03 / 07 / 2022

konut kredileri sınırlama

konut kredileri sınırlama

Tasarrufların üretime yönlendirilmesi için konut ve taşınmaz yatırımlarında düzenlemeye gidilecek. Bu kapsamda gayrimenkul kredilerine yönelik mevcut vergi avantajları gözden geçirilecek...

Mehmet Özet konut kredilerine sınırlama getirilmesini değerlendirdi!

Kayseri Emlakçılar Odası Başkan Adayı Mehmet Özet, konut kredilerine sınırlama getirilmesini değerlendirdi. Mehmet Özet ebetteki konut kredilerinin sınırlandırılmasını vatandaş açısından doğru bir karar olarak buluyorum dedi...

Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor! Yüzde 25 kira artış sınırı kimlere uygulanacak? 

Kira artışlarına getirilen sınırlama milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Ev sahibi ve kiracı arasındaki tartışmalar patlama noktasına gelmişken, kira artış sınırlamasına ilişkin kafa karışıklıkları da artıyor. İşte uygulamayla ilgili ayrıntılar...

Konut kredilerinde enerji sınıfının önemi nedir? Konut kredilerinde enerji sınıfı neden önemli?

Konut kredilerinde enerji sınıfının önemi giderek artıyor. Konut teminatlı kredilerde neden enerji sınıfı önemli? Gelin birlikte bakalım!

Yabancıya konut satışında flaş gelişme! Resmen Meclis'e geldi! Yeni sınırlandırmalar geliyor!

TBMM'ye sunulan Türk Vatandaşlığı Verilmesine Sınır Getirilmesi Kapsamında Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi kapsamında bazı bölgelerde yabancılara konut satışının tamamen yasaklanması, bölgesel kota konulması ve sadece 1 konut alınmasına izin verilmesi amaçlanıyor.

Konut kiralarında uygulanacak olan yüzde 25 artış sınırı genişletilsin talebi

TBMM Genel Kurulunda konut kira artışlarının, 1 Temmuz 2023'e kadar, bir önceki kira yılına ait bedelin yüzde 25'ini geçmemesine ilişkin düzenleme kabul edildi. Esnaflar söz konusu sınırlamanın işyeri kiralarında da uygulanmasını talep etti.

Kiraya yüzde 25 sınırı geldi, 3 bin liralık evler 4 bin lira oldu! Kiralık ev arayanlara ve kiracılara şok!

Kiraya yüzde 25 sınırı geldi, 3 bin liralık evler 4 bin lira oldu. Sektörde kiralık konut sayısının düşeceğine ve konut kiralarının daha da yükseleceğine dikkat çekildi. 

Kira artış sınırlaması tahliye sebebi olabilir mi?

Konut kiralarındaki fahiş artışı engellemek adına yeni bir düzenleme yapıldı. Yeni kira düzenlemesi kapsamında kira artışlarına yüzde 25'lik bir sınırlama getirildi. Peki, bu sınırlama kiracıların tahliyesine sebep olabilir mi? İşte konu hakkında tüm detaylar...

Hollanda'da kiralara sınırlama getiriliyor! Yüksek kiralarda 'Hollanda modeli' nedir?

Hollanda hükümetinin, son zamanlarda sık sık gündeme gelen ve hızla artan kiralara karşı uygulanmakta olan kira puanlama sisteminin kapsamını genişletmesi ve ev sahiplerinin kiralarını sınırlandırma planı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Peki yüksek kiralarda 'Hollanda modeli' nedi

TOKİ'den 10 bin lira sınırla konut satışı! Erdoğan'ın talimatıyla kampanya yapıldı işte başvuru şartları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de aşırı pahalanan konutlarda fiyat kırmak, durma noktasına gelen konut üretimine hız vermek için finansman desteği sağlanacağını açıkladı. 30 milyar bütçe ayırılan TOKİ, 10 bin gelir sınırıyla konut satacak! İşte detaylar..

Fahiş konut kiraları için tavan sınırı önerisi!

Enflasyonda yaşanan hızlı yükseliş konut kiralarındaki limitlerin de zorlanmasını sağlıyor. Mart'ta senelik yükseliş yüzde 26’ları bulurken, sektör temsilcileri yükselişlere geçici olarak bir tavan sınırın getirilmesine ilişkin tavsiyede bulundu.

TikTok'dan video sınırlaması geldi!

İnternetin hayatımıza girmesiyle beraber sosyal iletişim platformları ortaya çıkmaya başladı. Dünya'da ve Türkiye'de en yayın kullanılan Tiktok videolarına sınırlama getirdi.

Sigortalı konut sayısı 10,5 milyona ulaştı!

TSB Başkanı Atilla Benli 2020 senesinde meydana gelen depremler sonrası sigorta sektöründe yaşanan hareketliliği değerlendirdi. Benli,  şu anki sigortalı konut sayısının 10,5 milyona ulaştığını açıkladı.

Amerikalıların hanehalkı borcunda en yüksek payı konut kredileri aldı!

Açıklanan resmi rakamlara göre, Amerikalıların 3. çeyrekte hanehalkı borcunda en yüksek payı konut kredileri aldı.

Avro Bölgesi'nde bankalar konut kredisi şartlarını sıkılaştırdı!

Merakla beklenen Ekim 2021 Banka Kredi Anketi sonuçları raporuna göre, Avro Bölgesi'nde bankalar konut kredi şartlarını sıkılaştı.

konut kredileri sınırlama Haberi

konut kredileri sınırlama

Tasarrufların üretime yönlendirilmesi için konut ve taşınmaz yatırımlarında düzenlemeye gidilecek. Bu kapsamda gayrimenkul kredilerine yönelik mevcut vergi avantajları gözden geçirilecek. Halen bankaların konut için kullandırdığı kredilerde, BSMV ve Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) muafiyeti var. Hükümet 2015'te istisnaları kaldırmayı ve kredi miktarına sınır getirmeyi planlıyor. 

Ayrıca ikinci el konut satışmda, değer artışın m vergilendirilmesinde değişiklik (artış)...