06 / 07 / 2022

Konut kredileri yeni düzen

Konut kredileri yeni düzen

Tasarrufların üretime yönlendirilmesi için konut ve taşınmaz yatırımlarında düzenlemeye gidilecek. Bu kapsamda gayrimenkul kredilerine yönelik mevcut vergi avantajları gözden geçirilecek...

Emlak Konut GYO Yeni Fikirtepe projesi 10 soruda tüm detaylarıyla!

Emlak Konut GYO'nun yeni projesi Emlak Konut GYO Yeni Fikirtepe'nin tüm detayları belli oldu. İşte Emlak Konut GYO'nun yeni projesi 10 soruda tüm detaylarıyla!

Emlak Konut GYO Yeni Fikirtepe'de ön talep başladı! Fikirtepeye 10 bin yeni konut geliyor!

Emlak Konut GYO Yeni Fikirtepe'de ön talep süreci başladı. Toplam 11 bin bağımsız bölüm yer alacak proje, 18 etap halinde hayata geçirilecek...

Emlak Konut GYO Batıyakası projesiyle 611 konut geliyor! Yeni proje!

Yeni projeler için start veren Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kartal'da hayata geçireceği Batıyakası projesiyle 611 yeni konut inşa edecek.

Yıldızlar İnşaat'tan Kartal'a 611 konut geliyor! Yeni proje!

Yeni projeler için düğmeye basan Yıldızlar İnşaat, İstanbul Kartal'da 611 yeni konut inşa edecek. Projede konutların yanı sıra 45 adet ticari alan da yer alacak.

Emlak Konut GYO Çınarköy Evleri'yle 1.915 konut geliyor! Yeni proje!

Yeni projeler için düğmeye basan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Çekmeköy'de 1.915 yeni konut inşa edecek.

Amerikalıların hanehalkı borcunda en yüksek payı konut kredileri aldı!

Açıklanan resmi rakamlara göre, Amerikalıların 3. çeyrekte hanehalkı borcunda en yüksek payı konut kredileri aldı.

Faiz indirimi sonrasında konut kredileri ne kadar cazip?

Kamu bankaları tarafından uygulanan faiz kararı sonrasında konut kredilerinde faiz oranları düşüşe geçti. Peki, şu anda konut kredileri faiz oranları ne kadar cazip? İşte detaylar...

​​​​​​​Konut kredisi faiz oranları yeni haftaya nasıl başladı?

Konut kredisi ile ev alacak olan vatandaşlar en uygun konut kredisini veren bankayı araştırmaya devam ediyor. Peki konut kredileri yeni haftaya nasıl başladı? İşte detaylar..

Değerli konut vergisinde yeni dönem başladı!

Emlak vergisinde yeni dönem olan 'değerli konut vergisi' uygulaması başladı. Taşınmazın değeri 5 milyon 227 bin TL'den fazla olan mülk sahipleri değerli konut vergisi ödemeye başlayacak. 

Konut kredileri 2020'ye göre geriledi mi?

Merkez Bankası’nın Kasım 2020'den günümüze devam ettirdiği parasal sıkılaştırma, kredi faizlerinin yüzde 20'yi aşmasına sebep oldu. Peki konut kredileri ne oldu?

Konut kredisi hesaplamasında yeni dönem! 

Bankalar 2021 bahar ayları için konut kredisinde yeni kredi fırsatlarını açıkladı. Yeni kampanya dahilinde 200 bin TL'ye kadar kredi çekerek 120 ay vade ile ödeme imkanı sunuluyor. Konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar yeni faiz oranları hesaplamalarını araştırıyor. 

Bireysel kredilerde konut kredileri ne oldu?

TCMB, bankaların 2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin değerlendirmeleri ile ikinci çeyreğine ilişkin beklentilerini içeren "Banka Kredileri Eğilim Anketi"ni yayımladı. Anket sonucuna göre bireysel kredilerde konut kredi standartları aynı kaldı. 

Faizsiz konut sisteminde yeni dönem!

Faizsiz konut ve taşıt sistemine düzenleme ve denetim getiriliyor. Yeni düzenlemeyle şirsgari sermayesi 100 milyon TL olarak belirlendi. Fon havuzunda bulunan para ise amacı dışında kullanılamayacak. Müşteriye 14 gün içinde cay hakkı tanınacak. İşte detaylar...

Konut kredileri yeni düzen Haberi

Konut kredileri yeni düzen

Tasarrufların üretime yönlendirilmesi için konut ve taşınmaz yatırımlarında düzenlemeye gidilecek. Bu kapsamda gayrimenkul kredilerine yönelik mevcut vergi avantajları gözden geçirilecek. Halen bankaların konut için kullandırdığı kredilerde, BSMV ve Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) muafiyeti var. Hükümet 2015'te istisnaları kaldırmayı ve kredi miktarına sınır getirmeyi planlıyor. 

Ayrıca ikinci el konut satışmda, değer artışın m vergilendirilmesinde değişiklik (artış)...