konut pazarlama tüyoları

konut pazarlama tüyoları

Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Direktörü Soner Keleş "Konut alıcısını yanlış yerde aramak" konusu ile ilgili bir değerlendirme yazı kaleme aldı. 

Konut kredi faizleri yükselmeye başladı! Konut fiyatları düşer mi?

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş, “Konut kredi faizleri yükselmeye başladı! Konut fiyatları düşer mi?” konulu yazısını kaleme aldı.

Yeni konut üretimi için çare teşvik!

Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Profesyonelleri Derneği Başkanı İsmail Özcan, satış fiyatlarını ve kiraları dengede tutabilmek için özel sektörün konut üretmeye teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Konut sektöründe çıkış yolu!

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, son iki yıldır daralan konut sektöründe yabancıya satışın daha önemli hale geldiğini ifade etti…

Türkiye'de ortalama konut metrekare fiyatı 2 bin 229 TL!

Endeksa, Türkiye genelinde toplam konut stok adet ve konut pazarlama süreleriyle ilgili verileri yayınladı. Buna göre, Türkiye'de toplam konut stok adedi 938 bin 474, ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 229 TL oldu.

360 Proje Pazarlama portföy hacmini 3,5 milyar TL'ye çıkarmayı hedefliyor!

Konut sektörünün tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında toplayan 360 Proje Pazarlama, portföy hacmini yıl sonunda 3,5 milyar TL'ye çıkarmayı hedefliyor.

Onarlı Gayrimenkul'den lüks konut projelerine pazarlama danışmanlığı!

2018'de kurulan Onarlı Gayrimenkul Proje Pazarlama, Makyol’un Beylikdüzü’nde hayata geçirdiği Makyol Yaşam projesine yabancı müşteri satış ve pazarlama danışmanlığı veriyor.

Yabancıya konut satışında yeni rekorlar yolda!

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Keleş, "Yabancıların 2019 yılında satın aldığı 45 bin 483 adet konut, yabancıya konut satışında tarihin en yüksek yılı olarak kayıtlara geçti" dedi...

360 Proje Pazarlama 2020’de 3,5 milyar TL’lik gayrimenkulü yönetecek

Konut sektörünün tüm gerekli ihtiyaçlarını tek çatı altında toplayan 360 Proje Pazarlama 2020 yılına 1 milyar TL’lik portföy ile başladı. Profesyonel satış ofisi yönetimi yapan şirket, portföy hacmini yıl sonunda 3,5 milyar TL’ye çıkartmayı amaçlıyor.

Evinizi kaç günde satabilirsiniz?

Gayrimenkul değerleme platformu Endeksacom, Türkiye genelindeki konut stoku ve konut pazarlama süreleri verilerini paylaştı. Türkiye genelinde 906 bin 205 konut stoku bulunuyor...

Konut faizlerinin düşmesi sektörü canlandırır mı?

Bumerang Kartal Projesi Satış ve Pazarlama Müdürü Nur Eğilmez, sıfır konut kredilerinde finansman oranının yüzde 0.79'a düşürmesinin sektör için olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi...

Anadolu Yakası konut projeleri yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor!

Beyttürk iştiraki olan Reagroups Gayrimenkul Pazarlama'nın Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, İstanbul'da yabancı yatırımcı ilgisinin son dönemde Anadolu Yakası konut projelerine yöneldiğini söyledi.

Kadıköy en fazla konut stokuyla ilk sırada!

Endeksa, İstanbul’da konut stok adedi ve pazarlama sürelerine ilişkin çarpıcı verileri paylaştı. Buna göre en fazla konut stoku Kadıköy’de iken en az konut stoku Çatalca ilçesinde...

BS Konut Proje Pazarlama Limited Şirketi kuruldu!

BS Konut Proje Pazarlama Limited Şirketi bugün Bahçelievler'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Mustafa Bülent Yılmazer ve Serkan Tabak ortaklığında kuruldu. 

konut pazarlama tüyoları

konut pazarlama tüyoları konut pazarlama tüyoları

Konut, ülkemizde yasayan insanların yüzde 95'inin hayatlarında satın aldıkları en büyük ürün ve yine yüzde 80'ninin hayatında ilk kez sahip olduğu bir değerdir. Türkiye’de nüfusun hızla artmasıyla birlikte insanların konut ihtiyacı artmış, konutlar üretilip, pazarlanabilir bir ürün niteliğini kazanmıştır. İnsanların barınmaya ve dolayısıyla bir konuta ihtiyacının olması ve konut bedellerinin önemli tutarlara ulaşması, konutları, insanların hayatlarında alabilecekleri en önemli ürünlerden biri haline getirmiştir. 


Konutun insan hayatında önemli bir yer tutmaya başlaması ile birlikte, üretilmesi ve pazarlanması da önem kazanmıştır. Konut pazarlama işlevi, geçmişten günümüze geldikçe daha da gelişmiş ve daha karmaşık hal almaya başlamıştır. Sektör sürekli olarak değişmiş, rekabet artmış, müşteri bilinçlenmiş ve müşterilerin beklentilerinde değişimler meydana gelmiştir.


Birçok üründe müşteriler görerek, özelliklerini ve işlevlerini algılayarak; hatta deneyerek bu...