konut dokunulmazlığını ihlal davası

konut dokunulmazlığını ihlal davası

Tekneyle geldiği tarihi yalının bahçesine girip, Petek Dinçöz'ü arayan Ermenistanlı Argam A. hakkında "konut dokunulmazlığını ihlal" davası açıldı.

Ceyda Sabah'a 'konut dokunulmazlığı ihlali' cezası!

Coşkun Sabah’ın kendisini aldatmasından şüphelendiği için Etiler’de bulunan daireyi çilingirle açtıran Ceyda Sabah, ‘konut dokunulmazlığını ihlal etme’ suçundan yargılandı. Sabah'a ve annesine bin 500’er lira para cezası verildi.

AYM'den Giresun Akköy HES'e onay!

AYM, Giresun'daki Gelevera, Karaovacık ve Karvaz dereleri üzerinde yapılan Akköy HES yapımı nedeniyle özel hayata, aile hayatına saygı hakları ile konut hakkının ihlal edildiğini ileri süren bölge halkının bireysel başvurusunu reddetti.

Sakarya'da konut dokunulmazlığını ihlal eden 6 kişi tutkandı!

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde konut dokunulmazlığını ihlal ettiği iddia edilen 10 kişiden 6'sı tutuklandı. Olayla ilgili detaylı soruşturma başlatıldı.

Petek Dinçöz'ün hayranına konut dokunulmazlığını ihlal davası açıldı!

Tekneyle geldiği tarihi yalının bahçesine girip, Petek Dinçöz'ü arayan Ermenistanlı Argam A. hakkında "konut dokunulmazlığını ihlal" davası açıldı.

Saraçoğlu mahallesindeki tahliyelere suç duyurusu!

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi’nde zorla tahliye yapıldığı gerekçesiyle yetkililer hakkında, konut dokunulmazlığını ihlal, görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal iddialarıyla suç duyurusunda bulundu.

Eve izinsiz girmenin cezası!

Konut dokunulmazlığının ihlal edilmesi; bir diğer ifade ile eve izinsiz girilmesinin sonucunda ihlali yapan kimseye uygulanacak ceza Türk Ceza Kanunu kapsamında açıklanıyor. İşte eve izinsiz girmenin cezası...

Konut dokunulmazlığını ihlal şikayete bağlı mı?

Konut dokunulmazlığını ihlal şikayete bağlı mı? Konut dokunulmazlığını ihlal eden bir kimsenin ceza alması için nereye şikayet etmek gerekiyor? İşte konut dokunulmazlığı ile ilgili sorularınızın yanıtı...

Konut dokunulmazlığı cezası!

Konut dokunulmazlığının ihlal edilmesi durumlarında, mağdur kimsenin şikayeti üzerine ihlali yapan kişiye ceza veriliyor. Konut dokunulmazlığı cezası ile ilgili hususlar Türk Ceza Kanunu kapsamında düzenleniyor...

Konut dokunulmazlığını ihlal suçu!

Türk Cumhuriyeti Anayasası 21. maddesine göre, kimsenin konutuna dokunulamıyor. Söz konusu hak yasada "Konut dokunulmazlığı" olarak ifade ediliyor. Konut dokunulmazlığını ihlal suçu ve cezası ise Türk Ceza Kanununda şekilleniyor...

İngiltere'de ticari konut kredileri ihlal ediliyor!

HSBC, İngiltere'de ticari konut kredilerinin yüzde 85'inin anlaşmalarını ihlal ettiğini bildirdi

Hangi semtte? Konut fiyatları ne kadar arttı?

Hangi semtte? Konut fiyatları 2005 ve 2006'da ne kadardı? Şimdi ne kadar?

Avrupa Konutları TEM`de 500 konut satılacak

Avrupa Konutları TEM'in ikinci etabında 500 konut satışa çıkarılacak. Metrekare bazında fiyatlar 2 bin ile 2 bin 100 YTL arasında olacak.

İnşaat şirketleri, binlerce konut yapmaya uygun arsaları topladı

Çekmeköy, Tepeüstü, Dudullu, Şerifali, Samandıra, Sarıgazi, Taşdelen bölgelerinde ve zaten gözde olan Ataşehir'de, mevcut projelerin dışında binlerce konut yapmaya uygun çok sayıda arsa da inşaat firmaları tarafından alındı.

konut dokunulmazlığını ihlal davası

konut dokunulmazlığını ihlal davası konut dokunulmazlığını ihlal davası

Boğaz'ın en görkemli yalılarından Ahmet Afif Paşa Yalısı'nda geçtiğimiz aylarda yaşanan olayda Argam A. adlı Ermenistan vatandaşı genç, balıkçı teknesi ile Yeniköy'deki tarihi yalıya gelip bahçesine girmişti. Özel güvenlik görevlileri tarafından fark edilip gözaltına alınan Argam A. ifadesinde, İstanbul'a Erivan'da tanıştığı ve Boğaz'da oturduğunu söyleyen Petek Dinçöz ile görüşmeye geldiğini belirtmişti. Yalının sahibi işadamı Mustafa Aşur'un şikâyeti üzerine Argam A. hakkında "konut dokunulmazlığını ihlal" suçu kapsamında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava...