17 / 08 / 2022

İşyeri kira sözleşmesinde dikkat edilecek hususlar nelerdir

İşyeri kira sözleşmesinde dikkat edilecek hususlar nelerdir

İşyeri kiralamalarında, tarafların hak kaybı yaşamamaları adına bazı hususlara dikkat etmesi gerekiyor. İşte işyeri kira sözleşmesinde dikkat edilecek hususlar..

Kira sözleşmesinde aman dikkat! Bu maddeler mutlaka olmalı! İşte detaylar!

Kira sözleşmelerinde olmaza olmaz hususlar vardır. İşte kiracıların bilmesi gereken bazı detaylar!

Kira sözleşmesinde yer alacak şartlar nelerdir?

Kira sözleşmesi, kiracı ve mal sahibinin önem vermesi gereken resmi belgelerden biridir. Peki Kira sözleşmesinde yer alacak şartlar nelerdir?

Kira sözleşmesi bitince kiracı nasıl çıkarılır? Ev sahibi kiracının tahliyesi için ne yapmalı?

Bir evin kiralanması sırasında kiracı ve ev sahibi arasında yapılan kira sözleşmesinde kira bedelinin yanı sıra, kiracılık süresi de yer almaktadır. Sözleşmenin bitimiyle kiracının evi boşaltması beklenir. Peki, kira sözleşmesi bitince kiracı nasıl çıkarılır? Ev sahibi kiracının tahliyesi için en ya

Kira sözleşmesi en az kaç yıl olur?

Konut ve işyeri gibi gayrimenkullerin kiralanmasında taraflar arasında sözleşme yapılabiliyor. Peki, kira sözleşmesi en az kaç yıl olur?

1 yıllık kira sözleşmesi bitince ev sahibi kiracıyı çıkarabilir mi?

Konut ve işyeri gibi gayrimenkul kiralayan kiracılar bazı haklarını merak ediyor. Peki, 1 yıllık kira sözleşmesi bitince ev sahibi kiracıyı çıkarabilir mi?

İş yeri kira sözleşmelerinde nelere dikkat edilmeli?

BAU Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Emre Gökyayla, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zafer Kahraman ve Doç. Dr. Seda Öktem Çevik, iş yerlerinin kira sözleşmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kira sözleşmesinde hangi detaylara dikkat edilmeli?

Kira sözleşmeleri hem kiracılar hem de mülk sahipleri için önem arz ediyor. Ev kiralamalarından önce mutlaka kira sözleşmesi yapılması gerekiyor. Kira sözleşmeleri, gelecekte bir sorunla karşılaşıldığında geçerli olan tek belge niteliğinde. 

Kira sözleşmesi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Konut veya iş yeri kiralamak isteyen vatandaşlar ve mal sahipleri arasında yaşanılan sorunları en aza indirgemek için kira sözleşmeleri imzalanıyor. Peki, kira sözleşmesi imzalanırken nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar...

2021 işyeri kira sözleşmesi!

İş yeri kiralamalarında mülk sahibi ve kiracı arasında kira sözleşmesi imzalanıyor? Peki 2021 işyeri kira sözleşmesi nasıl hazırlanıyor? İşte 2021 işyeri kira sözleşmesi örneği...

2021 kira sözleşmesi indir!

Konut ve iş yeri kiralamalarında tarafların imzaladığı 2021 kira sözleşmesi nasıl hazırlanıyor? İşte hazır 2021 kira sözleşmesi indir...

Kira sözleşmesi yaparken dikkat edilecek konular neler?

Ev sahibi ve kiracılar için hayati önem taşıyan kira sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken birden fazla konu bulunuyor. Peki kira sözleşmesinde nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar...

Kira Sözleşmesinde Alt Kira ve Sözleşmenin Devri konferansı bugün!

Kira Sözleşmesinde Alt Kira ve Sözleşmenin Devri konferansı bugün saat 19:30'da gerçekleştirilecek.

İş yeri kiralarında kira sözleşmesine 'yazılı rıza' şartı!

İş yeri kiralarında kiracılık ilişkisi ve kira sözleşmesi artık kiraya verenin yazılı rızası ile devredilebilecek. Kiraya verenin rızasının yazılı olması, yeni bir koşul oldu.

İşyeri kira sözleşmesinde dikkat edilecek hususlar nelerdir Haberi

İşyeri kira sözleşmesinde dikkat edilecek hususlar nelerdir

İşyeri kiralamalarında, kiracı ile mal sahibinin bazı hususlara dikkat etmesi gerekiyor. İşyeri kira sözleşmesinde dikkat edilecek hususların başında sözleşme tarafının mal sahibi mi yoksa vekili mi olduğunun öğrenilmesi, mal sahibi ile kiralama hakkında iletişime geçilmesi faydalı oluyor.


Kira sözleşmesinde belirtilen adresin kontol edilmesi, kiralanan yerin adresi ile aynı olup olmadığına bakılması faydalı oluyor.


İşyeri kira sözleşmesinde dikkat edilecek bir diğer husus ise; Kira sözleşmesinde kira bedeli olarak belirtilen tutarın hangi dönemlerde hangi oranda artırılacağının açıkça belirtilmesi.


Ayrıca, kiralama sürecinde demirbaşların neler olduğunun ve son durumlarının ne olduğunun listelenmesi de gerekli oluyor.


İŞYERİ KİRA SÖZLEŞMESİ ÖRNEĞİ


KİRALANAN GAYRİMENKULÜN

Dairesi     :

Mahallesi  :

Cadde / Sokağı / Dış ve İç Kapı Numarası   :

İlçe / İl      :

Kiralanan Şeyin Cinsi     :


KİRAYA VEREN / MÜLK...