Kamu denetçileri Kurumu

Kamu denetçileri Kurumu

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı KİPTAŞ'tan geçen yıl aldığı dairenin kat mülkiyeti tapusunu edinemeyen R.S, KDK'nın uzlaştırmasıyla tapusunu aldı. Bir şeker fabrikasından diğerine atanırken göç harcırahı alamayan işçiye ödeme yapıldı...

Bayram öncesi milyonları sevindiren ödemeler yapıldı!

Bayramdan önce milyonlarca vatandaşa destek sağlandı. 536 bin kişiye evde bakım yardımı ödemesi ve ücretsiz izinde olan çalışanlara ilişkin nakdi ücret desteği ödemesi dün yapıldı. Kamu işçileri için 13 günlük ilave tediye ödemeleri de bugün yapılacak.

Çalışanlar dikkat! Önümüzdeki 2 yıl maaşlara zam!

Milyonlarca kamu çalışanı, Emekli Sandığı emeklisi ve kamu işçileri bu yıl toplu sözleşmeye girecek. Çalışanların önümüzdeki 2 yıl için sosyal ve mali hakları belirlenecek.

Başkent Milli Emlak'tan satılık 405 kamu konutu!

Başkent Milli Emlak Dairesi 405 tane kamu konutunu satışa çıkarıyor. İlan, Basın İlan Kurumu'nun resmi ilan sayfası ilan.gov.tr'de yayınlandı. İşte Başkent Milli Emlak Dairesi satılık kamu konutu ilanının başvuru detayları...

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç'tan konut kredisi kampanyasında fırsatçılığa tepki!

Kamu bankalarının uygun koşullu konut kredisi kampanyasını başlatması ile beraber konut fiyatları bir anda arttı. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç "Fırsatçılık yapan, karaborsacılık yapan veya açgözlülük yapanların eninde sonunda hukuk yakasına yapışır" dedi.

Kamu İhale Kurumu'na bağlı birimlerde görülen koronavirüs vakaları mecliste!

Kamu İhale Kurumuna bağlı birimlerde görülen koronavirüs vakaları meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanrıkulu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

CHP'den 'Kanal İstanbul çılgılığı bitsin' başvurusu!

CHP, iktidarın ‘Kanal İstanbul çılgınlığı’nı durdurmak için dört koldan harekete geçti. Partinin hukukçu vekillerinden Mahmut Tanal, Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvurdu. Tanal dilekçesinde, projenin İstanbul’un geleceğini nasıl dinamitleyeceğini tek tek anlattı...

298 bini aşkın kamu binası kaçak çıktı!

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır'ın sorularını cevaplayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ‘imar affı’ ile yapı kayıt belgesi alan kamu kurumu taşınmazı sayısının 298 bin olduğunu belirtti. Taşınmazlar arasında camiler de yer alıyor.

KDK'den 'emlak vergisi' kararı!

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), herhangi bir işte çalışmayan, yaşadığı evden başka bir mülkü de bulunmayan kadının geçmişe dönük ödediği emlak vergilerinin iade edilmesine yönelik tavsiyede bulundu...

Kira yardımı almak isteyenler dikkat!

Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından yıkılma riski olan evini boşaltan ve kira yardımı talebi belediye tarafından reddedilen vatandaş için devreye girdi.

Mustafa Gültepe: Atıl kamu binalarını istiyoruz!

Geçen yıl, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) başkanlığına seçilen Talu Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Mustafa Gültepe’nin en önemli projelerinde biri Anadolu’daki atıl kamu binalarını alıp burada ileri teknoloji hazır giyim üretimi yapmak.

Bursa'da imamdan kesilen lojman kirası iade edilecek!

Kamu Denetçiliği Kurumu Bursa Karacabey'de görev yapan ve cami lojmanında ikamet eden imamın, maaşından kira kesintisi yapılmasını uygunsuz buldu.

Diyarbakır’daki kamu kurumları kiraya çıkıyor!

Diyarbakır’da, onlarca kamu kurumu plazalarda ya da tarihi binalarda kirada. Kurumlar, kamuya ait boş binalara “imar ruhsatı yok” gerekçesiyle girmek istemiyor.

TOKİ 74 yeni kamu hizmet binası inşa ediyor!

Sosyal konut projelerinin yanı sıra farklı nitelikte sosyal tesis, eğitim kurumu, park ve kamu yapılarının üretimini de yapan TOKİ, "Hükümet Konakları" projesi kapsamında 74 yeni kamu hizmet binası inşa ediyor.

Kamu denetçileri Kurumu Haberi

Kamu denetçileri Kurumu


Bir şeker fabrikasından diğerine atanırken göç harcırahı alamayan işçiye, Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) başvurusunun ardından ödeme yapıldı. KDK'nın kararında, çalıştığı fabrikadan başka bir şeker fabrikasına atanan, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. yetkililerinin talebi üzerine, göç harcırahı istemediğine dair noter onaylı belgeyle nakli kabul eden İ.Y'nin, şirket bünyesinde çalışan benzer durumdaki bir başka işçinin mahkeme kararıyla harcırahının faiziyle almasını gerekçe göstererek şikayette bulunduğu hatırlatıldı. Hukuken doğmamış haklardan önceden vazgeçilemeyeceği ifade edilen KDK kararında, bu nedenle şahsın noter beyanıyla tayininin harcırahsız yapılmasını istemesinin, harcırah istemesine engel teşkil etmeyeceği, Harcırah Kanunu'na göre kişinin harcırah alabilmesi için eş ve çocuklarıyla yer değiştirmesinin yeterli olduğunun görüldüğü...