Kiracıyı evden çıkarma Sebepleri

Kiracıyı evden çıkarma Sebepleri

Günümüzde ev sahibiyle kiracı arasında yaşanan anlaşmazlıklar oldukça arttı. Kiracı ile kiraya veren arasında bir sorun yaşanmaması için öncelikle kira sözleşmesi yapılması gereklidir. Peki ev sahibi hangi şartlarda evden çıkarabilir?

Yargıtay'dan milyonlarca kiracıyı ilgilendiren karar!

Yargıtay, milyonlarca kiracıyı yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Yargıtay 3. Hukuk Dairesi kararına göre, kiracı, gayrimenkuldeki kullanımdan yaşanan eskime ve bozulmadan sorumlu tutulamayacak...

Kiracı hangi şartlarda evden çıkarılabilir?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında ev sahibinin kiracıyı evden çıkartması ile ilgili bir yazı kaleme aldı. İşte İmal'in o yazısı...

Kiracı apartmandaki onarım için ödeme yapar mı?

Posta yazarı Tamer Heper 'Bir sitede kiracıyım. Demirbaşlara yapılan onarımlarla ilgili tarafıma yazılı bilgi vermesini talep ettim. Yönetim, ‘sen bizim muhatabımız değilsin’ diye yazı vermekten kaçınıyor. Kiracının bunları ödemesi gerekir mi?' sorusunu cevapladı.

Ev sahibi kiracıyı evden nasıl çıkarabilir?

Posta yazarı Tamer Heper 'Kirada bulunan dairemi satmak istiyorum ama içinde kiracı olduğu için ya alıcı vazgeçiyor ya da büyük indirim istiyor. Ben de kiracıma ‘evi satışa çıkardım, çık’ diye ihtar gönderdim ama çıkmadı. Haklarım nelerdir?' sorusunu cevapladı.

Kiracının sitede söz hakkı var mıdır?

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında ''Kiracıyım. Yaşadığım sitede söz hakkımın olmasını istiyorum. Kat malikleri kuruluna katılıp oy kullanmak istiyorum. Böyle bir imkan var mı?'' sorusunun yanıtını kaleme aldı.

Pandemi kiracı ve ev sahibini zora soktu!

Pandemi, kiracıyı ve ev-işyeri sahiplerini zorlaştırdı. Bu durum karşısında zam yapmak isteyen ya da kirasını gününde isteyen mal sahipleri de kiracısıyla karşı karşıya geldi.

Kiracıyı tahliye şartları nelerdir?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Zonguldak’ta daire satın aldım. Alma sebebim ikamet etme amaçlı. Bu şehirde başka bir dairem olmadığı için halen kirada oturuyorum. Satın aldığım dairede yaklaşık 8 yıldır oturan kiracı mevcut. Bu kiracıyı tahliyenin şartları nelerdir?' sorusunu yanıtladı.

Yasalar kiracıyı koruyor! 

Ev sahibi kira kontratının bitiminden önce kira sözleşmesinde belirtilen şekilde kira sözleşmenizi fesh etmediyse, sözleşme 1 yıl daha uzatılır...

Evden çıkmayan kiracı nasıl tahliye edilir?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Kiracı 15 yıldır dairemizde oturuyor. Kontrat mayısta yapılmıştı. Ama kiracım ‘çıkmam’ diye inat ediyor. Kiracım, ‘size daire lazımsa, başka bir daire tutun’ diyor.  Bu kiracıyı çıkarmak için nasıl bir yol izlemeliyiz?' sorusunu yanıtladı.

Kiracı evi alıcılara göstermiyorsa ne yapılabilir?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Tek maaşla geçiniyoruz ve kiracıyız. 2 sene önce kredi ile almış olduğum evi, bu mücbir sebepten ötürü satmak istiyorum. Ama kiracım 'kontratım bitene kadar göstermem' diye evi alıcılara göstermiyor. Benim hakkım nedir? Nasıl bir yol izlemeliyim?' sorusunu yanıtladı.

Ev sahipleri ve kiracılar dikkat! Bugün belli oluyor!

Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı yakından ilgilendiren 2020 Mart ayı kira artış oranları bugün açıklanacak. İşte kira artış oranları ile ilgili tüm merak edilenler...

Kiracıyı ve ev sahibini koruyan haklar!

Ev sahibi ve kiracı arasında maalesefki sorunlar yaşanabiliyor. Tahliye talebinin reddi, habersiz tahliye talebi, yasa dışı kira artışı... İşte mülk sahibi ile kiracı arasında yaşanabilecek sorunlar ve çözümleri...

Ev sahibi kiracıyı zorla evden çıkarabilir mi?​​​​​​​

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''4 yıldır aynı evde kiracıyım. Yıldan yıla kiramı sözleşmede yazılan şekilde artırıyorum. Şimdi ev sahibi evden çıkmamı istiyor. Evden çıkmak istemiyorum. Ne yapabilirim?' sorusunu yanıtladı....

Kiracıyı evden çıkarma Sebepleri Haberi

Kiracıyı evden çıkarma Sebepleri

Günümüzde ev sahibiyle kiracı arasında yaşanan anlaşmazlıklar oldukça arttı. Kiracı ile kiraya veren arasında bir sorun yaşanmaması için öncelikle yapılması gereken ilk adım kira sözleşmesi yapılmasıdır. Peki kira süresi dolmadan ev sahibi kiracıyı çıkarabilir mi? Ev sahibi hangi durumlarda kiracısını çıkarabilir? 

Avukat Osman Talha Yıldız, Diriliş Postası'nda ev sahibi ve kiracılar arasındaki tahliye şartları tartışmalarını kaleme aldı. 

İşte Av. Osman Talha Yıldız'ın 'Kira süresi dolmadan ev sahibi kiracıyı çıkarabilir mi?' başlıklı yazısı...

Günümüzde yaşanan en büyük problemlerden birisi de ev sahibiyle kiracı arasında yaşanan anlaşmazlıklardır. Bu noktada bazı ev sahipleri anlaşamadıkları kiracısını evden çıkarma yoluna gitmektedir. En çok merak edilen soru ise kira süresi dolmadan ev sahibi kiracıyı evden çıkarabilir mi? İşte bu makalemizde bu sorunun cevabını yanıtlayacağız.

Kiracı ile kiraya veren arasında bir sorun...