izmirde konut kiraları arttı mı 2021

izmirde konut kiraları arttı mı 2021

İzmir’de koronavirüs salgınından önce 800- 1000 Türk Lirası arasında değişiklik gösteren 1 oda 1 salon evlerin aylık kira tutarları, üç kat arttı ve 3 bin TL'ye yükseldi. Eğitime başlayacak öğrenciler fiyatlardaki artışa tepkili.

Antalya'da ev kiraları uçtu!

Koronavirüs salgını sürecinde Antalya'nın bazı bölgelerinde yarı yarıya düşen konut kiraları, öğretimin başlamasıyla beraber astronomik seviyelere yükseldi.

Konutta fahiş fiyat krizi büyüyor!

Türkiye'de konut kiraları rekor seviyeye ulaştı. Son zamanlarda konut stokunun azalması ile beraber ev bulmak büyük sorun olurken bulunan evler de kiracıları zor duruma sokuyor.

81 kentte konut fiyatları ve kiralar ne durumda?

Türkiye genelinde konut fiyatları ve kiralar hızla artışa geçti  Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde fiyatlar üç katına çıkmış durumda.

Konut kiraları rekora koşuyor!

Son zamanlarda ev kiralarında yaşanan fahiş artışlar gündemde tartışmalara neden oldu. Peki ev kiralarının artışında bir üst sınır var mı? İşte ayrıntılar...

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan konut kiralarına ilişkin açıklama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son zamanlarda artan konut kiralarıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. 

İstanbul'da konut kiraları en çok hangi ilçelerde arttı?

İstanbul’da son bir sene içerisinde 50 mahallede kira fiyatları yüzde 50'den fazla arttı. Ortalama metrekare fiyatındaki en fazla yükseliş ise yüzde 290’la Sarıyer’in Rumeli Hisarı mahallesinde kaydedildi. İşte İstanbul'da ilçe ilçe ortalama 100 metrekare büyüklüğündeki ev için kira bedelleri...

Konut kiraları cep yakıyor!

Türkiye'de kiralık ev bulmak her geçen gün daha da zor hale gelirken bazı illerde kiralar geçtiğimiz seneye göre yüzde 40 oranında yükseldi. Peki, kiraların bu kadar artmasındaki sebep ne? TÜGEM Kurucu Başkanı Hakan Akdoğan, konuya ilişkin konuştu.

Ayhan Barut'tan öğrencilere kira desteği çağrısı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, milyonlarca üniversite öğrencisinin yeterli sayıda öğrenci yurdu olmaması sebebiyle barınma problemiyle karşılaştığını, özel yurtlar ve konut kiralarına yapılan fahiş zamların da öğrencileri mağdur ettiğini söyledi.

Konut sektörünü 2021'de neler bekliyor?

Konut fiyatlarındaki yükseliş son günlerde gündemden düşmüyor. Ev kiraları ve satış fiyatları rekora koşuyor. Peki konut piyasasını neler bekliyor? İşte ayrıntılar...

İstanbul'daki konut kiraları rekora koşuyor!

İstanbul’da bazı bölgelerdeki kira fiyatlarında görülen yükseliş, kiralık ev arayan vatandaşların tepkilerine neden oldu. Ev sahipleri, devlet memuru şartı, eşyalı satış, bir yıllık peşin kira gibi şartlar koşmaya başladı.

İstanbul'da emlak piyasası ne durumda?

İstanbul'da konut kiraları ve ev fiyatları bir hayli yükseldi öyle ki harabe evlerin fiyatları bile dudak uçurtuyor.

Konut kiralarına öğrenci dopingi!

Tercih sürecinin sona ermesine günler kala şehir dışında üniversite seçen öğrencilerin ev-yurt bulma telaşı da başladı. Öğrenciler konut bulmanın zorlaştığı piyasada bir de yüzde 40’a ulaşan zamlı fiyatlarla karşılaştı.

Ertelenen nikahlar konut ve kira fiyatlarını yükseltti! 

Son aylarda konut fiyatlarında ve kiralarında gözle görülür büyük bir artış yaşanıyor. Finans Uzmanı Dr. Hakan Yıldırım, nikahlardaki ertelemelerin konut fiyatlarını yükselttiğini dile getirdi. 

izmirde konut kiraları arttı mı 2021 Haberi

izmirde konut kiraları arttı mı 2021

İzmir'de Ekim'de başlayacak olan yüz yüze eğitimden önce üniversiteliler büyük bir barınma kriziyle karşılaştı. Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; koronavirüs salgınından önce 800 - 1000 Türk Lirası arasında olan 1+1 evlerin aylık kiralarının üç katına çıkarak 3 bin Türk Lirası'na ulaşması öğrencileri zor duruma düşürdü.

Özellikle DEÜ kampüsünün yer aldığı Buca ve Ege Üniversitesi (EÜ) kampüsünün bulunduğu Bornova ilçelerinde emlak ofislerini aşındıran üniversite öğrencileri, aşırı yüksek konut ve özel yurt kiraları ile Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarının yeterli olmamasına tepki gösterdi. 

'NASIL ÖDEYELİM'

Buca'daki DEÜ Denizcilik İşletmeciliği bölümünü bu sene kazanan Tansel Alibaş, yaşadıklarını şu şekilde aktardı:

"Trabzon'dan geliyorum. 1- 2 ay önceden beri internetten ev bakıyorum. Kira fiyatları, okulların açılacağı tarihin açıklanmasının ardından bir anda 400, 500, 600 liralık artışlar kaydetti....