İzmir Deprem Konutları temel atma töreni

İzmir Deprem Konutları temel atma töreni

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir Bayraklı ilçesinde hayata geçirilecek 1.841 konutun temelini attı.

İzmir Deprem Konutları ne zaman teslim edilecek?

İzmir'de 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin neden olduğu acılar, merkezi hükümet, yerel yönetimler ve vatandaşların el ele vermesiyle hafifletildi.

Kamil Okyay Sındır'dan İzmir deprem konutları açıklaması!

CHP İzmir Milletvekili ve Deprem Komisyonu Üyesi İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, İzmir depremi sonrası başlayan kentsel dönüşüm çalışmalarında hak kayıplarının yaşandığına dikkat çekerek, yapılan deprem konutlarına ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu.

İzmir deprem konutlarının ihalesi Mart'ta!

30 Ekim'de İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Yatay mimariye göre inşa edilecek deprem konutlarının ihalesi Mart ayında yapılacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tunç Soyer Buca Metrosu için görüştü!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Buca Metrosu inşaatı ve deprem konutları için görüşme gerçekleştirdi. 

Göztepe Stadı açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Bayraklı'da Deprem Konutları Temel Atma ve Göztepe Stadı Açılış Töreni'nde önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından sonra Göztepe Stadı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıl sonuna kadar deprem konutlarımızı bitireceğiz!

Partisinin  Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen İzmir 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem konutları ile ilgili açıklama yaptı.

İzmir Deprem Konutları'nın temeli atıldı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir Bayraklı ilçesinde hayata geçirilecek 1.841 konutun temelini attı.

Afet Platformu İzmir Deprem Raporu yayınlandı!

Afet Platformu 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan 6.6 büyüklüğündeki depremle ilgili raporu yayınladı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'den deprem konutları açıklaması!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmirli depremzedelerin kalıcı konutlara kavuşması için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. 

İzmir için 1 değil 100 deprem bekleniyor!

İzmir'deki depremleri değerlendiren Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, İzmir'de 100 deprem beklendiğini dile getirdi. 

Elazığ'daki deprem konutları yaz aylarına kadar tamamlanacak!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, "Elazığ'da inşa ettiğimiz 20 bin konutun kalanını da yaz aylarına kadar tamamlamış olacağız" dedi.

İşte İzmir'de deprem riski taşıyan bölge!

İzmir’de yaşanan 4 büyüklüğündeki deprem sonrasında açıklamalar yapan Jeoloji Uzmanı Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, “İzmir’de deprem riski taşıyan bölge ise doğu batı yönüne uzanan Narlıdere Çataldağı’nı biçen fay hattındadır. Samos depremi bu fay hattındaki stresi düşürmüştür” diye konuştu.

Teoman Sancar'dan Denizli Acıpayam deprem konutları açıklaması!

5.5'lik Denizli depreminin üstünden 2 yıl geçti. Acıpayam ilçesinin Oğuz, Kırca, Alaattin, Karahöyük, Ovayurt, Ucarı, Yeniköy ve Corum köylerinde kerpiç yapılar yıkılmıştı. Konteyner ve çadırlara yerleştirilen 160 aileye TOKİ’den konut verileceği belirtildi. Fakat konutlar henüz teslim edilmedi.

İzmir Deprem Konutları temel atma töreni Haberi

İzmir Deprem Konutları temel atma töreni

Elazığ depreminin birinci yıl dönümünde toplamda sekiz bin konutu inşa edip hak sahiplerine teslim eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir'de de depremin yaralarını da hızla sarıyor. En ağır hasar gören İzmir'in Bayraklı ilçesinde hayata geçirilecek olan 1.841 konut için bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla temel atma töreni yapıldı.

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim tarihinde yaşanan 6.6 büyüklüğündeki depremde en fazla yıkımın meydana geldiği Bayraklı'da çöken veya ağır hasar görerek acil yıkılan, aralarında Rıza Bey Apartmanı’nın da yer aldığı binaların yerinde oluşturulan yedi proje alanında inşaatlar başlıyor. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi yanındaki 375 hektarlık rezerv alanda inşa edilecek olan konutlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla temel atma töreni gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ihale edilen ve...