Konut kredisi için zorunlu olmayan sigortalar

Konut kredisi için zorunlu olmayan sigortalar

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kimselerin ödedikleri masraflar arasında sigorta masrafları da bulunuyor. Peki konut kredisi için zorunlu sigortalar nelerdir? Konut kredisi için zorunlu olmayan sigortalar nelerdir?

Evin değerinin tamamı için konut kredisi verilir mi?

Konut almayı düşünen vatandaşların ilk tercihleri konut kredisi oluyor. Peki uygun taksitlerle konut sahibi olma imkanı sunulan konut kredilerinde evin tamamı için kredi çekmek mümkün mü? İşte detaylar...

Gazilere 2020 yılı için 154 bin TL faizsiz konut kredisi verildi!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında açıklamalarda bulundu. Açıklamada, gazilerin bir konutla sınırlı olmak üzere faizsiz konut kredisinden faydalanabildiği, gazilere 2020 yılı için 154 bin TL faizsiz konut kredisi verildiği belirtildi.

12 ay ödemesiz konut kredisi için ödeme tablosu!

Konut kredisi hesaplama ve faiz oranları son zamanlarda vatandaşlar için ilgi odağı haline geldi. Peki konut kredisi hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler...

En uygun konut kredisi yapılandırma faizi ne kadar?

Bankalar konut kredisi için güncel kampanyalar kapsamında faiz oranlarını düşürürken yapılandırma faizleri sabit kalıyor. Güncel olarak en uygun yapılandırma faizi ne kadar?

İş Bankası konut kredisi faizleri ne kadar?

İş Bankası kampanyalı konut kredisi için piyasadaki en uygun faiz oranlarından birini sunuyor. Banka ayrıca kamu lojmanları içinde düşük faizle kredi imkanı sağlıyor.

En uygun konut kredisi faizi ne kadar oldu?

Son haftada konut kredisi için gelen ek teşvikler ve bankaların arzını artırmaya yönelik destekler sonrasında kredi pazarı hareketlendi. En uygun konut kredisi faiz ne kadar oldu?

Konut kredisi almak için gerekli belgeler nelerdir?

Bankalarda son dönemlerde kredi faizlerinin düşmesi, birikimi bulunmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşları konut kredisi almaya teşvik etti. Vatandaşlar konut kredisini nasıl alacaklarına ilişkin bilgileri araştırıyor. Peki konut kredisi almak için hangi belgeler gerekli? 

Konut kredisi alabilmek için gerekli belgeler nelerdir?

Bankalarda son dönemlerde kredi faizlerinin düşmesi, birikimi bulunmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşları konut kredilerine yöneltti. Vatandaşlar konut kredisini nasıl alacakları hakkında araştırma yapıyor. Peki konut kredisi alabilmek için gerekli belgeler nelerdir? İşte o sorunun cevabı...

İş Bankası’ndan yüzde 0.95 faizli konut kredisi!

İş Bankası hayat sigortalı kampanyalı konut kredisi için aylık %0.95 faiz oranı ile kredi sunuyor. Bankadan %0.95 faiz oranı ile konut kredisi hesaplama maliyeti ne kadar oluyor?

İNG Bank'tan ihtiyaç ve konut kredisi faizlerinde kampanya!

İNG ihtiyaç ve konut kredi faiz oranları için kampanya uyguladı. Banka sigortalı ürünü kapsamında konut kredisi için de ihtiyaç kredisi için de aylık yüzde 0.94 faiz oranı sunuyor...

HSBC 2020 konut kredisi faizleri düştü!

HSBC Bank konut kredisi faiz oranları için 9 puan kadar indirim uyguladı. Banka kampanyalı konut kredisi için yüzde 0.99 faiz oranı sunuyor...

Konut kredisi almak için neler gerekli?

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar kredi faiz oranlarındaki son durumu merak ediyor. Peki konut kredisi almak için neler gerekli?

Konut kredisi faizleri için kritik gün!

Bankaların konut kredisi faiz oranları için son haftaların en kritik günü yaşanıyor. Kredi faiz oranlarını doğrudan etkileyecek olan Merkez Bankası’nın yılın son para politikası faiz oranları bugün açıklanacak. 

Konut kredisi için zorunlu olmayan sigortalar

Konut kredisi için zorunlu olmayan sigortalar Konut kredisi için zorunlu olmayan sigortalar

Konut kredisi için zorunlu sigortalar!

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kimselerin ödedikleri masraflar arasında sigorta masrafları da bulunuyor. Kimi sigortalar konut kredisi için zorunlu olmamasına karşın, zorunluymuş gibi gösterilerek tüketicilerin sigorta yaptırmaları isteniyor. Peki hangi sigortalar konut kredisinde zorunludur? Hangi sigortalar konut kredisinde zorunlu değildir?


Kredi kullandırım aşamasında tapuda alım-satım işlemlerinin yapılabilmesi için zorunlu olan sigorta DASK'tır. Bu sigorta dışındaki sigortalar isteğe bağlıdır.


Ancak konut kredisi kullandırım aşamasında tüketiciden yaptırılması istenen sigortalardan biri de konut sigortasıdır. Çoğu zaman DASK ile karıştırılır.


Evin özelliğine ve deprem riskine göre belirlenen DASK'ın değeri yıllık ortalama 100-150 TL civarındadır. 


Konut sigortası ise tamamen isteği bağlı, kanunen de yaptırılması zorunlu olmayan evin hırsızlık, sel baskını gibi sigorta poliçesinde belirtilen risklere karşı koruma altına alan bir sigorta tipidir.


Bu...