izmirdeki otoparklar

izmirdeki otoparklar

Alsancak’taki binanın mekanik sistem ve asansör montajı tamamlanarak testlere başladı. 280 araç kapasiteli tam otomatik otoparkta aynı anda 4 araca işlem yapılabiliyor. Her bir aracın park edilmesi 3 dakika sürüyor.

Kayseri'de bulunan otoparklar meclis gündeminde!

Kayseri il merkezinde bulunan otoparklar meclis gündemine taşındı. MHP'li Özdemir, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Şehirler teknolojiyi nasıl kullanıyor?

Akıllı otoparklar, akıllı kavşaklar, akıllı ulaşım, akıllı sulama sistemleri... Belediyeler akıllı şehir olmak için birbiriyle yarışıyor. “Şehirler teknolojiyi nasıl kullanıyor” sorusunun cevabını belediye başkanları anlattı...

Prof. Dr. Cenk Yaltırak: Atatürk Havalimanı’na dokunulmamalı!

Beklenen büyük Marmara depremiyle ilgili açıklama yapan Prof.Dr Yaltırak, “Acil durumlara karşı Atatürk Havalimanı’na dokunulmamalı. Helikopter ve uçakların ineceği pistler, tuvaletler, otoparklar, jeneratörler mevcut. Pistlerin asla ve asla elden çıkarılmaması gerekiyor” dedi

Tual Adalar kısmi geçici kabulü yapıldı!

Tual Adalar 12626 Ada 1 Parsel Konutlar, Sosyal Tesis, Otoparklar ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşleri'nin kısmi geçici kabulü yapıldı...

Bağcılar'a 11 bin 569 kapasiteli otopark yapılacak!

Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi partisinin son mitingini Bağcılar'da yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağcılar'a 11 bin 569 araç kapasiteli otoparklar yapılacağını söyledi.

Salih Bayraktar'dan Sarıyer için çılgın projeler!

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, seçim projelerini açıkladı. Sarıyer’in sorunlarını çözecek 60’ın üzerinde proje arasında tüneller ve tünel otoparklar, teleferik, prestij caddeler gibi dikkat çeken ve çılgın denilebilecek projeler bulunuyor.

Bursa Büyükşehir tarım arazilerini satışa çıkardı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, otoparklar ve işletmelerin yanı sıra Belediye’ye ait tarım arazilerini de satıyor. Belediyeye ait tarım arazileri imara açılarak parsel parsel satışa çıkarıldı.

İstanbul’da insansız otoparklar dönemi başlıyor!

Evdeki saatten, depremde can kaybını önleyen betona kadar hayatımızdaki hemen her şey 'akıllı' olmaya başladı. İstanbul'da şimdi de  insansız 'akıllı otopark'lar hayata geçirilecek.

İstanbul'daki otoparklara ilişkin 3 soru mecliste!

İstanbul'daki otoparklar meclis gündemine taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Bakan Soylu'ya ilde kaç otopark olduğunu sordu...

Ece, 14 AVM'yi nasıl farklılaştıracak?

Türkiye'de 14 AVM'nin kiralama ve yönetimini yapan Ece, Almanya'da başlattığı dijitalleşme çalışmalarını Türkiye'ye de taşıdı. Her AVM'nin sanal bir kopyasını oluşturacak olan şirket, otoparklar, yemek alanı ve ortak alanlarda da yenilik yapacak.

ANFA'nın otopark sözleşmeleri iptal edildi!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karar ile ANFA’nın üçüncü şahıslara kiraladığı rekreasyon alanlarındaki ve muhtelif yerlerdeki otoparklar ile hafriyat sahalarına ilişkin tüm sözleşmeleri iptaline karar verildi. 

Otoparklar imar planında gösterilen yere yapılmalı!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç Kiraz, Büyükşehir Belediyesi'nin bina altlarına otopark yapılamayan parsellerde inşaat yapılması halinde ilçe belediyelerinden “Otopark Harçları” aldığını açıkladı.

İzmir Karabağlar'a yeni kent meydanı geliyor!

İzmir'de Alyanak Bulvarı üzerinde bulunan 4 hektarlık alana kent meydanı yapacak. Meydanda açık otoparklar, meydan, çocuk oyun alanları ve dinlenme alanları yer alacak.

izmirdeki otoparklar

izmirdeki otoparklar izmirdeki otoparklar


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de otomatik çok katlı otoparkı kente kazandıran ilk kamu kurumu oldu. Alsancak’taki binanın mekanik sistem ve asansör montajı tamamlanarak testlere başladı. 280 araç kapasiteli tam otomatik otoparkta aynı anda 4 araca işlem yapılabiliyor. Her bir aracın park edilmesi 3 dakika sürüyor. 


Uyguladığı pek çok proje ile Türkiye’ye örnek olan İzmir, yine bir ilk imza attı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, otomatik çok katlı otoparkı kente kazandıran ilk kamu kurumu oldu. Şair Eşref Bulvarı Alsancak Hocazade Camii karşısında bulunan 939 metrekarelik arsada kamulaştırma dahil toplam 20 milyon TL maliyetle “tam otomatik katlı otopark” inşa eden Büyükşehir Belediyesi, projedeki tam otomatik otoparkın mekanik sistem ve asansör montajını tamamlayarak testlere başladı. Otopark, Alsancak bölgesinin ihtiyacının karşılanması için 280 araç kapasiteli ve 11...