Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliğ

Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliğ

Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliğ bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğ, İdareler tarafından işletilen sosyal tesisleri kapsıyor..

Kamu bankaları bugün 3'lü kredi paketi açıklayacak!

Kamu bankalarını bugün açıklaması beklenen kredi paketi; sosyal ihtiyaç, tatil-seyahat ve konut olmak üzere 3 ayaktan oluşuyor.

Zehra Zümrüt Selçuk: Kamu işçilerinin ilave tediyeleri bugün hesaplara yatacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamu işçilerinin 13 günlük ilave tediyelerinin bugün hesaplara yatırılacağını bildirdi.

Kayseri Etnospor ve Okçuluk Merkezi tesislerinin temeli atıldı!

Kayseri Etnospor ve Okçuluk Merkezi tesislerinin temeli atıldı, merkezde atların barınacağı bina, iki ayrı tribün, açık manej sahası ve sosyal tesis bulunacak.

Kamu arazileri üzerindeki turizm tesislerinin borçları ertelendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "Kamu arazileri üzerinde yer alan turizm tesislerinden nisan, mayıs ve haziran aylarında tahsil edilecek gelirler, 6 ay süreyle ertelendi" diye konuştu.

Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ!

Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ 31012 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

TOKİ'den 2020’de 250 bin sosyal konut!

Dar gelirlileri vatandaşların konuta sahibi olabilmesini önceliğine alan hükümet, bu yıl 50 binden 100 bine çıkardığı sosyal konut sayısını yeni yılda 250 bine yükseltti. Yapılacak konutlar kamu kurumları ve özel sektör iş birliği ile tasarlanacak...

Kamu ve belediyelere ait kreş ve sosyal tesis sayısı meclis gündeminde!

Kamu ve belediyelere ait kreş ve sosyal tesis sayısı meclis gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Çürük yapılara izin veren kamu görevlileri yargılanabilir!

Prof. Dr. İzzet Özgenç, sosyal medya hesabından imar affı tartışmalarına dair açıklamalarda bulundu. Özgenç, çürük yapılara izin veren kamu görevliler hakkında cezai işlem uygulanacağını söyledi.

2019 kamu sosyal tesis ücretleri belirlendi!

Kamuya ait sosyal tesisleri kullanmak isteyenlerin bu yıl ödeyeceği asgari ücretler belirlendi. Tebliğ, 1 Şubat'ta yürürlüğe girecek.

Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ 2019!

Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile Kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinden 2019 yılında alınacak en az bedeller, tesislerin bu Tebliğ ekinde belirtilen özellikleri göz önünde bulundurularak aşağıdaki şekilde tespit edildi...

Adana'daki iki devlet hastanesinin inşaatı Ocak'ta başlayacak!

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Seyhan ve Yüreğir devlet hastaneleri inşaatının Ocak'ta başlayacağını açıkladı. Vali Demirtaş, yeni sosyal tesislerinin geniş bir alana yayıldığını ifade etti.

TOKİ 74 yeni kamu hizmet binası inşa ediyor!

Sosyal konut projelerinin yanı sıra farklı nitelikte sosyal tesis, eğitim kurumu, park ve kamu yapılarının üretimini de yapan TOKİ, "Hükümet Konakları" projesi kapsamında 74 yeni kamu hizmet binası inşa ediyor.

Fabay Adabükü Evleri: Huzur ve mutluluğun adresi!

Özel plaj anlayışıyla tasarlanan sahil bandı, sosyal tesislerinin genişliği ve zengin imkanlarıyla dikkat çeken Fabay Adabükü Evleri, sakinlerine doğayla iç içe bir yaşam vadediyor.

Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliğ

Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliğ Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliğ

Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliğ bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. İdareler tarafından işletilen sosyal tesisleri kapsayan Tebliğ, idarelere ait sosyal tesislerin etkili, ekonomik ve verimli işletilmesine, güçlü bir idari ve mali yapının oluşturulmasına yönelik tedbirlerin alınmasını sağlıyor.


TEBLİĞ


Maliye Bakanlığından:

KAMU SOSYAL TESİSLERİNİN İŞLETİLMESİNE İLİŞKİN TEBLİĞ


Amaç

MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin amacı; idarelere ait sosyal tesislerin etkili, ekonomik ve verimli işletilmesine, güçlü bir idari ve mali yapının oluşturulmasına yönelik tedbirlerin alınmasını sağlamaktır.


Kapsam

MADDE 2 – (1) Bu Tebliğ, idareler tarafından işletilen sosyal tesisleri kapsar.


Dayanak

MADDE 3 – (1) Bu Tebliğ; 13/12/1983 tarihli ve 178 sayılı Maliye Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 10 uncu maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.


Tanımlar

MADDE 4 – (1) Bu Tebliğde geçen;

a) Bakanlık: Maliye Bakanlığını,

b) Faaliyet Sonuçları Değerlendirme Raporu: Sosyal tesise...