katılımevim bddk başvuru

katılımevim bddk başvuru

Katılımevim, faizsiz konut ve taşıt edindirme sistemi olarak bilinen tasarruf finansman sistemine ilişkin kanunun yürürlüğe girmesinin ardından ilk başvurusunu gerçekleştirdi. 

Katılımevim’in intibak planı BDDK tarafından onaylandı!

BDDK’ya ilk başvuruyu yapan şirketler arasında yer alan Katılımevim’in intibak planı BDDK tarafından onaylandı...

Tasarruf Finansman Yasası için ilk başvuru Katılımevim'den!

Katılımevim, faizsiz konut ve taşıt edindirme sistemi olarak bilinen tasarruf finansman sistemine ilişkin kanunun yürürlüğe girmesinin ardından ilk başvurusunu gerçekleştirdi. 

Katılımevim'den 2021'de 21 yeni şube!

Sektöre 2018 yılında adım atarak 6 bine yakın aileyi ev ve araba sahibi yapan Katılımevim, iki yılda 42 şubeye ulaştı. Bu yıl da büyümesini sürdürecek olan şirket, yıl içinde 21 yeni şube daha açacak.

Mirasçılık belgesi başvuru dilekçesi 2021!

Mirasçılık belgesi, mirasçılardan birinin istemi üzerine alınabiliyor. Mirasçılık belgesi almak için bir dilekçe hazırlanarak, Sulh Hukuk Mahkemesi'ne başvuru yapılabiliyor. Peki mirasçılık belgesi başvuru dilekçesi nasıl hazırlanıyor? İşte mirasçılık belgesi başvuru dilekçesi 2021...

Ziraat Katılım'ın kira sertifikası ihracı 19,2 milyar liraya ulaştı!

Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir yaptığı açıklamada, "Ziraat Katılım, faaliyetlerine başladığı 2015 yılından bugüne kadar nitelikli yatırımcılara gerçekleştirdiği 61 adet kira sertifikası ihracı ile toplamda 19,2 milyar lira hacme ulaştı." dedi.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuru bedeli iadesi nasıl alınır?

Kura çekimleri geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesine 40 bin 392 başvuru gelmişti. Peki KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesinden hak sahibi olamayanlar katılım bedelinin iadesini nasıl alacak?

Vakıf Katılım'dan 19.2 milyar TL'lik kira sertifikası ihracı!

Vakıf Katılım, 2020 başından 3 Nisan'a kadar 13 adet kira sertifikası ihracı ile toplamda yaklaşık 3,3 milyar liralık ihraç rakamına ulaştı. 

Faizsiz konut alımında katılım dönemi!

Mevcut bütçeleri olan vatandaşlar için faizsiz finansman sistemi ile ev sahibi olabilmek çok daha kolay. Bu alanda hizmet veren Katılımevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Turhan,  “Yapmış olduğumuz iş ile birlikte amaç vatandaşlarımızın kendince yaptığı yatırımların değerlendirilmesi" diye konuştu...

Katılımevim'den ev sahibi yapan model!

Katılımevim'in sunduğu daha güvenli ve faizsiz ev alma yöntemiyle kira öder gibi ev sahibi olunabiliyor.

TOKİ Konya Ardıçlı'ya kaç başvuru geldi 2019?

TOKİ Konya Ardıçlı'ya kaç başvuru geldi 2019 sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Projede toplam 554 adet konut bulunuyor. İşte TOKİ Konya Ardıçlı 2019 başvuru sayısı...

Katılımevim katılımcılarını ev ve araba sahibi yaptı!

Konut ve otomobil alımlarında faizsiz finansman desteği sağlayan tüketicilere farklı bir çözüm modeli sunan Katılımevim, 2018’in son kura çekilişini İstanbul’da yaptı.

Katılım Varlık Kiralama'nın kira sertifikası ihraç başvurusuna onay!

Katılım Varlık Kiralama'nın 250 milyon Amerikan Doları ihraç tavanı ile sınırlı olarak tertipler halinde satılmak üzere yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikası ihracı için gerekli izinlerin alınması için SPK'ya yaptığı başvuru onaylandı...

Konut ve araç alımında katılım dönemi başladı!

Alternatif ödeme planlarıyla tüketicilerin konut ve otomobil alımlarında faizsiz finansman desteği sağlayan Katılımevim, Türkiye’nin tüm illerini kapsayacak şekilde müşterilerine hizmet veriyor.

katılımevim bddk başvuru Haberi

katılımevim bddk başvuru

Kamuoyunda faizsiz konut ve taşıt edindirme sistemi olarak bilinen tasarruf finansman sistemine yönelik kanunun yürürlüğe girmesinin ardından BDDK’ya intibak için ilk başvuru Katılımevim tarafından geldi. 

Türkiye ekonomisinde önemli bir yer tutan, kamuoyunda faizsiz konut ve taşıt edindirme sistemi olarak bilinen tasarruf finansman sistemine ilişkin “Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” yürürlüğe girdi. 

Sektörün önemli kuruluşlarından Katılımevim, kanun tarafından belirlenen yükümlülükleri tamamlamak üzere verilen 30 günlük süre dolmadan hazırlıklarını tamamlayarak 18 Mart Perşembe günü BDDK’ya (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) intibak başvurusu yapan ilk tasarruf finansman şirketi oldu. BDDK başvurusu Katılımevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Turhan ve Genel Müdür Ahmet Özcan tarafından gerçekleşti.

Tasarruf finansman şirketlerinin faaliyetlerini güvenilir ve denetlenebilir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacak...