Konut kredisi faizler Ağustos 2020

Konut kredisi faizler Ağustos 2020

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, kredi faiz oranları ile ilgili son dakika haberlerini araştırıyor. Peki konut kredisi faizleri Ağustos'un ilk haftasında ne oldu?

Yüksek faizle konut kredisi çekenler dikkat! Yapılandırma olacak mı?

Konut kredisinde, faizler düştüğünde tüketici düşük faizden kredisini ödemeyi isteyebiliyor. Bu durumda konut kredisi yapılandırma işlemi karşımıza çıkıyor. Peki konut kredilerinde yapılandırma olacak mı? İşte detaylar...

0.64 faiz oranlı konut kredisi nasıl alınır?

Üç kamu bankası ortak açıklama yaparak, piyasadaki ortalama faizlerin altında oranlarla konut kredisi paketi sunulacağını açıkladı. Konut kredisinde faizler 0.64'e düşürüldü. Peki 0.64 faiz oranlı konut kredisi nasıl alınır? İşte detaylar...

VakıfBank devlet destekli konut kredisi faizleri 0.58’e düştü!

VakıfBank konut kredi faizleri son yıllarda görülmemiş bir eşiğe kadar geriledi. Bankanın kentsel dönüşüm için devlet destekli konut kredisi faizler yüzde 0.58’e düştü.

Kamu bankalarında konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Ziraat Bankası’nın öncülüğünde başlayan kamu bankalarının konut kredisi faiz indirim kampanyasında faizler gerçekten yüzde 0.99’a düşüyor mu? İndirimli konut kredisi faizleri için şartlar neler?

Faizler düşünce konut kredisi kullanımı arttı!

Mart ayında yaşanan kamu bankalarının konut kredisi faiz indirimi kredili konut satışlarında yaşanan düşüşü kısmen azalttı...

Konut kredisi faiz oranları yükseliyor!

Bankalar konut kredisi faiz oranlarını düşürmeye yanaşmıyor. Her geçen gün artan faizler vatandaşın daha fazla para ödemesine neden oluyor. Yeni güncellenen verilere göre 4 banka faiz oranlarını artırdı. Peki en düşük faiz hangi bankada?

Konut kredisi faizleri bu sabah güncellendi!

Konut kredisi faiz oranları bu sabah güncellendi. Faizler konut üreticisinin de alıcısının da yüzünü yine güldürmedi.

Konut kredisi faizlerinde düşüş var mı?

Konut kredisi fazileri 2018 Şubat'ta güncellendi. Yüksek faizlerden herkes şikayet ediyor ancak faizler yüzde 1'in altına bir türlü düşmüyor. Peki Şubat ayında konut kredisi faizlerinde düşüş var mı?

Konut kredisi faizleri düşmüyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sürekli çağrı yapmasına rağmen faizler düşmüyor. Konut kredisi faizleri son 20 ayın zirvesine ulaştı...

Faizler konut kredisi maliyetini yüzde 10 artırdı!

2016 sonu ve 2017'de son yılların en düşük seviyesine gerileyen konut kredisi faizlerinin yükselmesi ile kredi maliyetleri de yüzde 10 oranında arttı..

Konut kredisi faiz oranı yüzde 12,9'a çıktı!

TCMB verilerinden derlediği bilgilere göre, konut kredisi faiz oranı yüzde 11,4'ten yüzde 12,9'a çıktı. Böylece son 8 aylık dönemde faizler, konut kredilerinde 150 baz puan arttı.

Konut kredisi faizi kira beyannamesi 2015!

Taşınmaz mal kiralamalarından elde edilen kira gelirleri için Gelir Vergisi Kanunu gereğince, kira gelir vergisi ödeniyor. Kredi ile alınan evin kira vergisinde faizler indirilebiliyor. İşte konut kredisi faizi kira beyannamesi 2015...

Konut kredisi faiz oranlarında Mart'ın ilk güncellemesi yaşandı!

2014 yılına göre daha düşük seyreden konut kredisi faiz oranlarında Mart'a girişle ilk güncelleme yaşandı. Geçtiğimiz sene Mart ayında yüzde 1,08-1,10 seviyelerindeki faizler yüzde 0,89'dan başlıyor.

Konut kredisi faizler Ağustos 2020

Konut kredisi faizler Ağustos 2020 Konut kredisi faizler Ağustos 2020

Kamu bankalarının yürürlüğe aldığı ‘avantajlı konut kredisi’ paketinin ikinci el konut kısmının faiz oranlarında değişiklik yapıldı. İlk açıklanan ikinci el konut kredisinde vatandaşlar 0,74 faiz oranı ile azami 180 ay vade fırsatı sunulmuştu. 

Sözcü'de yer alan habere göre; üç kamu bankası Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ikinci el konut kredisi faiz oranını değiştirdi. İkinci el konut kredisinde yapılan değişiklik ile faiz oranı 0.74'ten 0.79'a yükseldi, azami 180 ay vade 120 aya düşürüldü. İşte ayrıntılar...

İKİNCİ EL KONUT KREDİSİNDE DEĞİŞİKLİK

İkinci el konutlar için kredi kampanyası şartları değiştirildi. Faiz oranı yüzde 0,74'ten yüzde 0,79'a yükseltilirken, azami 180 ay olan vade oranı 120 aya düşürüldü. 

Haziran ayında hayata geçirilen kampanyada 12 aylık ödemesiz dönem hakkı da sona erdi.

Birinci el konut kredisinde ise 0,64 faiz oranı...