25 / 06 / 2022

kiracı kredi notu nedir

kiracı kredi notu nedir

Coldwell Banker Türkiye ve Kredi Kayıt Bürosu’nun finansal hizmet platformu Findeks’in ortak işbirliği “kira tahsilatı” problemini sona erdiriyor. Arda, ev sahiplerinin artık güvenilir kiracıyı kredi notundan tanıyabileceği devrin başladığını söylüyor.

Moody's Türkiye'nin yeni kredi notuyla ilgili duyuru yaptı

Son dönemde yüksek enflasyonla mücadele eden Türkiye'nin kredi notu Moody's tarafından açıklandı. Şirket, kredi notunda herhangi bir değişiklik yapılmadığını duyurdu.

Kredi notu sıfır olanlara, üç ayrı bankadan kredi desteği! Başvuruları kaçırmayın

Kredi puanı çok düşük olduğu için bankaların ihtiyaç kredisi çekemeyen vatandaşlara, üç ayrı bankadan iyi haber geldi. ING Bank, Garanti BBVA ve Akbank yeni kampanyalarının ayrıntılarını duyurdu

Üç bankadan kredi notu düşük olanlara af geldi! Herkese 10 bin lira...

Nakit ihtiyacını gidermek isteyen vatandaşlar soluğu bankalarda alıyor. İlk aşamada başvuru yapan vatandaşların sonrasında KKB kredi notu değerlendiriliyor. Kredi notu yüksek olan kişilere kredi verilirken düşük olanlar krediden faydalanamıyor. Bazı bankalar ise kredi notuna bakmadan kredi veriyor..

Fitch Türkiye'nin kredi notu görünümünü negatif olarak belirledi!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu 'BB-'den 'B+'ya düşürdüğünü açıkladı.

Kredi notu düşük olan ve gelir belgesi sunamayanların dikkatine! Bazı Bankalar bir süreliğine belgesiz kredi verecek!

Bilindiği üzere bankalardan kredi çekebilmenin en önemli şartlarının başında düzenli bir gelire sahip olmak geliyor. Bazı bankalar kredi notu düşük olan ve gelir belgesi sunamayanlar için bir süreliğine kredi verecek. Peki hangi bankalar ne şartlarla kredi verecek? işte detayları...

Bankalar size kredi vermiyor mu? Bu yöntem ile 15.000 lira cebinizde!

Vatandaşların bankalardan kredi alabilmeleri için kredi ve gelir durumunun iyi olması gerekiyor. Son zamanlarda bankalara borçların artması ile çoğu kişinin kredi notu düşük seviyelerde bulunuyor. Bankalar kredi notu düşük olan vatandaşlara kredi vermiyor...

Bankacılık sistemi sil baştan değişiyor! Kiracı ve damada da kredi notu!

Açık Bankacılık uygulamasıyla bankacılık sistemi sil baştan değişecek. Bu yıl içinde bireysel tarafta uygulamaya girmesi hedeflenen Açık Bankacılık'la tüketicilerin verilerinin 3. tarafla paylaşılmasının önü açılmış olacak.

Akiş GYO Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu 9,63!

Akiş GYO'nun Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirmesine ait çalışmalar, Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından tamamlandı. Akiş GYO'nun Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu 9,63 (96,33) olarak güncellendi. 

Çinli emlak şirketi Kaisa'nın kredi notu düşürüldü!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Fitch ve S-P tarafından Çinli gayrimenkul şirketi Kaisa'nın notu düşürüldü. 

YDA İnşaat'ın uzun vadeli ulusal kredi notu AA!

YDA İnşaat'ın Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu AA (Trk) , Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu A-1+ (Trk) ve görünümü stabil olarak teyit edildi. 

Kiralık konutlarda ev sahibi suistimalleri!

Son zamanlarda ev sahipleri tarafından istenen SGK dökümü ve kredi notu gibi belgeler, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Hukukçular bu durum karşısında kiracıların haklarını açıklıyor. 

GAP İnşaat'ın kredi notu belli oldu!

GAP İnşaat uzun vadeli ulusal notu BB olarak belirlendi. JCR Avrasya Derecelendirme Anonim Şirketi tarafından değerlendirilme yapıldı.

Ata GYO'nun uzun vadeli kredi notu BBB!

Ata GYO'nun kredi derecelendirme süreci sonucunda, şirket "Yatırım Yapılabilir" kategoride  derecelendirerek; Uzun Vadeli Ulusal Notu BBB+, Kısa Vadeli  Ulusal Notu A-3, her iki not görünümü ise "Negatif" olarak belirlendi.

kiracı kredi notu nedir Haberi

kiracı kredi notu nedir

Ev sahipleri evlerini kiraya verirken en çok kiranın düzenli ödenmesi konusunda sorun yaşıyor. Coldwell Banker Türkiye ise Kredi Kayıt Bürosu’nun finansal hizmet platformu Findeks ile yaptığı işbirliği ile bu duruma çözüm getiriyor. Ev kiralarken kiracının ödemelerine sadık biri olup olmadığını anlamanın bu sayede kolaylaşacağını dile getiren Coldwell Banker Profesyonel Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda, Findeks ile yapılan işbirliği kapsamında ev sahipleri kiracının Findeks Risk Raporu ve Findeks Kredi Notu’nu sorgulayabileceğini ve kişilerin daha önceki borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisine ulaşabileceğini söylüyor.

Büyükşehirlerde güven sorunu çözülüyor

Kira tahsilatı problemini çözüme kavuşturan Coldwell Banker ve Findeks işbirliği ev sahiplerinin güvenilir ve nitelikli kiracı bulmasına yardımcı oluyor. Coldwell Banker Profesyonel Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda, “Ev sahipleri kiraya verdikleri gayrimenkullerinden düzenli gelir...