İzmir Konak 19 Mayıs Mahallesindeki yaya üst geçidi yenilenecek mi

İzmir Konak 19 Mayıs Mahallesindeki yaya üst geçidi yenilenecek mi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelerdeki yaya üst geçitlerini yenilerken, Konak 19 Mayıs Mahallesi'ndeki yaya üst geçidinin kaderine terk edildiğini belirten vatandaşlar, 30- 40 yıldır kullandıkları yaya üst geçidinin yenilenmemesine tepki gösterdi.

İzmir Konak'ta tapu işlemleri için yeni dönem başladı!

İzmir Konak Belediyesi, vatandaşların tapu işlemlerini kolaylaştırmak için taşınmazların rayiç değerler verilerini Konak Tapu Müdürlüğü’yle elektronik ortamda paylaşacak yeni uygulamayı hayata geçiriyor.

İzmir Konak'ta hasarlı ve riskli yapıların dönüşümünde hak kaybı yaşanmayacak! 

İzmir Konak Belediye Meclisi olağanüstü toplantısında alınan karar doğrultusunda kentteki hasarlı ve riskli yapıların hak kaybına uğramadan dönüşümüne ilişkin önerge kabul edildi. Hürriyet Gazetesi köşe yazarlarından Selim Türsen, bugünkü köşe yazısında söz konusu önergeyi kaleme aldı. 

Halk GYO İzmir Konak 1 binası 2020 yıl sonu değerleme raporu!

Halk GYO portföyünde yer alan İzmir Konak 1 binası 2020 yıl sonu değerleme raporu KAP'ta yayınlandı. 

Mistral GYO'nun Konak'taki arsasına yeni proje!

Mistral GYO ve Viven İnşaat arasında, İzmir Konak'ta 8623 ada 21 parselde yer alan toplam 4 bin 147 metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde proje geliştirilmesi için imzalar atıldı.

Viven İnşaat, Mistral GYO'nun Konak'taki arsasında proje üretecek!

Mistral GYO, İzmir Konak'ta 8623 ada 21 parselde yer alan toplam 4 bin 147 metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde proje geliştirilmesi amacıyla Viven İnşaat İş Ortaklığı Ticari İşletmesi ile Düzenleme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Kat Karşılığı İnşaat Yapım Sözleşmesi imzaladı. 

Konak Zeytinlik Mahallesi'nde yıkım başladı!

İzmir Konak'ta görüntü kirliliğine neden olan binaların yıkımına başlandı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, yıkımı Zeytinlik Mahallesi 1163 Sokak’ta başlattı.

Mistral GYO Konak projesi için imzalar atıldı!

Mistral GYO İzmir Konak Mersinli projesi için imzalar atıldı. Konak Mersinli arsası için Doğan Koç İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile Düzenleme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Kat Karşılığı İnşaat Yapım Sözleşmesi imzalandı...

Mistral GYO Konak projesi geliyor! Yeni proje!

Mistral GYO İzmir Konak Mersinli projesi için düğmeye bastı. Konak Mersinli'de yer alan arsada 'anahtar teslim usulü bir inşaat projesi' yapılacak.

Vakıf GYO'nun İzmir Konak Karma Projesi değerleme raporu!

Vakıf GYO İzmir Konak Karma Projesine ilişkin, Sermaye Piyasası Kurulu Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği Madde 22 (d) uyarınca hazırlatılan değerleme raporunu yayınladı.

Vakıf GYO İzmir Konak Karma Projesi için yapı ruhsatı aldı!

Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından İzmir İli, Konak İlçesi, Mersinli Mahallesi, 8601 Ada 1 Parsel'de bulunan arsa üzerinde yapılacak olan İzmir Konak Karma Projesi'nin Yapı Ruhsatı 16 Nisan 2020 tarihinde alındı.

Emlak Katılım Bankası İzmir Konak şubesi açıldı!

Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın İzmir, Konak şubesi açıldı. Türkiye Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Banka Konak ilçesinde hizmet vermeye devam edecek" dedi...

Emlak Konut İzmir Konak parselleri 2019 yıl sonu değerleme raporu!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İzmir Konak parselleri ile ilgili olarak hazırlatılan 2019 yıl sonu gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı...

Konak'ta 56.2 milyon TL'ye icradan satılık oksijen fabrikası!

İzmir 3. Satış Memurluğu, İzmir Konak 8604 ada, 2 parselde yer alan oksijen ve asit karbonik fabrikasını 56 milyon 232 bin TL'ye icradan satıyor...

İzmir Konak 19 Mayıs Mahallesindeki yaya üst geçidi yenilenecek mi Haberi

İzmir Konak 19 Mayıs Mahallesindeki yaya üst geçidi yenilenecek mi

Yeşildere Caddesi'nde bulunan yaya üst geçidini incelemeye gelen Konak Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Sait Baştaş'a da dert yanan vatandaşlar, asansörü ve yürüyen merpeni bulunmayan yaya üst geçidinin engelli ve yaşlı vatandaşlara zor anlar yaşattığını söyledi. 


"Kocaoğlu söz verdi" 


Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun geçen 2014 yılı yerel seçimleri öncesi Konak'taki Yeşildere Kavşağı yakınındaki yaya üst geçidinin yenileneceği sözünü verdiğini iddia eden vatandaşlar, o günden bugüne yaya üst geçidinin dış cephesinin boyanması dışında hiçbir değişiklik olmadığını söyledi. 19 Mayıs Mahallesi ile Hasan Özdemir Mahallesi'ni birbirini bağlayan Yeşildere Caddesi'ndeki yaya üst geçidin de, ne bir asansör ne de bir yürüyen merpen bulunmadığını ifade eden vatandaşlar, trafik ışıklarının bulunduğu kavşağın yaya geçişine kapandığını, mecburen üst geçidi kullanmak isteyen yaşlı ve engellilerin de yolun...