Kocamustafapaşa Dayanışması

Kocamustafapaşa Dayanışması

Yedikule Bostanları'nı korumak için çabalayan örgütler Kocamustafapaşa Dayanışması ve Oruç Baba Parkı Gönüllüleri ortak bir basın açıklaması yayınladı: Topbaş'ın açıklamasına güvenmiyoruz, İstanbul'da yerel yönetim eksikliği var.

Osmaniye'nin 2'inci OSB'sinde çalışmalar hız kesmiyor!

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Devrim Murat Aksoy, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) yüzde 100 doluluğa ulaşması sebebiyle başlatılan 2'nci OSB'de çalışmaların devam ettiğini belirtti.

İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan birçok esnaf kira desteğinden yararlanamadı!

Beyoğlu Esnaf Dayanışması adına açıklamalarda bulunan Zorbey Çelik, kira desteğinin şartları arasında Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na kayıtlı olma şartı bulunduğunu belirtti.

Beykoz’daki 111 bin metrekare ormanlık alan imara açılıyor mu?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Beykoz’da 111 bin metrekarelik ormanlık alanını imara açıyor. Beykoz Çevre Dayanışması, "İstanbul’da kalan son ormanlar buralar" dedi. 

Haydarpaşa Garı'nın akıbeti ne olacak?

Haydarpaşa Garı yangınının üstünden 10 yıl geçti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu son olarak "Haydarpaşa Garı, eski Türkiye'de kaldı. Yeni Türkiye'de Marmaray var" demişti. Haydarpaşa Dayanışması ise farklı düşünüyor. Peki 105 yıl boyunca İstanbul'a hizmet sunan Gar'ın akibeti ne olacak?

Bir yuva bir kira dayanışması ile depremzedelere 30 milyon yardım yapıldı!

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de depremzedeler için "Bir kira, bir yuva" dayanışmasına 30 milyon lira yardım yapıldığını dile getirdi. 

Ruhsar Pekcan: Ekonomik tabloda normale dönüşle ilgili olumlu sinyalleri almaya başladık!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, özel sektör ve devlet işbirliğinin, dayanışmasının güzel bir örneğini sergilediklerini belirterek, "Ekonomik tabloda, ihracatımızda normale dönüşle ilgili olumlu sinyalleri almaya başladık." dedi.

Haliç Dayanışması üyelerinden 'Tersane İstanbul' projesine ilişkin çağrı!

Haliç Dayanışması üyeleri eski adıyla “Haliçport”, yeni adıyla “Tersane İstanbul” projesindeki çalışmalar sırasında Camialtı ve Taşkızak tersanelerinin olduğu bölgedeki tarihi yapıların tahrip edildiği sebebiyle eylem yaptı.

İzmir'deki mülteciler için kira destek dayanışması başlatıldı!

Koronavirüs salgını herkesin sağlığını tehdit ederken bir yandan da ekonomik krizin getirdiği yük gün geçtikçe artıyor. Bu süreçte mültecilerin kiralarını ödeyememe durumları da arttı. İzmir Konak Kent Konseyi Mülteci Meclisi, mülteciler için kira destek kampanyası başlattı...

Kibar Holding’den koronavirüs dayanışmasına 4 milyon TL’lik destek!

Kibar Holding, Sağlık Bakanlığı ve hastanelere yapılan yardımlarla  “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasına 4 milyon TL’lik destek verdi.

Depremin yıkıcı etkisini azaltacak bükülebilir beton geliştirildi! 

Avustralya'da çalışmalarını sürdüren bilim insanları, klasik betonlardan 400 kat daha fazla bükülebilen beton türü geliştirdiler. Bükülebilir beton, depremler için oldukça dayanıklı yapıya sahip...

Geçirimli beton, sel baskınlarını önler!

ERMCO ve THBB Başkanı Işık, Geçirimli Beton'un yüzey akış sularının yer altına sızmasına olanak sağladığını, yer altı su seviyesinin korunmasına yardımcı olduğunu, su taşkınları riskini azalttığını aynı zamanda yüzey kirleticilerinin toprağa karışmasını ve erozyonu engellediğini belirtti.

Binali Yıldırım: İstanbul’un 300 mahallesinde 455 tane kreş açacağız!

Fatihliler ile birlikte Kocamustafapaşa Meydanı'nda bir araya gelen AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım, ''İstanbul’un 300 mahallesinde 455 tane kreş açacağız'' dedi.

Binali Yıldırım: Yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz!

Kocamustafapaşa Meydanı'nda esnaf ve vatandaşlarla kahvaltıda bir araya gelen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım,

Kocamustafapaşa Dayanışması Haberi

Kocamustafapaşa Dayanışması

İstanbul Yedikule'de bulunan UNESCO Dünya Mirası listesindeki bostanlar 1500 yıldan uzun süreden beri kentsel tarım alanı olarak kullanıyor.


Yedikule Bostanları'nı ranta kurban etmek istemeyen örgütler dün bir basın açıklaması yayınladı. Kocamustafapaşa Dayanışması ve Oruç Baba Parkı Gönüllüleri'nin ortak açıklamasında "1500 yıldır kentsel tarım arazisi olan tarihi Yedikule Bostanları, bir süredir 'Yedikule-Belgradkapı Aı ası Sur Koruma Bandı Rekreasyon Projesi' kapsamında imara açılmak isteniyor. Bu bölge aynı zamanda İstanbul'un UNESCO Dünya Mirası listesindeki alanlarından; kara surlarının kültürel peyzajının ayrılmaz bir parçası ve kent belleğinin önemli bir unsuru konumundadır" ifadeleri yer aldı. 

Tokludede ve Sulukule'de yapılanların Mevlanakapı. Yedikule Bostanları ve havagazı fabrikası üzerine geliştirilen proje ve uygulamaların güvenlik, koruma ve temizlik bahanesiyle surların çevresindeki yaşam alanlarının soylulaştırılmak, yok edilmek istendiğini gösterdiğini söyleyen örgütler "Sur...