16 / 08 / 2022

Konut kredisinde konut sigortası zorunlu mu

Konut kredisinde konut sigortası zorunlu mu

Konut satın almak isteyen kimseler bankaların sunduğu kredilere müracaat edebiliyor. Bankalar ise bu süreçte bazı sigortaların yapılmasını talep edebiliyor. Peki, konut kredisinde DASK ve konut sigortası zorunlu mu?

Konut kredisinde konut sigortası zorunlu mu?

Konut sigortası, konut kredilerinde tüketicinin alacağı konutu doğal afet, hırsızlık gibi sebeplerden oluşan hasara yönelik olarak yapılıyor. Peki, konut kredisinde konut sigortası zorunlu mu?

Ev alacaklar dikkat! İşte konut kredisinde yeni düzenlemenin detayları!

Ev almak isteyen milyonlarca kişiyi ilgilendiren gelişmenin detaylarını Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu açıkladı. Peki konut kredisinde hangi düzenlemeler yapıldı? İşte detaylar...

Ucuz konut kredisinde son dakika gelişmesi! 0.89 ve 0.99 faizli konut kredisi şartları neler?

Ucuz konut kredisinde son dakika gelişmesi yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Twitter hesabından Konut Finansman Projesi'nin ayrıntılarıyla ilgili açıklama yapıldı. Peki 0.89 ve 0.99 faizli konut kredisi şartları neler? İşte ayrıntılar...

Konut kredisinde DASK ve konut sigortası zorunlu mu, değil mi?

Konut satın almak isteyen kimseler bankaların sunduğu kredilere müracaat edebiliyor. Bankalar ise bu süreçte bazı sigortaların yapılmasını talep edebiliyor. Peki, konut kredisinde DASK ve konut sigortası zorunlu mu?

Konut kredisinde hayat sigortası her yıl zorunlu mu?

Konut kredisi kullanırken başvuru sahiplerine hayat sigortası da kullandırılıyor. Peki, konut kredisinde hayat sigortası her yıl zorunlu mu?

Konut kredisinde taksitler ödenmezse ne olur?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde taksitleri ödenmeyen konut kredisinde konut kredisi borcunun kat edilmesinin ve kredinin muaccel hale gelmesinin ne anlama geldiğini kaleme aldı. İşte Tamer Heper'in o köşe yazısı...

Konut kredisinde faiz indirimi fırsatçılara yaradı!

Haber7 köşe yazarlarından Fuat Öner bugünkü köşe yazısında konut kredisinde faiz indirimini, kaleme aldı.

Konut kredisinde faiz oranları düşecek mi?

Konut kredisiyle ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredisinde faiz oranların ne olacağını merak ediyor. Peki, konut kredisi faiz oranlarını ilerleyen günlerde neler bekliyor?

Yüksek faizli konut kredisinde yapılandırma olacak mı?

Konut kredisi yapılandırma işlemi, mevcut faiz oranlarına göre daha yüksek oranlardan kredi çeken vatandaşların en çok araştırdığı konu oldu. Peki konut kredisinde yapılandırma olacak mı? 

Konut kredisinde ara ödeme yapmak kazanç sağlar mı?

Konut kredilerinde erken kapama ya da ara ödeme istendiği zaman kalan vade 36 ayı geçmeyen durumlarda, kalan tutarın yüzde 1'i kadar erken ödeme komisyonu bulunuyor. Peki, konut kredisinde ara ödeme yapmak kazanç sağlar mı?

Düşük faizli konut kredisinde yapılandırma olacak mı?

Faiz indiriminden önce konut kredisi çekip ödemeye başlayan vatandaşlar konut kredisi yapılandırmayı talep ediyor. Peki, konut kredisinde yapılandırma olacak mı? İşte yapılandırmaya ilişkin detaylar...

0.64 faiz oranlı konut kredisinde yapılandırma olacak mı?

Kamu bankalarının konut kredisi faizlerini 0.64'e çekmesiyle birlikte, ödeme planları araştırılmaya başlandı. Faiz indiriminden önce kredi çekenler ise yapılandırma çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. Peki 0.64 faizli konut kredisinde yapılandırma olacak mı? İşte detaylar...

Akbank konut kredisinde faizi yüzde 0,95'e indirdi!

Akbank konut kredisinde faizi yüzde 0,95'e indirdi. Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz konuyla ilgili olarak, "Ekonomimize doğrudan katkı sağlayan konut kredilerinde müşterilerimize en iyi koşulları sunmaktan mutluluk duyuyoruz"

Konut kredisinde 0,69 beklentisi!

Merkez Bankası'nın son faiz indirimi kararı sonrasında kamuoyunun beklentisi giderek artıyor. Konut kredisinde faizlerin yüzde 0,69'lara düşmesi bekleniyor.

Konut kredisinde konut sigortası zorunlu mu Haberi

Konut kredisinde konut sigortası zorunlu mu

Konut kredisi, ev satın almayı planlayan kimselerin sıklıkla başvurduğu bir kredidir. Bankaların konut kredisi paketlerine başvuran kimse satışa konu olan konutu teminat göstererek bankalardan satış değerinin yüzde 80'ine kadar nakit alabiliyor. 

Kredi başvurusunun onaylanması için aranan bazı belli başlı şartlar olmakla birlikte bankadan bankaya da değişkenlik gösterebiliyor. Sunulan faiz oranları ve ödeme planları da farklı olabiliyor. Bu nedenle kredi kullanacak kimsenin kendisine en uygun ödeme planını sunan ve daha düşük faiz kullandıran bankayı bulması ve onunla çalışması önem teşkil ediyor.

Birçok banka konut kredisi kullandırırken DASK ve konut sigortası masraflarını direkt verdiği krediden düşebiliyor ya da başvuru sahibinin bu sigorta masraflarını ödemesi isteniyor. Peki, konut kredisinde DASK ve konut sigortası zorunlu mu, değil mi?

KONUT KREDİSİNDE DASK VE KONUT SİGORTASI ZORUNLU...