kiracıyı evden çıkarma

kiracıyı evden çıkarma

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında ev sahibinin kiracıyı evden çıkartması ile ilgili bir yazı kaleme aldı. İşte İmal'in o yazısı...

Ev sahibi kiracısını evden çıkarabilir mi?

Mesken ve işyeri gibi taşınmaz malların kiralamalarında mal sahibi ve kiracılar karşılıklı olarak bazı hak ve sorumluluklara sahip oluyor. Peki, ev sahibi kiracısını evden çıkarabilir mi? Kiracı tahliye gerekçeleri nelerdir?

Kiracı çıkarma şartları nelerdir?

Kiralama işlemlerinin düzenlendiği Türk Borçlar Kanununa göre, ev sahibi kiracısını istediği zaman evden çıkaramıyor. Peki, kiracı çıkarma şartları nelerdir? Ev sahibi kiracısını hangi durumda evden çıkarabilir?

10 yılı dolduran kiracılar sebepsiz yere evden çıkarılabilecek!

Mal sahipleri, 10 yılı dolduran kiracıları hiçbir sebep göstermeksizin oturdukları evden çıkartabilecek

Kiracı hangi şartlarda evden çıkarılabilir?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında ev sahibinin kiracıyı evden çıkartması ile ilgili bir yazı kaleme aldı. İşte İmal'in o yazısı...

Ev sahibi kiracıyı evden nasıl çıkarabilir?

Posta yazarı Tamer Heper 'Kirada bulunan dairemi satmak istiyorum ama içinde kiracı olduğu için ya alıcı vazgeçiyor ya da büyük indirim istiyor. Ben de kiracıma ‘evi satışa çıkardım, çık’ diye ihtar gönderdim ama çıkmadı. Haklarım nelerdir?' sorusunu cevapladı.

Ev sahibi kiracıyı zorla evden çıkarabilir mi?​​​​​​​

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''4 yıldır aynı evde kiracıyım. Yıldan yıla kiramı sözleşmede yazılan şekilde artırıyorum. Şimdi ev sahibi evden çıkmamı istiyor. Evden çıkmak istemiyorum. Ne yapabilirim?' sorusunu yanıtladı....

Anadolu Yakası'nda her 100 evden 50'si yıkıldı!

Türkiye'de kentsel dönüşüm süreci hızla devam ediyor. Anadolu Yakası'nda neredeyse her yüz evden kırk ya da ellisi, kentsel dönüşümün sonucu yıkıldı.

28 milyon kiracıyı sevindiren haber!

Hükümet, 28 milyon kiracıyı yakından ilgilendiren kararını açıkladı. Bu kapsamda Meclis'te yapılan düzenlemeyle kiralarda yapılacak yıllık artışlarda üst sınır düşecek.

Ahmet Kural Zekeriyaköy'deki evden taşınıyor!

Sıla'ya şiddet uyguladı iddiasıyla gündeme gelen oyuncu Ahmet Kural, olayın yaşandığı Zekeriyaköy'deki evden taşınıyor.

Sudan bahanelerle kiracı çıkarma dönemi bitti!

Mülk sahiplerinin, ‘Almanya’dan oğlum gelecek, akrabam oturacak’ gibi kiracı çıkarmak için söylediği sözler yargı frenine takıldı. Haksız yere kiracı çıkarma dönemi Yargıtay kararıyla sona erdi.

Sözleşme günü geçen kiracı evden çıkarılabilir mi?

Ev sahibiniz sizi evden çıkarmak istiyor ve aynı zamanda hakaret ediyor. Ancak siz evden çıkmak istemiyorsunuz. Bu durumda sözleşmede neye dikkat edilmeli? 

Yavuz Çıkarma Plajı, SİT alanı ilan edildi!

Otel projesiyle geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Kıbrıs Barış Harekatı’nın simge yeri Yavuz Çıkarma Plajı, SİT alanı ilan edildi.

Türk şirketleri Katar'a çıkarma yaptı!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 2. Expo Turkey by Qatar ile Türk şirketlerinin Katar'a adeta çıkarma yaptığını açıkladı. 

Yargıtay'dan milyonlarca kiracıyı ilgilendiren karar!

Yargıtay milyonlarca kiracıyı ilgilendiren bir karar aldı. 16 ay boyunca kira parasını iş yeri sahibinin annesinin hesabına yatırınca olanlar oldu. 

4 soruda 10 yıllık kiracının tahliyesi!

Gayrimenkul sahipleri oturan kiracılarını belirli nedenlerle evden çıkarma hakkına sahip oluyor. Peki 10 yıllık kiracı nasıl tahliye edilir? 10 yıllık kiracı tahliye şartları nedir? diyorsanız işte yanıtı...

Kiracı evden çıkmadan ne kadar önce haber vermeli 2017?

Gayrimenkul kiralamalarında sözleşme feshi ancak kanunda belirtilen şartlar ve süreler içinde yapılabiliyor. Peki, kanunen kiracı evden çıkmadan ne kadar önce haber vermeli 2017?

kiracıyı evden çıkarma Haberi

kiracıyı evden çıkarma

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında ev sahibinin kiracıyı evden çıkartması ile ilgili bir yazı kaleme aldı. İşte İmal'in o yazısı...

Yeğen için kiracı çıkartılamaz

Ev sahibim evlenecek olan yeğenini bahane ederek bizi evden çıkartmak istiyor. Ben çıkmak istemiyorum. Dava açsa kazanabilir mi?

Türk Borçlar Kanunu'nun 350. Maddesi "Kiraya veren, kira sözleşmesini; kiralananı kendisi, eşi, altsoyu, üstsoyu veya kanun gereği bakmakla yükümlü olduğu diğer kişiler için konut ya da işyeri gereksinimi sebebiyle kullanma zorunluluğu varsa, belirli süreli sözleşmelerde sürenin sonunda, belirsiz süreli sözleşmelerde kiraya ilişkin genel hükümlere göre fesih dönemine ve fesih bildirimi için öngörülen sürelere uyularak belirlenecek tarihten başlayarak bir ay içinde açacağı dava ile sona erdirebilir" şeklindedir.

Yani kiraya verenin kendisinin eşi, çocukları, torunları, annesi,...