konut fiyatları dolar

konut fiyatları dolar

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Doların yükselişi konut fiyatlarına nasıl yansır?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 5 maddelik o analizi...

Konuta dolar zammı yolda!

Türk Lirası, yabancı para birimleri karşısında tarihinin en kötü günlerini yaşarken, döviz kurundaki yükseliş gayrimenkul sektörünü de vurdu. Fiyatların yapımı süren inşaatlarda yüzde 10, yeni projelerde yüzde 20 artması bekleniyor...

Dolardaki artışın konut fiyatlarına yansıyacak!

Dolardaki artışın konut fiyatlarına zam olarak yansıması beklenirken, sektör paydaşları ev almayı planlayan vatandaşları fiyatlar zamlanmadan harekete geçmeye davet etti.

Doların yükselişi konut fiyatlarını da arttırıyor!

Doların yükselişiyle birlikte, lüks projelerde de fiyatlar artıyor. Yatırımcı ‘bekle-gör’ pozisyonunu alırken, firmalar kur sabitleme ya da TL’ye dönüşü tercih etmiyor...

Doların yükselişi konut fiyatlarına nasıl yansır?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Doların yükselişi konut fiyatlarına nasıl yansır?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 5 maddelik o analizi...

Dolar artarken konut fiyatları ne olacak?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Dolar artarken konut fiyatları ne olacak?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 10 maddelik o analizi...

Moskova'da konut fiyatları tavan yaptı!

Rusya'nın başkenti Moskova'da konut fiyatlarında tırmanmaya devam ediyor. Kentin gözde merkezlerinde metrekare fiyatı 40 bin doları geçti. 

Hani konut fiyatları yarıya düşecek, dolar ikiye katlayacaktı?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Hani konut fiyatları yarıya düşecek, dolar ikiye katlayacaktı?" başlıklı yazısını kaleme aldı. İşte Kireçci'nin o yazısı...

ABD'de konut fiyatları tüm zamanların zirvesinde!

ABD’de konut fiyatları düşük faiz oranlarının etkisiyle rekor şekilde arttı. National Association of Realtors (NAR) verilerine göre ortalama ev fiyatları yüzde 23 yükselişle 357 bin 900 dolar olarak bütün zamanların zirvesinde kaydedildi.

Rusya'da ikincil konut fiyatları son 5 yılın en düşük seviyesine geriledi!

Rusya'da ikincil konut fiyatları son 5 yılın en düşük seviyesine düştü. İkincil konut fiyatları 2016'dan beri ilk kez metrekare başına bin doları aşmadı.

Kiev’de konut fiyatları yüzde 1,7 düştü!

Ukrayna grivnasının Amerikan dolarına karşı güçlenmesi konut fiyatlarının yüzde 1.7 azalmasına neden oldu.

İnşaat yapım hızı azaldı, konut fiyatları arttı!

İnşaat ve Gayrimenkul Uzmanı İsmail Yazıcı ve Yapı Denetim firması yetkilisi Mimar Orhan Keleş, doların yükselmesinin inşaat sektörüne etkisini değerlendirdi. Yetkililer, inşaatların yapım hızının düşerken, konut fiyatlarının arttığını söyledi.

Taksim 360'da konut fiyatları 333 bin dolardan başlıyor!

Toplam 500 milyon dolar yatırımla inşa edilen Taksim 360'da konut fiyatları 333 bin dolardan başlıyor. Projenin yeni rezidans daireleri Pronto Gayrimenkul tarafından bugün Beykoz Acarkent'te lanse edilecek. 

Blue Lake konut fiyatları 2016!

Toplam 788 daire ve 22 ticari birimden oluşan Blue Lake projesinde dolar kuru sabitlendi. Projede ödemeler TL ile yapılıyor. İşte Blue Lake konut fiyatları 2016...

Konut fiyatları 3 kat arttı!

7 Haziran seçimlerinin ardından doların yükselişiyle artış gösteren inşaat maliyetleri 3. çeyrekte de yükseldi. Konut fiyatları ise 3 kat arttı.

Avustralya'da konut fiyatları uçtu!

Avustralya’da çok sayıda Çinli zenginin yanı sıra emlak spekülatörlerinin gayrimenkul satın almasıyla konut fiyatları uçuşa geçti. Avustralya’da en düşük fiyatlar 350 bin Avustralya Doları’ndan (740 bin TL) başlıyor.

Doların yükselişi konut fiyatlarını artırdı!

Doların Türk Lirası karşısında durdurulamaz yükselişi ve inşaat maliyetlerindeki ek külfet, konut fiyatlarını da tırmandırdı. Konut fiyatları geçen yıla göre Türkiye genelinde yüzde 18, İstanbul'da ise yüzde 26 artış gösterdi.

konut fiyatları dolar Haberi

konut fiyatları dolar

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabı http://twitter.com/TebernKireci1'den, "Doların yükselişi konut fiyatlarına nasıl yansır?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 5 maddelik analizi...

1) Dolar ve döviz çok sert yükseliyor. Açıklamalar devam ederse sert yükselişin sürdürecek. Türkiye ekonomi yönetimi ve hükümet Londra finans baronlarıyla inatlaşıyor. Bu inatlaşma nerede kopar? Kim kazanır?

2) Boğazına kadar doları olanlar da dahil doları olduğu için kimse sevinmesin. Dolardaki artış fiyatlara fazlasıyla yansıyacak. Üstüne necip halkımızın fırsatçılığı da ilave edilince fiyatlarda çok daha yüksek artışlar söz konusu olacak. Ama olan orta ve alt gelir grubuna olacak.

3) Şimdi bir takım ekonomistler, ekonomi profesörleri ve eski ekonomi yöneticileri çıkacak ve şunu diyecek: Doların yükseleceğini söylemiştim.

4) Bu...