29 / 06 / 2022

kira artışı tüfe 2019

kira artışı tüfe 2019

Türkiye'de yaklaşık 5,5 milyon kiralık ev bulunuyor. Ev kiralamadan önce genel olarak bilmeniz gereken noktalar bulunuyor. Detaylı araştırmayı yapmak  ev ile ilgili ileride yaşayabileceğiniz mağduriyetlerin önüne geçecektir. 

Kiracılara müjde! Kira artışında TÜFE dönemi resmen başladı!

TBMM Genel Kurulu’nda dün gece torba kanun görüşmeleri sırasında kiracıları sevindirecek çok önemli bir düzenleme yapıldı. Kira artışında TÜFE dönemi başladı.

Vergi Kanunları İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun!

Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

CHP'den kira artışlarıyla ilgili Meclis araştırması talebi!

CHP, kira artışlarıyla ilgili Meclis araştırması açılmasını talep etti. CHP Grup başkanvekilleri Özgür Özel, Engin Altay ve Engin Özkoç imzasını taşıyan önergede, kirada oturan dar gelirli vatandaşların kira artışları sebebiyle ekonomik krizi daha fazla hissetmeye başladığı belirtildi.

Kira artışları enflasyon oranlarına yenik düştü!

Mars Gayrimenkul kurucu ortağı Samet Hızalan son zamanlarda sık sık gündeme gelen kira artışlarını kaleme aldı. Hızalan yazısında kiraların enflasyona yenik düştüğünü belirtti.

TEFE TÜFE Mayıs 2022 kira artış oranı detayları! Kiranıza ne kadar zam gelecek? Hemen öğrenin!

TEFE TÜFE Mayıs 2022 kira artış oranı detayları bugün itibariyle resmen açıklandı. Peki TEFE TÜFE Mayıs 2022 kira artış oranı ne oldu? Kiranıza ne kadar zam gelecek?

TEFE TÜFE Nisan 2022 kira artış oranı detayları! Bu ay kiraya ne kadar zam gelecek?

TEFE TÜFE Nisan 2022 kira artış oranı detayları bugün itibariyle resmen açıklandı. Peki bu ay kiraya ne kadar zam gelecek? İşte TEFE TÜFE Nisan 2022 kira artış oranı detayları...

Mart 2022 kira artış oranı nedir, hesaplama nasıl yapılır?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından enflasyon oranları açıklandı. Açıklanan TÜFE oranları gayrimenkul kira artış hesaplamalarında kullanılıyor. Peki, Mart 2022 kira artış oranı nedir?

TEFE TÜFE Mart 2022 kira artış oranı detayları!

TEFE TÜFE Mart 2022 kira artış oranı detayları haberimizde yer alıyor. Peki TEFE TÜFE Mart 2022 kira artış oranı detayları ne oldu? İşte milyonlarca kişi tarafından merak edilen TEFE TÜFE Mart 2022 kira artış oranı detayları...

Mart ayı kira artış oranı! Mart 2022 kira artış oranı nasıl hesaplanır?

TÜİK, şubat ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon rakamlarının ardından mart ayı kira artış oranı belli oldu. 2022 yılı şubat ayı TÜFE rakamlarına göre hesaplanan mart ayı kira artış oranı, yüzde 25,98 olarak açıklandı.

TÜFE’nin üzerinde kira artışı yapılabilir mi?

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen ev sahibi kiracı kavgaları durmak bilmiyor. Peki ev sahibi kiracıya ne kadar zam yapabilir? TÜFE’nin üzerinde kira artışı yapılabilir mi? İşte merak edilen soruların yanıtları...

TEFE TÜFE Şubat 2022 kira artış oranı detayları!

TEFE TÜFE Şubat 2022 kira artış oranı detayları haberimizde yer alıyor. Peki TEFE TÜFE Şubat 2022 kira artış oranı ne oldu? İşte milyonlarca kişi tarafından merak edilen TEFE TÜFE Şubat 2022 kira artış oranı detayları...

Ocak 2022 kira artış oranı 3 maddede tüm detaylarıyla!

Kira sözleşmeleri Ocak 2022 içerisinde yenilenecek olan kiracılar Ocak 2022 kira artış oranlarını merak ediyor. Peki Ocak 2022 kira artış oranları ne oldu? Bu ay kiraya ne kadar zam gelecek? İşte Ocak 2022 kira artış oranı 3 maddede tüm detaylarıyla...

Ev sahibi TÜFE’nin üzerinde zam yapabilir mi?

Son zamanlarda gündemden düşmeyen enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte Ocak ayı kira artış oranları da belli oldu. Peki ev sahibi TÜFE’nin üstünde kira talep edebilir mi?

TEFE TÜFE Ocak 2022 kira artış oranı!

TEFE TÜFE Ocak 2022 kira artış oranı haberimizde yer alıyor. Peki TEFE TÜFE Ocak 2022 kira artış oranı ne oldu? İşte milyonlarca kişi tarafından merak edilen TEFE TÜFE Ocak 2022 kira artış oranı detayları...

Aralık 2021 kira artış oranı 3 maddede tüm detaylarıyla!

Kira sözleşmeleri Aralık 2021 içerisinde yenilenecek olan kiracılar Aralık 2021 kira artış oranlarını araştırıyor. Peki Aralık 2021 kira artış oranları ne oldu? Bu ay kiraya ne kadar zam gelecek? İşte Aralık 2021 kira artış oranı 3 maddede tüm detaylarıyla...

kira artışı tüfe 2019 Haberi

kira artışı tüfe 2019

Ev kiralamak gerek ev sahibi gerek ise kiracı için karşılıklı güven ilişkisisi gerektiriyor. Ev kiralama süreciyle ilgili tüm detayları bilmeniz ileri de yaşayabileceğiniz mağduriyetlerin önüne geçer ve dolandırılma riskini ortadan kaldırır. 

Günümüzde kiralık ev araştırmak sokak sokak gezerek yapıldığı gibi internet üzerinden de yapılabiliyor. Buna göre, aradığınız konutu her nereden bulursanız bulun mutlaka önceden ziyaret edin. Kiralamak isyediğiniz evin çevresinin, komşularınızın ve evin içindeki birçok ayrıntının size uygun olup olmadığına karar verin. 

1- Detaylıca araştırın

Ev sahibinin kiracıyı araştırması, kiracının da ev sahibini detaylıca araştırması gerekir. Evi kiralayacağınız kişinin evin gerçek sahibi olup olmadığından emin olmanız gerekir. 

2- Tapuda kontrol

Kiraladığınız ev ile tapuda görülen yerin aynı olup olmadığını karşılaştırın. Bu konuda sahtekarlığın önüne geçebilirsiniz. Kiralayacağınız gayrimenkulün kapı numarası ve adresi ile sözleşmedeki kapı...