu. 

2017’de melek yatırımcılar 66 girişime yatırım yaptı!

İş fırsatına yatırım yapan, şirketlerin büyümeleri ve gelişmeleri için sermaye sağlayan kişiler olan melek yatırımcıların oluşturduğu ekosistem giderek büyüyor. Melek yatırımcılar, 2017’de 66 girişime toplamda 26,4 milyon dolar yatırım yaptı.

Şanlıurfa'ya 3,5 katrilyon lira yatırım yapıldı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Bundan 15 sene önce IMF kapılarında '100 milyon, 200 milyon dolar borç bulabilir miyiz' diye, el pençe divan durduğumuz bir dönemden, sadece Şanlıurfa'ya 3,5 katrilyon lira yatırım yapan bir döneme geldik." dedi.

istanbula yatırım yapan yabancılar

istanbula yatırım yapan yabancılar istanbula yatırım yapan yabancılar

Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2018 raporuna göre, Türkiye'de yabancı ilgisi, diğer büyükşehirlerden ve sahil kasabalarından tekrar İstanbul'a yöneldi. Rapor, Urban Land Institute (ULI) ve PricewaterhouseCoopers (PwC) işbirliğiyle hazırlandı.

Raporda, İstanbul'un genç nüfusu, kaliteli konut ihtiyacı ve yenilenmesi gereken konut sayısıyla uluslararası yatırımcılara fırsatlar sunduğu yer aldı.

2012'de Avrupalı yatırımcıların gelişme öngörüleri bakımından ilk sırada gösterilen İstanbul'un, terör olayları sebebiyle 2018 yılında 32'nci sıraya gerilediği bilgisi de raporda belirtildi. Raporda, ayrıca 2016 yılında 7'nci sırada yer alan İstanbul'un 2017'de 29'uncu sıraya gerilediği belirtildi. 

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre ULI Türkiye Başkanı Zafer Baysal, raporun İstanbul ile ilgili sonuçlarına göre, düşüş trendinin bu yıl da devam ettiğini ifade etti.

YATIRIM İSTEĞİ AŞINDI

Baysal, Uluslararası yatırımcıların iştahını artırmak için imar uygulamalarındaki müktesep hakların korunması gerektiğini ifade...