30 / 06 / 2022

Kentsel dönüşüm ve suç ilişkisi inceleniyor

Kentsel dönüşüm ve suç ilişkisi inceleniyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bakan İdris Güllüce'nin talimatıyla kentsel dönüşümün yapıldığı yerlerde suç odaklarının dağılmasına bağlı olarak suç oranlarında yaşanan azalmaya ilişkin bir çalışma başlattı.

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı 1. yılını kutladı!

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı 1. yılını Kentsev üyeleriyle beraber kutladı...

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin temeli atıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi için temel atma töreni gerçekleşti. Proje ile 2 bin 103 konut inşa edilecek.

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi için düğmeye basıldı! 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında temel atma töreni yarın gerçekleşiyor. 

Ankara Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi konut ihalesi bugün!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından “Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında satışa sunulan 33 konutun ihalesi bugün gerçekleşecek. 

Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi konut ihalesi yarın!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından “Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında satışa sunulan 33 konutun ihalesi yarın yapılacak.

Serra Kentsel Dönüşüm Ve Mühendislik Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Serra Kentsel Dönüşüm Ve Mühendislik Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Bahçelievler'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Furkan Toran ve Kemal Tunaboylu ortaklığında kuruldu.

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı kuruldu!

'Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı' 14 Eylül 2020 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan kuruluş yazısıyla kuruldu. 

Ankara Büyükşehir'den Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kura açıklaması!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kura çekilişi ile ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklama...

Ceylanlar Kentsel Dönüşüm Ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ceylanlar Kentsel Dönüşüm Ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Sultangazi'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Bilal Ceylan ve Hakan Ceylan ortaklığında kuruldu.

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'ne start verildi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kamulaştırma çalışmalarının hayata geçirdiği 'Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'ne başladı. Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda, yıllık 42 milyon lira kira tasarrufu sağlayacak. 

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı kuruldu!

Kentsel dönüşümün gelişmesi ve Şehircilik Üniversitesi'ni açmak amacıyla Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı kuruldu. Sektörün önde gelen temsilcileriyle beraber kurulan KENTSEV, sektör açısından yeni bir oluşum oldu.

Kentsel dönüşüm ve yapısal güçlendirme çalışmaları TBMM'de!

Kentsel dönüşüm ve yapısal güçlendirme çalışmaları meclis gündemine taşındı. CHP'li Akın, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

5 ilde kamulaştırma ve kentsel dönüşüm başlıyor!

Kastamonu, Muğla, Aydın ve Denizli'de bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi. Kayseri'nin Kocasinan ilçesindeki bazı alanlar ise kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak açıklandı.

Kentsel dönüşüm ve suç ilişkisi inceleniyor Haberi

Kentsel dönüşüm ve suç ilişkisi inceleniyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 'kentsel dönüşüm ve suç' ilişkini gündemine aldı. Bakanlık, kentsel dönüşümün yapıldığı yerlerde suç odaklarının dağılmasına bağlı olarak suç oranlarında yaşanan azalmaya ilişkin çalışma başlattı. 


Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, suç örgütlerinin odaklandıkları semtlerde gerçekleştirilen kentsel dönüşümün suçun az alımına olumlu katkı sağladığım belirterek, "Bu bilimsel bir tespit, suç odağı olmuş, odaklanmış semtlerde kentsel dönüşüm yapıldıktan sonra suçun azaldığı biliniyor" dedi. Yurtdışında bunun örneklerinin bulunduğunu anlatan Güllüce, "Amerika'da, Meksika'da var bunlar. Geçmişte, deprem nedeniyle Japonlar kentsel dönüşümü çok yaptıkları için bu tip problemlerin çözümünü orada da görmüşler. Benim söylediklerim fizik problemi değil sosyolojik bir olay" diye konuştu. 


'Mahalle suçu ve suçluyu barındırmaz hale geliyor'


Meclis'teki sohbet toplantısında bu konuda dünyada yapılmış bilimsel çalışmalar bulunduğunu anlatan Güllüce, "Bir mahallede...