Kocaeli İzmit Garı Köprüsü

Kocaeli İzmit Garı Köprüsü

2 ay gibi bir sürede tamamlanması beklenen Kocaeli İzmit Garı Köprüsü için hummalı bir çalışma başladı ancak bu çalışmalar da aylardır durmuş durumda.

TOKİ Kocaeli İzmit 100 bin konut kura çekilişi bugün!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın TOKİ İzmit 2020 projesinde yer alan konutların kura çekilişi bugün gerçekleştirilecek.

TOKİ 100 bin konut Kocaeli İzmit 2020 başvuruları!

TOKİ 100 bin konut Kocaeli İzmit 2020 başvuruları ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor. TOKİ 100 bin konut Kocaeli İzmit 2020 fiyatları ne kadar? TOKİ 100 bin konut Kocaeli İzmit 2020 başvuru tarihleri ne zaman?

İzmit'teki 8 katlı bina mimarisi ile hayret ettiriyor!

Kocaeli İzmit'te, 8 katlı bina ilginç mimarisi ile dikkat çekiyor. Bir cephesinde büyük bir oda, 2 metre genişliğindeki diğer cephesinde ise koridor ve mutfak planıyla yapılan bina, korkuya sebep oluyor.

İzmit Belediyesi'nin 39 arsanın satışı TBMM gündeminde!

Kocaeli İzmit Belediyesinin 39 arsanın satışı için toplu olarak ihaleye çıkması TBMM gündemine taşındı. İYİ Parti'li Türkkan, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

İzmit'te metruk yapılar yıkılıyor!

Kocaeli İzmit'te can ve mal güvenliği açısından tehdit oluşturan tüm metruk binalar yıkılıyor. Belediye ekipleri çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 

İstanbul Vakıflar Müdürlüğü'nden İzmit'te inşaat ihalesi!

İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü Kocaeli İzmit'te yapım karşılığı uzun süreli kiralama işi ihale ediyor. İhale 7 Kasım'da gerçekleşecek..

Academic Life 2.Etap Kocaeli ev fiyatları!

Seydanar İnşaat tarafından Kocaeli İzmit'e bağlı Kabaoğlu Köyü Mevkii'de hayata geçirilen Academic Life 2. Etap projesinde fiyatlar 169 bin TL'den başlıyor...

Kocaeli Academic Life 2.etap fiyatları!

Academic Life projesi, Seydanlar İnşaat tarafından Kocaeli İzmit'te inşa ediliyor. 1.000 TL kira garantisi verilen projede teslimler yıl sonunda yapılacak...

Kocaeli Stadyumu'nun yüzde 95'i tamam!

Kocaeli İzmit'te inşaatı süren 33 bin kişilik Kocaeli Stadyumu'nun yüzde 95'i tamam. Çalışmaların sürdüğü stadyumda çim serimi işlemi başlayacak.

Türk Kızılayı'ndan Kocaeli'de yap-işlet-devret modeliyle bina ihalesi!

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü, Kocaeli İzmit'teki binayı yap-işlet-devret modeliyle ihale edecek. İhale için en geç 29 Mart'ta teklif gönderilecek.

SGK'dan Kocaeli'de satılık 101 gayrimenkul!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Kocaeli İzmit ve Karamürsel'de bulunan 101 adet gayrimenkulü satışa çıkardı. Bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanan gayrimenkullerin ihaleleri 28 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kocaeli İzmit Huzurevi yıkılıp yeniden yapılacak!

1976 yılında hizmete açılan İzmit Turgut Mahallesi Bağlar Sokak No:42 adresinde İzmit Huzurevi binası yıkılıp yeniden inşa edilecek.

Kocaeli İzmit Perşembe Pazarı taşınıyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi ve Pazarcılar Odası’nın ortak kararıyla Perşembe Pazarı Cumartesi Pazarı alanında kurulacak.

Kocaeli İzmit Garı Köprüsü

Kocaeli İzmit Garı Köprüsü Kocaeli İzmit Garı Köprüsü

Devlet Demiryolları tarafından 2014 yılında Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin tamamlanmasının ardından İzmit Garı’nda köprü yapım çalışmaları başlamıştı. 2 yıl önce başlanan çalışmalar, çelik konstrüksiyon işlemi tamamlandıktan sonra her şey durdu. İçinde yemek yenecek restoran ve kafelerin olması planlanan köprü için 2015 yılında ihaleye çıkıldı. TCDD Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ihaleye aynı yıl yer teslimi yapıldı. Ancak bilinmeyen bir sebeple ihale sonrasında da çalışmalar başlamadı.


Vatandaşların İzmit sahiline ulaşımını da kolaylaştırması beklenen köprünün neden halen tamamlanamadığı bilinmiyor. Yüksek hızlı tren faaliyete geçtiği halde, sahil şeridine geçişi sağlayacak olan üst geçidin tamamlanmayışı gar yetkililerini ve vatandaşları da sıkıntıya sokmuştu.


Temmuz 2015’te tekrar ihaleye çıkan TCDD Genel Müdürlüğü, kazanan firmaya işi teslim etti. 2 ay gibi bir sürede tamamlanması beklenen köprü için hummalı bir...