Karayolları müdürlüğü projeleri

Karayolları müdürlüğü projeleri

Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ödenek dopingi… Karayolları, müteahhitlere olan ve 2018 yılından kalan 11 milyar TL’yi aşkın borcunu sıfırlıyor. 

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden 3 milyon TL'ye satılık arsa!

Karayolları Genel Müdürlüğü 4. Bölge Müdürlüğü; Düzce İli, Merkez İlçesi, Cedidiye Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul 3 milyon 50 bin 987 TL bedel ile satışa çıkarıldı. 

Karayolları, müteahhitlere olan borcunu sıfırlıyor!

Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ödenek dopingi… Karayolları, müteahhitlere olan ve 2018 yılından kalan 11 milyar TL’yi aşkın borcunu sıfırlıyor. 

Karayolları Genel Müdürlüğü taşınmazlarının idaresi yönetmeliği!

Karayolları Genel Müdürlüğünün Mülkiyetindeki Taşınmazlar ile Kullanımındaki Alanların İdaresine İlişkin Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi...

Millileşme projeleri ile 42 şehit yakınına ev!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün “Millileşme projeleri” kapsamında, 42 şehit polisin ailesine evleri teslim edildi.

Küçükyalı Karayolları arazisinde park alanı arttırıldı!

Karayolları Genel Müdürlüğü, 1. Bölge Müdürlüğü Küçükyalı Yerleşkesi'nin yer aldığı 118 bin 849 metrekarelik arazi, özelleştirme kapsamına alınarak 2014 yılında TOKİ'ye devri gerçekleştirilmişti. 

Karayolları binası Van Gölü kıyısına dolgu yapılarak mı inşa edilecek?

Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü hizmet binasının Van Gölü kıyısına dolgu yapılarak inşa edilmesi kararı mecliste konu oldu. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden 5.9 milyon TL'ye satılık 3 gayrimenkul!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü, 3 taşınmazını ihale usulü ile satışa sunuyor..

Rosavtodor ve IC İçtaş İnşaat'tan otoyol projeleri anlaşması!

Uluslararası Ekonomi Forumu kapsamında IC İçtaş İnşaat ve Rusya Federal Karayolları Genel Müdürlüğü (Rosavtodor) arasında hayata geçirilecek otoyol projelerine yönelik protokol imzalandı.

Manisa projeleri masaya yatırıldı!

Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu ve MASKİ Genel Müdür Yaşar Coşkun Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya'yı ziyaret etti. Ziyarette Manisa projeleri masaya yatırıldı.

Mardin'de altyapı projeleri için ilk kazma vuruldu!

Mardin Büyük Şehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yeni projeler şehirde start aldı. 4 battı-çıktı ile 2 tane çevre yolu yatırımı hayata geçiriliyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü bu yıl 390 proje yapacak!

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) 2017'de 170 milyar liralık 390 proje yapacak. Projeler arasında 14 otoyol projesi, 11 turizm projesi, 12 enerji projesi ve 4 tarım sektörü projesi yer alıyor.

Bursa Orhangazi'deki projelere Orman Müdürlüğü'nden onay!

Bursa Orhangazi Belediyesi'nin turizme yönelik projeleri Orman Genel Müdürlüğü'nde onaylandı. Başkan Çağlayan, en kısa sürede ihaleye çıkmayı hedeflediklerini bildirdi.

Manisa Alaşehir projeleri masaya yatırıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban’ın da katılımıyla toplantı düzenleyerek, Alaşehir’de yürütülen çalışmaları ve ilçede hayata geçirilecek projeleri masaya yatırdı.

Karayolları müdürlüğü projeleri

Karayolları müdürlüğü projeleri Karayolları müdürlüğü projeleri

Karayolları’na, 2018 yılında yaklaşık 11 milyar TL yatırım ödeneği verildi. Bu tutar, yıl içinde yapılan yatırımlarla harcandı. Yol yatırımları da hızla sürdürüldü. Bu arada, müteahhitlere belli bir miktar borç birikti. Karayolları, ek ödenek talebinde bulundu. Söz konusu ödeneklerle birlikte 2018 yatırım bütçesi, 20 milyar TL’yi aştı.

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre Karayolları, 2019 yılına 11 milyar TL’yi aşkın borçla girdi. Borç, işlerin yavaşlamasına neden oldu. Karayolları, bu sorunu aşıyor. Müteahhitlere olan borçlarını sıfırlıyor.

Müteahhitlere, 8.5 milyar TL’lik ödeme yapıldı. Mart ayında da kalan tutar kapatılacak. Böylece, müteahhitler ve taşeronlar finansal olarak rahatlatılacak, işler hızlanacak.

Yüklenicilerin, 53 gün süreleri kaldı. Bu süre içinde Karayolları'na yazılı olarak başvurmaları gerekiyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın “görüş”ü ve Karayolları'nın “onay”ı sonrasında projeler ya feshedilecek ya da tasfiye...