kartak kadıköy metrosu

kartak kadıköy metrosu

22 km’lik Kadıköy-Kartal metrosunun açılışını yapacak olan Topbaş, 2016’daki günlük metro yolcu kapasitesini 7 milyona çıkararak, tarihe ‘İstanbul trafiğini çözen başkan’ olarak geçmek istiyor. 2015’te Kartal’dan binen İstanbullu, 79 dakikada Atatürk Hava

Kiralar Kadıköy'de ucuzladı, Ümraniye'de uçuşa geçti!

Kadıköy’de 3 bin TL’ye yaklaşan ev kiraları, 2 bin TL’ye geriledi. Kısa zaman önce açılan Üsküdar-Ümraniye Metrosu ise bölgedeki kira fiyatlarını uçurdu.

Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu 2019'da açılacak!

İSG CEO'su Ersel Göral, "Metromuzun inşaatı 2019 yılının başında bitmiş olacak. Böylelikle İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanından Pendik-Kadıköy metrosuna direkt bağlantı sağlanmış olacak. " dedi .

Portre Metro Pendik fiyat!

İstanbul'un Anadolu yakasında Pendik'te konumlandırılan Portre Metro projesi Pendik-Kadıköy Metrosu'na 300 metre yakınlıkta yer alıyor. Proje 96 daireden meydana geliyor. Portre Metro Pendik fiyat listesi 410 bin TL'den başlıyor.

Kadıköy - Sultanbeyli Metro Hattı'nın ihalesi bugün!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadıköy Sultanbeyli metrosu için düğmeye bastı. Kadıköy Sultanbeyli metro hattının uygulamaya esas kesin proje hizmetleri işi ihaleye çıkıyor. 19 kilometre uzunluğundaki hattın ihalesi bugün gerçekleşecek.

Kadıköy-Ataşehir-Ümraniye-Bostancı Metrosu imar planı askıda!

Kadıköy-Ataşehir-Ümraniye-Bostancı Metro Hattı Projesine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıya çıkarıldı...

Kartal-Pendik-Tavşantepe Metrosu yarın açılıyor!

Kartal-Pendik-Tavşantepe Metrosu, yarın ulaşıma açılıyor. Kadıköy-Kartal metro hattının devamı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan hat, sabah saatlerinden itibaren vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak.

Kadıköy-Kartal metrosu yüzde 60 kazandırdı!

Kadıköy-Kartal Metrosu'nun geçtiği semtlerde saha araştırması gerçekleştiren EVA Gayrimenkul Değerleme, 2011 yılı ile kıyaslandığında gayrimenkul fiyatlarının zirveye koştuğunu belirliyor.

Vezneciler-Arnavutköy metrosu ne zaman açılacak?

Topkapı-Habipler arasında çalışan tramvay hattı uzatılıyor. Bu hat 2019'da Vezneciler-Arnavutköy metro sistemine dönüştürülecek. Hat, Vezneciler'den Marmaray'a ve devamında Kadıköy-Kartal Metrosu'na entegre edilecek.

Vezneciler-Arnavutköy metrosu 2019'da açılacak!

Topkapı-Habipler tramvay hattı uzatılıyor. Bu hat 2019'da Vezneciler-Arnavutköysistemine dönüştürülecek. Arnavutköy'den başlayacak metro hattı, Vezneciler'den Marmaray'a ve Kadıköy-Kartal Metrosu'na entegre edilecek.

Kadıköy-Kartal Metrosu Tuzla Belediyesi’ne kadar ulaşacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, Kadıköy-Kartal metro hattı üzerinden Yakacık'tan Kaynarca'ya erişecek Kartal-Kaynarca metro inşaatını inceledi. Topbaş, “Bu hat, Tuzla Belediyesi’ne kadar ulaşacak” dedi.

Kartal-Kaynarca Metrosu’nun tünel çalışmalarında sona gelindi!

2012 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sokulan Anadolu yakasının ilk metrosu Kadıköy - Kartal metro hattının devamı olan Kartal-Kaynarca metro tünelinin kazı çalışmalarında sona yaklaşıldı...

Kadıköy-Kartal metrosu Gebze’ye kadar gelmeli!

GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze’nin sanayi ve kültürel yönü hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Çiler, “Kadıköy-Kartal metrosu Gebze’ye kadar gelmeli” dedi.

Kadıköy, Taksim ve Gayrettepe’de metro istasyonları su sızdırıyor!

Esra Boğazlıyan birkaç gün önceki yazısında Kadıköy Kartal Metrosu’nun Yeni Sahra İstasyonu’ndaki sızıntıyı gündeme getirmişti. Boğazlıyan bugünkü yazısında da Kadıköy, Taksim ve Gayrettepe’de metro istasyonları su sızdırdığını dile getirdi...

kartak kadıköy metrosu

kartak kadıköy metrosu kartak kadıköy metrosu


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yatırımların yüzde 60’ını ulaşıma yapıyor. 2004-2012 yılında 52 milyar TL’lik yatırım yapan Topbaş, bu yatırımın 24 milyar TL’sini ulaşım yatırımlarına harcadı. Ulaşım yatırımlarının 10 milyar TL‘lik kısmı da raylı sistemler için kullanıldı. Topbaş’ın hedefi, İstanbul’u raylı sistemle donatarak, bugün 1 milyon 377 bin olan metro yolcu sayısını 2016 yılında 7 milyona çıkarmak. 


Atatürk Havalimanı 81 dakika


‘Bundan böyle metroya binen bir kişi, İstanbul’un herhangi bir yerine rahatlıkla gidebilecek. İstiyoruz ki herkesin evinin yakınlarından metro geçsin, herkes metroya binmenin konforunu ve hızını yaşasın” diyen Topbaş, Cumhuriyet tarihinin en büyük metro hattı olan 22 km’lik Kadıköy-Kartal hattının açılışını, cuma günü Başbakan Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıyor. 32 dakikaya inen Kadıköy-Kartal hattı, Anadolu yakasının ilk metrosu. Aynı zamanda yolculuk...