03 / 07 / 2022

kiralanan dükkanı başkasının kullanması

kiralanan dükkanı başkasının kullanması

Kiracı olunan ancak kullanılmayan bir dükkanın bir süreliğine başkasına verilmesi halinde, tahliye hangi şekilde sağlanabilir?

Ehliyette yeni dönem başladı: Bugünden itibaren e-devlet üzerinden yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı ehliyette yeni dönemin başladığını resmen açıkladı. Sürücü sertifikası sorgulama ve doğrulama işlemleri bugünden itibaren 'e-Devlet' üzerinden yapılabilecek.

TOKİ Düzce Merkez 266 dükkan ihalesi bugün!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Düzce Beslanbey'de 266 yeni dükkan inşa edecek.

TOKİ Balıkesir Altıeylül 558 konut ve 25 dükkan ihalesi bugün!

Yatırımlarını hız kesmeden sürdüren TOKİ, Balıkesir Altıeylül'de 558 adet konut ve 25 adet dükkan inşa edecek.

TOKİ Palandöken 50 konut ve 49 dükkan ihalesi bugün!

Dar gelirli aileler için konut üretim çalışmalarını sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Erzurum ilinin Palandöken ilçesinde 50 yeni konut ve 49 yeni dükkan inşa edecek.

TOKİ Manisa Akhisar 327 konut ve 18 dükkan ihalesi yarın!

Manisa İli, Akhisar İlçesi Medar Mahallesi 327 Adet Konut ve 18 Adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E- İhale) ihalesi yarın saat 14:00'te gerçekleştirilecek.

TOKİ Rize 207 dükkan ihalesi bugün!

Rize İli, Merkez İlçesi, Çiftekavak Mahallesi Sanayi Alanı Projesi 207 Adet Dükkan İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi bugün saat 14:30'da yapılacak.

TOKİ Rize 207 dükkan ihalesi yarın!

Rize İli, Merkez İlçesi, Çiftekavak Mahallesi Sanayi Alanı Projesi 207 Adet Dükkan İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi yarın saat 14:30'da yapılacak.

Altının gramı güne düşüşle başladı!

Altının gram fiyatı, yeni güne düşüşle başlamasının ardından 452 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 736 lira, Cumhuriyet altını ise 3.008 liradan satılıyor.

Dolar/TL güne düşüşle başladı!

 Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 8,22 seviyesinde işlem görüyor.

Hangi şehirlerde dükkan kiraları yüzde 40 arttı? 

Pandemiyle beraber kalabalık şehirlerde yaşayan vatandaşların sahillere yönelmesiyle dev markaların da dükkan yatırım tercihleri değişti. Bu bölgelerde açılan dükkan sayısının fazla olması nedeniyle ticari gayrimenkul kiralarında yüzde 40 oranında artış yaşandı. 

İstanbul Otogarı'nda kiralama dönemi başladı! 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Esenler'de bulunan İstanbul Otogarı'nda yeni kiralama döneminin başladığını duyurdu. 

Altının gram fiyatı yeni haftaya düşüşle başladı!

Altının gram fiyatı, haftaya düşüşle başlamasının ardından 409,9 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 665 lira, Cumhuriyet altını ise 2.720 liradan satılıyor

TOKİ'den Karatay'a 637 dükkan! İhalesi bugün!

Konya İli, Karatay İlçesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Konya Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi 3.Etap 33 Adet Sanayi Yapısı (616 Sanayi Dükkanı), 2 Adet Ticari Yapı (21 Adet Ticari Dükkan),1 Adet Giriş Takı İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi bugün saat 14:00'te yapılacak.

kiralanan dükkanı başkasının kullanması Haberi

kiralanan dükkanı başkasının kullanması

Posta Gazetesi yazarlarından Tamer Heper, bugünkü yazısında kiracı tahliyesi ile ilgili kendisine yöneltilen soruyu yanıtladı.

Soru: Kiracısı olduğum işyerinde oğlumun askere gitmesi ile işi askıya aldık. Bu süre içinde bir arkadaşın ricası ile kendisinin bu askı süresi içinde kendi mallarını satması için kullanmasına izin verdik. Ancak kendisi dükkana yerleşti ve çıkmayacağı izlenimi veriyor. Buna karşı ne yapabiliriz? ● N.İ. 

Doğrusu size “Şu yol kısadır başvurun” şeklinde net bir yanıt veremeyeceğim. Zira gayrimenkullere izinsiz veya yasal bir neden olmadan girenler hakkında uygulanacak müeyyideler var.

Bunlardan önemli biri 3091 sayılı yasa olup gayrimenkullerde zilyetliğe haksız müdahalelerde idari yoldan tahliyeyi sağlayan bir sistem.

Ancak sizinki haksız müdahale değil, izin vermişsiniz. Üstelik 3091 sayılı yasada bazı süreler söz konusu ki bu süre 60 gün gibi kısa bir...