JP Morgan kripto para fonları

JP Morgan kripto para fonları

ABD'nin en büyük bankaları arasında yer alan JP Morgan, varlık yönetimi kısmındaki tüm müşterileri için kripto para birimi fonlarına erişim sağlayacağını resmen açıkladı.

JP Morgan'dan Bitcoin eleştirisi!

Kripto para borsasının en büyük birimi olan Bitcoin hızla yükselmeye devam ederken dünyanın en büyük bankası JP Morgan'ın CEO'su Jamie Dimon Bitcoin'in değersiz olduğunu yorumladı. 

Bitcoin neden yükselişe geçti? 

Kripto para borsasının en büyük para birimi olan Bitcoin yeniden yükselişe geçti. ABD'li dev yatırım bankası JP Morgan Bitcoin'e yönelik rapor hazırladı. 

Bitcoin 5 yılda 10 kat değerlenebilir!

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili olumsuz görüşleriyle dikkat çeken JP Morgan CEO'su Jamie Dimon, Bitcoin fiyatının gelecek 5 senede 10 katına çıkabileceğini fakat kendisinin yine de alım gerçekleştirmeyeceğini dile getirdi. 

JP Morgan, ABD'de kripto para fonlarını bireysel müşterilere açan ilk banka oldu!

ABD'nin en büyük bankaları arasında yer alan JP Morgan, varlık yönetimi kısmındaki tüm müşterileri için kripto para birimi fonlarına erişim sağlayacağını resmen açıkladı.

JP Morgan Türkiye'nin büyüme tahminini yukarı yönlü revize etti!

Uluslararası yatırım kuruluşu JP Morgan, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası kararlarını değerlendirdi. Değerlendirmiş olduğu raporda Türkiye'nin 2021 yılı GSYH büyüme tahminini yükseltti.

Lütfi Elvan'dan kripto para açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kripto varlıklarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Elvan, başka ülkelerdeki kripto para uygulamalarının değerlendirildiğini de belirtti.

Kripto paralara kimler yatırım yapmalı?

Kripto para piyasalarında dalgalanmalar ve hareketler devam ediyor. Peki kripto paralara yatırım yapmak doğru mu? Kimler yatırım yapmalı, kimler yapmamalı? İşte ayrıntılar...

Bankalar kripto para piyasasına giriyor!

Bir bankadan daha kripto para müjdesi geldi. Goldman Sachs sonrasında Saxo Bank da kripto paralarda yatırım imkanı sunan türev araç hayata geçirecek...

Merkez Bankası'nda kripto paralara yönelik düzenleme!

Henüz hukuki altyapısı bulunmayan kripto para borsaları için düzenleme yolda. Merkez Bankası kripto para borsasına yönelik vergi düzenlemesi yapmak için harekete geçti. 

Kripto paralarda balon var mı?

Yale Üniversitesi Profesörü ve aynı zamanda S&P Case- Shiller konut fiyat endeksi kurucusu da olan Robert Shiller, kripto para piyasalarına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kripto paralar için araştırmalar hızlandı!

ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, kripto para borsalarına yönelik araştırmaların hızlanacağını söyledi. 

İngiltere'den kripto para açıklaması!

Son günlerde küresel anlamda gündem olmaya devam eden kripto para borsaları ile ilgili İngiltere Merkez Bankasında açıklama geldi. 

Kripto borsası altın fiyatlarını etkileyecek mi?

Kripto para borsalarında yaşanan sert düşüş ile yatırımcı yeniden altına yöneldi Peki kripto para borsalarında yaşanan bu düşüş altın fiyatları etkiliyor mu?

JP Morgan kripto para fonları Haberi

JP Morgan kripto para fonları

ABD'nin en büyük bankaları arasında yer alan JP Morgan, bireysel varlık yönetim müşterilerine beş farklı kripto para fonuna yatırım yapma imkanı sağlıyor. Business Insider'ın haberine göre, başka bankaların aksine JPMorgan, erişimi sadece ultra varlıklı müşterilerle sınırlandırmamış olacak.

Erişime açılan fonlar şu şekilde: Bitcoin Cash, Bitcoin, Ethereum Classic, Ethereum, ve Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonları.

Verilen bilgilere göre, danışmanların müşterilere Bitcoin fonlarına yatırım tavsiyesi vermesi yasak, danışmanlar yalnızca müşterilerden gelen yatırım taleplerini işleme alacak.

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon 2017 tarihinde kripto para birimleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada Bitcoin'i 'dolandırıcılık' şeklinde nitelendirmiş, ayrıca bunun dışında Bitcoin ticareti yapan çalışanları da işten çıkarmakla tehdit etmişti. 

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon'ın sergilediği bu tutuma rağmen kriptopara fonlarını erişime açmasında müşterilerden gelen taleplerin olduğu bildirildi.

MASAK, 100 milyon TL'lik...