kanada da kasırga

kanada da kasırga

ABD’nin Florida eyaletinde iki gün önce başlayan tropik Arthur kasırgası, Kanada’da etkili olmaya başladı.ABD’nin güneyinde başlayan ve kuzeye ilerleyen kasırga Kanada’da hayatı olumsuz etkiledi..

Koronavirüs salgını Kanada’daki evsizlerin sayısını artırdı!

Kanada'da sokakta yaşayan evsizlerin sayısının Kovid-19 salgınıyla beraber arttığı belirtildi.

TÜGEM yurt içinde ve yurt dışında şubeler açacak!

14 yıldır gayrimenkul sektöründe faaliyette bulunan TÜGEM hem yurt içinde hem de yurt dışında büyüyor. Bursa, Ankara ve İzmir’de şubeler açan TÜGEM, Kanada’da da faaliyette bulunacak.

Airbnb Kanada’da 25 yaş altına ev kiralamayı durdurdu!

Dünyaca ünlü ev kiralama uygulaması Airbnb, gürültü ve şiddet olayları nedeniyle Kanada'da 25 yaş altındakilere ev kiralamayı durdurdu. Kanada'nın uygulamanın başlaması için pilot ülke olarak belirlendiği belirtiliyor.

Prens Harry ve Meghan Markle kirasını zor ödüyor!

İngiliz kraliyet ailesinden ayrılan Prens Harry ve Meghan Markl yeni hayatlarına Kanada'da devam ediyor. Çiftin kirasını zor ödediği iddia ediliyor.

Prens Harry ve Meghan Markle Kanada'ya taşınıyor!

Prens Harry ve Meghan Markle, İngiltere Kraliyet Ailesi’ndeki görev tanımları netleşene kadar Kanada'da yaşayacaklar.

Google'ın Kanada'da kurmak istediği akıllı kente yeşil ışık!

Google Kanada'da ekolojik binaların bulunduğu, robotlar ve sensörlerle verilerin toplandığı yüksek teknolojili bir mahalle kurmak istiyor..

Dorian'da 13 bin ev ağır hasar gördü!

Dorian Kasırgası Bahamalar'ı vurdu. Dorian'da kasırga sonucunda 13 bin ev kullanılamaz hale geldi.

Kanada'da mülteciler evsiz kaldı!

Kanada Çalışma ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı'nın hazırladığı raporda ülkeye son yıllarda çok sayıda mülteci geldi ve mültecilere sağlanan konut ve sosyal barınma imkanları yetersiz kaldı.

Kanada'da en iyi mektubu yazana göl kenarında müstakil ev!

Kanadalı bir kadın, Calgary kenti yakınlarında bulunan göl kenarındaki müstakil evini düzenlediği mektup yazma yarışmasının kazananına verecek.

Gayrimenkul zengini Mıng Vancou kefaletle serbest bırakıldı!

Kanada'da tutuklanan Çinli teknoloji şirketi Huawei'in Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou, 7 milyonu nakit ve 3 milyonu gayrimenkul olmak üzere 10 milyon Kanada doları kefaletle şartlı serbest bırakıldı.

Çinliler emlak piyasalarını uçurdu!

Çinliler başta Avustralya olmak üzere, Malezya, Yeni Zelanda ve Kanada'da gayrimenkul satın alarak yabancı ülkelerde yatırım yapma ve oturum almak için çabalıyor.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau evsiz kaldı!

Dünyanın hemen her ülkesinde başbakanlar genellikle kendilerine tahsis edilen konutlarda oturuyor ancak Kanada’da değil.

Akman Holding'in yeni projesi Dixon 600’den Kanada’ya davet!

SAMM Development’ın Toronto’da başlattığı yeni projesinin hem adı hem ayrıntıları belli oldu. 20 katta kongre ve toplantı merkezi, condo (daire), ofis ve rezidanslardan oluşacak Dixon 600’ün Kanada satışları Kasım ayında başlayacak.

kanada da kasırga

kanada da kasırga kanada da kasırga

ABD’nin Florida eyaletinde iki gün önce başlayan tropik Arthur kasırgası, Kanada’da etkili olmaya başladı.


Kanada’nın doğu eyaletleri Nova Scotia ve New Brunswick ile Prince Edward Island’da saatte ortalama 110 kilometre hızla esen kasırga, beraberinde getirdiği yağmurla hayatı felç etti. Kasırga ve şiddetli yağmurla oluşan sel baskınları nedeniyle günlük hayat dururken, üç eyalette elektrikler kesildi, uçak seferleri iptal edildi ve bazı yollar ulaşıma kapandı.


Ülkenin güneydoğu bölgesinde 300 binden fazla ev ve işyerine enerji nakil hatlarının kopması nedeniyle elektrik verilemiyor. 


Kanada Kasırga Merkezi, kasırganın bir süre daha etkili olacağını ve kuzeydoğudaki Newfoundland eyaletine doğru hareket etmesinin beklendiğini açıkladı. Şu ana dek can kaybına neden olmayan Arthur kasırgasının ne miktarda maddi hasara yol açtığı henüz...