kantin kiraları

kantin kiraları

Hazır Yemek Sanayi Komitesi, sektörün koronavirüs salgını sebebiyle büyük yara aldığını dile getiriyor. Sektörde kira anlaşmazlıkları yaşanıyor...

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan okul kantini kiralarına düzenleme önerisi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, okul kantinlerinden bir süre kira alınmaması, kiralardan stopaj vergilerinin kaldırılmasını önerdi.   

İzmir'de okul kantinlerinin yıllık kira bedelleri dudak uçuklatıyor!

İzmir'deki okul kantinlerinin yıllık kira arttı. En düşüğü yıllık 20 bin lira olan kantin kiraları 400 bin liraya kadar çıktı. En yüksek kira Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü'ndeki kantin oldu.

Haziran ayında kiralar ne kadar artacak?

Kira sözleşmesi yenilenen kiralamalarda mal sahibi kira bedeline yıllık zam yapabiliyor. Meskenlerde yapılacak bu zammın dönemin ÜFE oranlarından yüksek olmaması gerekiyor. Peki, Haziran ayında kiralar ne kadar artacak?

Ev kiralarına zam nasıl yapılır?

Yenilenen kira dönemlerinde uygulanacak kira bedeline ilişkin anlaşmaları, bir önceki kira yılında üretici fiyat endeksindeki artış oranını geçmemek koşuluyla geçerli oluyor. Peki, ev kiralarına zam nasıl yapılır?

1999 yılında kiralar iki katına fırlamış!

1999 yılında yaşanan Büyük Marmara Depremi sonrasında İstanbul'da birçok evin yıkılması ve mühürlenmesi ve İzmit'ten İstanbul'a yoğun göç yaşanması nedeniyle artan konut talebi, kiraları iki katına fırlatmış.

Eskişehirliler yüksek ev kiralarından şikayetçi!

Yeni Şafak seçim otobüsüyle Yunus Emre’nin memleketi Eskişehir’de halkın nabzını tuttu. İki üniversitenin olduğu kentte öğrenciler kiraların yüksek ve ulaşımın pahalı olmasından yakınıyor..

İşyeri kiralarında tahliye nasıl olur?

İşyeri kiralarında kiracı, belirli süreli sözleşmelerin süresinin bitiminden en az onbeş gün önce bildirimde bulunmadıkça, sözleşme aynı koşullarla bir yıl için uzatılmış sayılır. Peki, işyeri kiralarında tahliye nasıl olur?

Mayıs ayında kiralar yüzde kaç artacak?

Ev ve işyeri kiralamalarında sözleşme döneminin yenilenmesi halinde kira bedeline zam yapılıyor. Peki, Mayıs ayında açıklanan enflasyon oranlardan hangisi kira artış hesabında kullanılacak? 2015 Mayıs ayında kiralar yüzde kaç artacak?

Bu ay kiralar ne kadar artacak?

Taşınmaz kiralamalarında sözleşmenin yenilenmesi halinde, kira bedeline belli oranlarda zam yapılabiliyor. Kiraya yapılacak zam hesaplamaları işyeri ve konutta farklılık gösteriyor. Peki, Mayıs ayı enflasyon oranlarına göre bu ay kiralar ne kadar artacak?

Ev kiralarının elden verilmesi yasal mı?

Posta Gazetesi yazarlarından Tamer Heper bugünkü köşe yazısında okuyucularından birinin sormuş olduğu Ev kiralarının elden verilmesi yasal mı sorusuna cevap verdi..

1993 yılında ev kiraları katlanarak artıyormuş!

1993 yılında ev kiraları katlanarak artıyormuş, gecekondu semtlerinde bile ev bulmak hayal olmuş. Dar gelirlilerin yaşadığı semtlerde kiralar yüzde 100 oranında artış olmuş. Kaloriferli evlerin kirası 3 milyon liradan başlıyormuş.

1993 yılında dükkan kiraları, ev kiralarıyla yarışır hale gelmiş!

1993 yılında nüfusu her geçen gün artan İstanbul'da dükkan kiraları, artış hızında ev kiralarıyla yarışır hale gelmiş. Alışverişin yoğun olduğu semtlerde 12-15 metrekarelik dükkanların kiraları 3 milyondan başlıyormuş.

Nisan ayında kiralar ne kadar artacak?

Kanunen meskenlerde kiracıya yapılacak zam ÜFE oranlarından yüksek olamazken; 2020 yılına kadar işyeri kiracısına sözleşmeye bağlı kalmak şartıyla istenilen oranda zam yapılabiliyor. Peki, Nisan ayında kiralar ne kadar artacak?

İstanbul'da kiralar 5 yılda ikiye katlandı!

10 yıl önce 500 liraya kiralanan eve şimdi 1100 lira ödüyoruz. Yıllık ortalama 5,5 milyon ev kiralanmaya devam ediyor. Hangi semtte, kiralar ne kadar?

kantin kiraları Haberi

kantin kiraları

Hazır Yemek Sanayi Komitesi, sektörün koronavirüs salgını sebebiyle büyük yara aldığını dile getiriyor. Dünya'dan Hüseyin Gökçe'nin haberine göre; Komite, yüksek maliyet artışlarından, çalışan sorunlarına kadar sektörde yaşanan sıkıntıları anlattı.

Yuvarlak Masa’nın bu ayki konuğu Ankara Sanayi Odası (ASO) 33 numaralı Hazır Yemek Sanayi Komitesi'ydi. 

Komite üyeleri, kamu kurumlarının ve okulların kapalı kantin ve yemekhanelerinden kira alınmasının sektörü zor duruma düşürdüğüne dikkat çekerken, kısa çalışma başta olmak üzere istihdama ilişkin sunulan desteklerin, en azından yılbaşına kadar uzatılmasını talep ettiler. Sektör temsilcileri geçen yıldan bu yana maliyetlerde meydana gelen yüksek oranlı artışları, ihalelerde yemek fiyatlarına yansıtamamaktan ve kira anlaşmazlıklarından yakındılar.

Emre Güner -24 Yemek Yönetimi Ticaret Ltd. Şirket Müdürü, konya ilişkin şunları söyledi:

"Kira sözleşmeleri özel hukuka tabi olduğu için pandemi döneminde bu konuda bir...