Kars günlük kiralık ev

Kars günlük kiralık ev

Ankara'dan başlayıp Kars'ta son bulan Doğu Ekspresi'ne yoğun ilgi gösteren yerli turistler, Kars'ta otelleri doldurunca günlük kiralık evlerde yükseliş yaşandı. 

Koronavirüs emlak ilanlarını da etkiledi! 

Koronavirüs korkusu yüzünden insanlar evini ve işini bıraktı. Fırsatını bulanlar yazlıklarına gitti. İnternette çığ gibi yayılan günlük kiralık ve satılık ev ilanları ise şaşırttı...

Turistlerin gözdesi günlük kiralık evler oldu!

Otel fiyatlarını yüksek bulan turistlerin yeni gözdesi günlük kiralık evler oldu. Beyoğlu/Galata bölgesi turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri haline geldi.

Günlük kiralık evlerde kapora tuzağına dikkat!

Bayram tatilini bulunduğu kentin dışına çıkarak sahil bölgelerinde geçirmek isteyenlerin otel fiyatlarının yüksekliğinden kaynaklı tercih ettiği günlük kiralık evlerde ciddi kaparo mağduriyetleri yaşanıyor.

İzmir'deki günlük kiralık evde 1 genç öldü!

İzmir Buca’da uyuşturucu hap satın alan 4 gençten ikisi gittikleri günlük kiralık evde fenalaştı. Evdeki gençlerden Oğuzhan Değirmenci hayatını kaybetti.

Emlakçıdan saatlik kiralık ev!

Birçok nedenlerden dolayı tehlikeli bulunan günlük kiralık dairelerden sonra şimdi de emlakçılar evleri saatlik olarak kiraya veriyor.

9 günlük bayram tatili villa kiralarını uçurdu!

Kiralık villalarda fiyatlar bayram nedeniyle çok fazla yükseldi. Villaların en ucuzu kişi başı günlük 275, en pahalısı ise 2 bin 879 lira olarak açıklandı.

Otel fiyatları arttı, tatilci kiralık eve yöneldi!

Otel fiyatların da meydana gelen artış tatilcileri sahil şeridinde bulunan kiralık, satılık yazlıklara yöneltti. Milyon liralara satılan yazlıkların günlük kirası, 200 ile 8 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Otel fiyatları uçtu, kiralık ev gözde oldu!

Otel fiyatlarındaki fahiş artış kiralık konuta talebi artırdı. Tatilcinin yeni trendi kiralık konut oldu. Günlük kiralık fiyatları yüzde 50 artsa da otele göre fiyat avantajı sunuyor.

Bahçelievler'de günlük kiralık evde korkunç olay!

Bahçelievler'de günlük kiralık evde korkunç bir olay yaşandı. Dairede çekyat altında ve bazı uzuvları kesilmiş kadın cesedi bulundu.

Kars’ta kiralık daire fiyatları yükselişte!

Kars’ta kiralık daire fiyatları el yakıyor. Sobalı evlerin 500 TL’den aşağıya verilmediği kentte bazı bölgelerde ev kiraları bin ile bin 200 TL’ye kadar yükseliyor. 

Evleri artık günlük değil saatlik kiralıyorlar!

Bir dönem günlük kiralık evler gündemdeydi, şimdi ise saatlik kiralamalar. Emlak sitelerinde bir çok ilan görmek mümkün. İstanbul’dan Ankara’ya, Diyarbakır’dan Kütahya’ya kadar birçok şehirde saatlik kiralama yapılıyor. Birkaç saatlik ev kiralamanın bedeli 40 TL'den başlıyor. 

Bartın’da günlük kiralık ev denetiminde terörist yakalandı!

Bartın’da günlük kiralık evlere yönelik yapılan denetimlerde ’PKK terör örgütüne üye olmak’ suçundan aranan M.K. yakalandı. 

Günlük kiralık evlere 2,3 milyon lira ceza!

Günübirlik kiralık evler denetlendi. Denetimlerde 543 ev sahibine 2 milyon 382 bin 254 lira idari ceza uygulandı...

Kars günlük kiralık ev

Kars günlük kiralık ev Kars günlük kiralık ev

Şehir otellerinin yanı sıra Iğdır gibi komşu illeri de dolduran turistler, son dönemde Kars merkezinde ve Sarıkamış'taki evleri kiralamaya başladı. 
Ortalama 3 gece 4 günlük kiralama yapılan evlerde, fiyatlar kişi başı 90 liradan başlayıp 150 liraya kadar yükseliyor. 

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre 1+1 apart dairelerin kiralandığı şehirde, emlakçılar yoğun talep nedeniyle evlerde de boş yer kalmadığını vurguluyor. Kars merkezden görüştüğümüz bir emlakçı, şehre olan yoğun talep nedeniyle günlük kiralama yaptıklarını açıkladı. Bu daireleri daha önce bekar öğretmen, hemşire, memurların tuttuğunu anlatan emlakçı, "Ancak son 4 aydır Kars'a adeta turist yağıyor. Oteller doldu. Bize de başvuru yapan turistler oldu. Biz de ev sahipleriyle konuşup, eşyalı olan daireleri günlük kiralamaya vermeye başladık" dedi. Son zamanlarda talebin daha da arttığını aktaran...